Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse

Onnea tutkinnon suorittaneille

 


Tutkinnon suorittaneita on enemmän! Julkaisemme toimipisteittäin kevään 2021 aikana tutkinnon suorittaneet. Ja vain ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

 

Peter Vesterbacka, mies Angry Birdsien ja Slushin takana, onnittelee tutkinnon suorittaneita!


 

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie

 

Tammikuu
Maatalousalan at, maatilatyöntekijä: Jussila Jemina, Kurikka.
Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Koivula Sara, Kauhava; Mäkinen Jani, Seinäjoki.
Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin at, tuotantoeläinyrittämisen osaamisala: Antila Suvi, Ilmajoki.

Helmikuu
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Bergbacka Hanna, Kauhava; Saari Lotta, Lapua.

Maaliskuu
Eläintenhoidon at, eläintenkouluttaja (AT): Akonniemi Tiina, Seinäjoki.

Huhtikuu
Maatalousalan at, maatalouslomittaja: Kaikkonen Emilia, Alavus.
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Fedenko Pavel, Isokyrö; Talvitie Laura, Seinäjoki.

Toukokuu

Maatalousalan at, maatilatyöntekijä: Järvi-Laturi Janne, Laihia.
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Sorri Henna, Laihia; Uusi-Pohjola Anni, Seinäjoki.
Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Annala Anssi, Kauhava; Kanto Lilja, Seinäjoki; Karhu Henri, Seinäjoki; Kiikka Joona, Seinäjoki; Kristola Joni, Ilmajoki; Lampinen Enni, Ilmajoki; Pasto Juho, Seinäjoki; Vesala Atte, Lapua; Viinamäki Mika, Kurikka.



Sedu Kurikka


Tammikuu
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja; Herrala Eveliina, Vimpeli; Pikämö Minni, Kurikka.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Marttila Eemeli, Kurikka; Panttila Miika, Kurikka; Porrasmäki Toni, Kurikka; Vida Péter, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Pitkänen Waltteri, Alavus.

Helmikuu
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Rinta-Filppula Olli, Kurikka.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Kujanpää Eetu, Teuva; Lyyski Stella, Kauhajoki.

Maaliskuu
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja: Haapamäki Emma, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Karttunen Erika, Kurikka; Kujanpää Janne, Seinäjoki; Keväänranta Sarita, Kurikka.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Kinnari Susanne, Kurikka.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Hautaniemi Oskari, Teuva; Kibal Kaimo, Kurikka; Länsikallio Riku, Kurikka.

Huhtikuu
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja: Söderling Emmi, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon oa, lähihoitaja: Mansikkamäki Sanni, Kauhajoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Paloaho Janina, Kauhajoki; Viherlampi Katja, Kauhajoki.
Taideteollisuusalan pt, sisustusalan osaamisala, artesaani: Ojala Amanda, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Tapola Ville, Ilmajoki.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Kulmala Teemu, Kauhajoki; Ivaska Petra, Seinäjoki; Ilvonen Matilda, Ilmajoki; Koivuniemi Sara, Seinäjoki; Loppi Joonas, Seinäjoki.

Toukokuu
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja: Ahva Veera, Vaasa; Kapanen Sanna, Kurikka; Pitkämö Minni, Kurikka (myös yo-tutkinto).
Puuteollisuuden pt, puuseppä: Koivulampi Erno, Kauhajoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Siniketo Aaro, Kurikka.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Varismäki Markus, Teuva.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Kujanpää Taru, Kurikka;  Lylander Miia, Kurikka; Viinamäki Marjo, Kurikka.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Kankaanpää Venla, Kauhajoki; Laakso Taija, Kauhajoki; Panttila Heidi, Kauhajoki; Peltola Vilma, Kurikka; Saari Sofia, Kurikka; Viherlampi Mikko, Kurikka.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Ala-Korpela Jaakko, Kurikka (myös yo-tutkinto); Alanen Lauri, Kurikka (myös yo-tutkinto); Hietaharju Niko, Ilmajoki; Huhtasaari Tommi, Kurikka; Immonen Eetu, Kurikka; Kamppinen Jim, Teuva; Latosaari Joni, Kurikka; Mäki Perttu, Ilmajoki; Syrjälä Topias, Kurikka; Uusi-Luomalahti Risto, Kihniö.
Taideteollisuusalan pt, restaurointialan osaamisala, artesaani: Tiilikka Josefiina, Seinäjoki; Williams Debi, Seinäjoki.
Taideteollisuusalan pt, sisustusalan osaamisala, artesaani: Erkkonen Katja, Seinäjoki; Pohjola Julia, Seinäjoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Erkkonen Jani, Kurikka; Hakkola Riku, Kurikka; Harju Venni, Teuva; Hirsimäki Veeti, Ilmajoki; Hissa Juuso, Kurikka; Lehtineva Oskari, Kurikka; Mäenpää Joona, Kurikka; Mäki Arttu, Kurikka; Niemi Aku-Petteri, Kurikka; Ojala Juho, Teuva; Rajala Kosti, Kurikka; Sillanpää Jimi, Kurikka; Tikkala Matias, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Sorri Joel, Lohja.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Kiviniemi Mikael, Kurikka; Minni Ada, Isokyrö; Salomäki Kerttu, Ilmajoki; Viemerö Veera, Seinäjoki.



Sedu Lapua  


Tammikuu
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Kujanpää Aaron, Kauhava.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Autio Juho-Petteri, Kauhava.
Sosiaali- ja terveysalan pt, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Haapakoski Outi, Lapua; Kaunismäki Mira, Seinäjoki, Viinikka Jenna, Kauhava.

Helmikuu
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Tarkanmäki Jouni, Teuva.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Varvas Jonna, Kauhava.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Holkkola Valtteri, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon- ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Eloranta Alisa, Lapua; Huhtamäki Jenna, Lapua; Ilkka Kaisa, Lapua; Laine Marjo, Kauhava; Manner Maiju, Kauhava; Rajala Johanna, Kauhava; Saarenpää Aada, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Rintamäki Arttu, Kauhava.

Maaliskuu

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Tuutti Roni, Helsinki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Känsäkoski Niko, Kauhava; Rajamäki Miika, Seinäjoki; Vuorimaa Aaro, Lapua.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Lipasti Mirella, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Lemponen Leevi, Lapua; Rantavaara Santeri, Lapua.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Mattila Aleksi, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Kärg Britta, Lapua; Lammi Nelli, Kauhava; Liukko Heidi, Lapua; Ränkimies Saimi, Alajärvi.

Huhtikuu
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Paloniemi Juho, Lapua.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Al-Marrani Ebrahim, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Magyar Tibor, Lapua; Suutarinen Nico, Kauhava; Tuliainen Tino, Kauhava.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Aalto Iisakki, Lapua; Aila Tatu, Lapua; Kankaanpää Iiro, Lapua; Kontola Topi, Lapua; Lakso Eero, Kauhava; Lehtonen Miika, Lapua; Luhtala Niko, Lapua; Prusti Aatu, Lapua; Salomäki Joona, Kauhava; Sutinen Riku, Kauhava; Turja Oskari, Alajärvi; Vaerma Joona, Lapua.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Perälä Nea, Lapua; Pukkila Maiju, Kauhava; Sippola Susanna, Kauhava.
Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Mannila Aita, Alajärvi; Nummi Emmi, Vimpeli; Nyyssölä Antti, Lappajärvi; Oravalahti Taina, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Finnilä Aada, Alajärvi; Hilli Kristiina, Vimpeli; Höök Maria, Alajärvi; Kellokoski Ronja, Alajärvi; Pajala Armida, Alajärvi; Pakka Jenna, Alajärvi; Perasto Emilia, Lapua; Perämäki Jutta, Kauhava; Puska Petra, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Aho Juho, Lapua; Mattila Kimi, Kauhava; Mäkiniemi Markus, Lapua; Näykki Jere, Lapua; Saari Samu, Kauhava; Unkuri Oliver, Lapua.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Ahl Jere, Kauhava; Askari Mahdi, Pietarsaari; Korpela Eemi, Lapua; Luoma Lauri, Alajärvi; Luomala Matias, Lapua.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Siirtola Ville, Seinäjoki.

Toukokuu
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Hanhikoski Eetu, Seinäjoki; Kankaanpää Miro, Kauhava; Kylmälä Joonas, Seinäjoki; Ukonmäki Mikael, Alajärvi.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Annala Jussi, Kauhava; Korkeaniemi Ville; Piri Markus, Kauhava; Raparanta Antti, Kauhava.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Erkkilä Ossi, Kauhava; Hanhikoski Eelis, Lapua; Kangastie Jerry, Alajärvi.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Kohtala Eevi, Lapua; Perälä Iina, Lapua; Rajala Lotta, Kauhava; Rintala Ville, Lapua.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Männikkö Emmi, Seinäjoki (myös yo-tutkinto); Silvonen Hanne, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Eskeli Kimi, Lapua; Heikkilä Hannes, Lapua; Härmä Sami, Lapua; Latvateikari Miro, Lapua; Talvitie Tuukka, Lapua.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Kokkala Terhi, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Björkbacka Sari, Alajärvi; Langhed Jarmo, Alajärvi; Lindeman Nora, Alajärvi; Lumijärvi Outi, Alajärvi; Marjamäki Eeva, Alajärvi; Mattila Maria, Kauhava; Salo Ruut, Alajärvi; Tuokkola Lea, Alajärvi.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Nikkola Saija, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Juntunen Jussi, Lapua; Luoma Jimi, Lapua; Perämäki Paavo, Lapua; Pitkämäki Patrik, Lapua; Seppälä Toni, Lapua; Takaluoma Samu, Lapua; Talvitie Juuso, Lapua; Tuulensuu Osku, Lapua.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Kujanpää Janne, Lapua; Mäenpää Veeti, Lapua; Perälä Samuel, Lapua.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Hosianaho Petri, Kauhava; Keltamäki Tommi, Seinäjoki; Maunula Jere, Lapua; Pietilä Roni, Lapua; Seppälä Teemu, Lapua; Siuruainen Mikael, Seinäjoki; Tuomaala Mika, Evijärvi; Tuomola Niko, Lapua.

 

Sedu Rengonharju  


Tammikuu
Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Laitila Jere, Karvia.
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Jokimäki Juha, Seinäjoki; Kallio Jyri, Seinäjoki; Koivula Hannu, Seinäjoki; Korvola Tuomas, Seinäjoki; Källi Anette, Seinäjoki; Maksimchuk Nataliia, Seinäjoki; Mäki Mika, Lapua; Niemi Kaj, Seinäjoki; Tienhaara Niko, Seinäjoki.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Häkkinen Heidi, Seinäjoki; Rantamäki Lisa-Marie, Seinäjoki.

Helmikuu
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Hernesharju Sami, Seinäjoki; Leppäniemi Ville, Kurikka.

Toukokuu

Logistiikan pt, autonkuljettaja: Kujala Ella, Seinäjoki; Rajahalme Marko, Ilmajoki; Syrjälä Jesse, Seinäjoki.  
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Aittala Emma, Kauhajoki; Antila Larissa-Sofia, Kurikka; Nieminen Esa, Seinäjoki; Stenberg Tony, Seinäjoki; Uittomäki Mikael, Seinäjoki.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Alakortes Juho, Isojoki; Haapoja Niko, Seinäjoki; Harju Minttu, Karvia; Harju Samuli, Seinäjoki; Huhtanen Aleksi, Seinäjoki; Högdahl Christer, Kauhava;  Kanervala Niko, Seinäjoki; Kangasniemi Tomi, Isojoki; Kenkkilä Tarja, Ilmajoki; Koivusalo Maria Kristiina, Seinäjoki; Kuusisto Jere, Kurikka (myös yo-tutkinto); Laurila Ville-Veikko, Lapua; Lazaroo Jeremy, Isokyrö; Maksimchuk Oleksandr, Seinäjoki; Muotio Jyri, Seinäjoki; Mäenpää Joni, Ilmajoki;  Mäkinen Martti, Vimpeli; Nikula Aleksi, Kauhava; Parikka Teemu, Seinäjoki; Peltoniemi Atte, Teuva; Peuralahti Mikko, Isojoki; Pihala Jiri, Karvia; Piirainen Miika, Seinäjoki; Pinomäki Hanna, Lapua; Rinta-Kyttä Mikko, Ilmajoki; Roponen Oskari, Seinäjoki;  Sahlberg Minna, Kurikka; Salo Jere, Seinäjoki; Sukuvaara Jiri, Lapua; Syngelmä Tatu, Seinäjoki; Syrjälä Niko, Kurikka; Törönen Jimi, Ilmajoki; Virnala Eetu, Kurikka.
Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja: Kangas Ville, Isokyrö; Kaunisto Mika, Kurikka; Majamäki Tommi, Seinäjoki; Matinlassi Tuomas, Isokyrö; Mullo Arttu, Vaasa; Rantamäki Mikko, Seinäjoki; Rinta-Säntti Tommi, Teuva; Savolainen Hannes, Hämeenlinna; Vuorela Henry, Kauhava; Ylenius Benjamin, Seinäjoki.

 


Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 


Tammikuu

Isännöinnin ammattitutkinto: Finskas Sara, Vaasa; Salo Mauno, Seinäjoki; Toivola Krista, Seinäjoki.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Pippola Eki-Jussi, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Al-Jashaam Sabah, Seinäjoki; Oketola Oladapo, Seinäjoki; Shapovalov Volodymyr, Alajärvi.
Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto: Hietala Juha, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Linna Marja-Riitta, Nivala.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Pohto Juha, Orimattila; Tikkala Tuukka, Keuruu.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Kylkisalo Terhi, Vaasa.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Koskenkorva Sari, Ilmajoki; Tukeva Daria, Alavus.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja: Myllyperkiö Elina, Seinäjoki; Puikkonen Sanna, Lapua; Rinta-Rahko Piia, Lapua; Sahlgren Sanna, Seinäjoki; Sopenkivi Tiia, Ilmajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja ja laitoshuoltaja: Hautamäki Marika, Kauhajoki; Hirvelä Aive, Kurikka; Palmroth Helvi, Teuva; Palmroth Oili, Teuva.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Jakko Kantaphit, Seinäjoki; Kuru Noora, Kauhajoki; Kuusimäki Tarja, Kauhajoki; Nyrhilä Johanna, Lapua; Ranta Mirja, Kauhajoki; Rantamäki Kaisa, Kauhajoki; Saksholm Ulla, Kurikka; Simpanen Anne, Kurikka; Timonen Kirsi, Isokyrö.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja ja toimitilahuoltaja: Laitila Hanna, Seinäjoki.
Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto, työnjohtaja: Ylänen Maria, Seinäjoki.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Hauta Seppo, Seinäjoki; Sorvisto Anu-Riikka, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Akinyemi Olusegun, Joensuu; Falana Wuraola, Helsinki; Obiekwe Nduka, Oulu; Obule-Abila Beatrice, Vaasa; Okere Ijeoma, Vaasa; Opoola Fatimoh, Vaasa; Owoyele Samson, Kokkola; Tulku Dakpa, Jokioinen.
Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Yusuf Muritala, Valkeakoski.

Helmikuu
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Al Zweedi Hussein, Seinäjoki; Coslet Veaceslav, Ilmajoki; Hameed Mohammed, Seinäjoki; Mahdi Hussein, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Koivula Joona, Alavus; Sivula Johannes, Alavus; Tiikkanen Lauri, Seinäjoki; Viitala Janne. Seinäjoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Pogodaev Roman, Seinäjoki.

Maaliskuu
Isännöinnin ammattitutkinto: Teikari Anita, Seinäjoki.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala: Peurala Marja-Liisa, Alavus.  
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneasentaja: Ranta-Maunus Arttu, Kuortane.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Miettinen Niko, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Harju Anna-Kaisa, Seinäjoki; Nyppeli Piia, Vaasa; Syrjälä Suvi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Lahti-Kala Sanni, Kurikka; Nättylä Elisabet, Ähtäri.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, taloushallinnon osaamisala: Onnela Piia, Alavus; Palo Iida-Mari, Ilmajoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Leppäkangas Susanne, Alajärvi.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Kumpula Heli, Kauhava; Lampi Annika, Kuortane.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja: Paalanen Teemu, Ähtäri.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja: Falbén Martti, Lapua; Pulkkinen Merja, Seinäjoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Kiiltomäki Oona, Alajärvi; Korkea-aho Hanna, Seinäjoki; Nurkka Suvi, Seinäjoki; Silvennoinen Minna, Kuortane.
Talotekniikan ammattitutkinto, nuohooja: Hasunen Roope, Helsinki.
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Hell Petri, Kurikka.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Elsinen Marjaana, Isokyrö; Iskala Katja, Seinäjoki; Iso-Kungas Sirja, Seinäjoki; Kiviluoma Anne, Seinäjoki; Kontiola Sanna-Mari, Seinäjoki; Kärki Päivi, Lapua; Nikko Kirsti, Seinäjoki; Rintala Pamela, Kauhava; Strang Sofia, Seinäjoki; Virtala Tanja, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Ahmad Mudassar, Helsinki; Hedström Karin, Kokkola.
Yrittäjän ammattitutkinto, yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Collins Sone, Helsinki.
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Kyhä Eero, Pori.

Huhtikuu

Isännöinnin ammattitutkinto: Aura Thomas, Vaasa; Haldin-Granith Marice, Mustasaari; Kananoja Hanna, Seinäjoki; Kortteus Jesse, Parkano; Leppäpuska Toni, Kauhajoki; Luukko Petri, Seinäjoki; Peth Kevin, Vaasa; Rantala Terhi, Kurikka.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, Johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala: Kivimäki Ilkka, Seinäjoki; Koskela Ellen, Seinäjoki; Lehtimäki Henna, Seinäjoki; Perkonmäki Heidi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Orajärvi Sanna, Kurikka.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala: Viinikka Sanna-Maija, Kauhava.
Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto, Kaupan osaamisala: Saukko Laura, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Rantala Jani, Lapua.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja ja kodinhuoltaja: Hakala Hanna, Seinäjoki; Kinnunen Anastasia, Kauhajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja: Aho Arja, Seinäjoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Koivusalo Tuula, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Mylläri Jenni, Seinäjoki.
Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto: Vuorimaa Mika, Lapua.
Talotekniikan pt; putkiasentaja: Kallio Veeti, Seinäjoki; Kulmala Marko, Seinäjoki.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Hautala Kati, Kauhava; Parjanen Vesa-Tapani, Seinäjoki; Pekkala Heidi, Seinäjoki; Pudas Sirpa, Seinäjoki; Syri Reetta, Seinäjoki; Uusimaa-Salonen Päivi, Seinäjoki; Vuorimaa Satu-Maarit, Kurikka; Yli-Kortesniemi Sanna, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Koivula Sanna, Kurikka.

Toukokuu
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneasentaja: Kaartinen Robert, Seinäjoki; Kultti Ville, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Kallio Roosa, Seinäjoki; Ojala Anna, Alavus; Peltokangas Eero, Kuortane; Peltokoski Leevi, Seinäjoki, Suikkanen Jere, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Isotalous Konsta, Seinäjoki; Leppämäki Dani, Kuortane; Lähdesmäki Timo, Kurikka; Mäki-Teppo Kimi, Seinäjoki; Saranpää Nico, Seinäjoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Ala-Renko Oona, Ilmajoki; Huhta Laura, Lapua; Häkki Iris, Seinäjoki; Jaakkola Jenna, Seinäjoki; Lampinen Janette, Alavus.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja ja kodinhuoltaja: Laboudi Minttu, Ilmajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Etelälahti Iida, Seinäjoki; Halmesmäki Tanja, Seinäjoki; Kangasniemi Anna-Maria, Ähtäri; Laaja Eija, Ilmajoki; Lepistö Taru, Seinäjoki; Mäenpää Annika, Lapua; Niemistö Hanna, Seinäjoki; Pihlaja Mira, Seinäjoki; Rinne Heidi, Alavus.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja ja kodinhuoltaja: Haapala Sanni, Ilmajoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Raittila Miro, Kurikka, Syrjä Arttu, Isokyrö.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Hietikko Elmo, Ilmajoki; Heimovirta Eetu, Kauhava; Keski-Porkkunen Eelis, Seinäjoki.



Sedu Seinäjoki, Suupohjantie


Tammikuu
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Rintala Joonas, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Ahola Jenni, Ilmajoki.
Vammaistyön osaamisala: Vanha-aho Satu, Alavus.

Helmikuu
Liiketalouden pt, merkonomi: Ruohomäki Anton, Seinäjoki; Unger Oona, Seinäjoki.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Rantakangas Mette, Alajärvi.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Katajamäki Jutta, Alavus; Kannonmaa Teija, Kurikka; Lehtola Päivi, Kurikka; Filppula Teija, Kurikka, Koivula Marjukka, Seinäjoki.  
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Ruotsalainen Petra, Seinäjoki; Ojaniemi Jasmin, Seinäjoki; Mäkinen Marjo, Seinäjoki; Ojanperä Anniina, Kauhava.  
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Iso-Tuisku Jan, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, Practical Nurse: Al Mashhadani Musaab, Seinäjoki.  
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Luuri Kaisa, Ilmajoki; Salovaara Eveliina, Ilmajoki; Koskilahti Mira, Kurikka; Hakala Minna, Seinäjoki.
Vammaistyön osaamisala: Pitkäaho Satu, Soini
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi: Lyly Jani, Alavus.

Maaliskuu

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Ahmed Abdu, Seinäjoki; Haavisto Anni, Seinäjoki; Jalomäki Heli, Kurikka.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Arola Suvi, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Palosaari Mira, Seinäjoki.
Perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja: Luukko Joona, Seinäjoki; Puutio Neea, Kokkola.
Liiketalouden pt, merkonomi: Manninen Eetu, Seinäjoki; Mikkilä Emmi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Holkko Oskari, Seinäjoki; Ilomäki Nelli, Seinäjoki; Keisala Valtteri, Seinäjoki; Lipponen Eero, Seinäjoki; Pihlajasalo Miro, Seinäjoki.

Huhtikuu
Liiketalouden pt, merkonomi: Jokinen Sofia, Seinäjoki; Lehtisaari Noora, Seinäjoki.  
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Elgbacka Jenna, Lappajärvi; Hautamäki Niko, Seinäjoki; Vuolle Milka, Seinäjoki; Väisänen Tytti, Seinäjoki.  
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, hoiva-avustaja: Haavisto Tuula, Soini; Lavila Eira, Alavus; Lasonen Sanna, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Latva-Hoppala Aku, Ilmajoki; Vilmunen Emma, Seinäjoki.  
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Karhu Jenni, Seinäjoki; Laakso Tiia-Tuulia, Seinäjoki;  Risku Amanda, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Niemelä Siina, Seinäjoki; Ruusila Sari-Anne, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja: Garbali Julia, Ilmajoki.

Toukokuu

Elintarvikealan erikoisammattitutkinto: Mäkelä Marleena, Vimpeli.
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaajatyön osaamisala: Kuusisaari Roosa, Seinäjoki (myös yo-tutkinto); Ritola Essi, Seinäjoki.
Isännöinnin ammattitutkinto: Isokangas Jaakko, Vaasa; Mäki-Saari Timo, Lapua.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Hakola Mira, Alavus; Hautala Maarit, Kauhava; Luoma Päivi, Kauhava.
Kasvatus- ja ohjausalan at, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala: Altti Sonja, Alavus; Brännfors Kati, Seinäjoki; Geydarova Anna, Seinäjoki; Hiekka Karoliina, Ilmajoki; Ivaska Katja, Seinäjoki; Järvistö Markus, Seinäjoki; Kärki Sarita, Seinäjoki; Lokotskova Oxana, Seinäjoki; Marjomäki Satu, Seinäjoki; Mikkola Minna, Seinäjoki; Nevala Marjo, Seinäjoki; Rantala Riitta, Kauhava; Riippi Heidi, Seinäjoki; Tastula Jenni, Alavus; Uusimäki Hanne, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Assinen Heini, Seinäjoki; Hartikainen Anna-Kaisa, Seinäjoki; Linden Susan, Seinäjoki; Upola Jasmin, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Ojala Virpi, Seinäjoki; Uusi-Jaakkola Aleksi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala: Ollikainen Veera, Lapua; Unkeri Mirka, Seinäjoki.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Annala Vivika, Ilmajoki; Haapaneva Jimi, Seinäjoki; Hakamaa Emilia, Seinäjoki; Harviala Janina, Seinäjoki; Hautala Ida, Seinäjoki; Heikkilä Roope, Seinäjoki; Heinonen Sofia, Seinäjoki; Istanmäki Sirpa, Seinäjoki; Jaakkola, Vilho, Ilmajoki; Ketola Ulriikka, Seinäjoki; Kivineva Nina, Kurikka; Kivistö-Rahnasto, Veeti, Ilmajoki; Korpinen Eero, Honkajoki; Latvala Joel, Seinäjoki; Leppiniemi Mika, Seinäjoki; Majamäki Niina, Seinäjoki; Malolo Robbie, Seinäjoki; Martikainen Miika, Seinäjoki; Piittisjärvi Tytti, Seinäjoki; Päällysaho Tiitus, Seinäjoki (myös yo-tutkinto); Rintamäki Kaarlo, Multia; Tuuri Jenna, Seinäjoki; Ullakko Tatu, Ilmajoki.
Liiketoiminnan perustutkinto (monimuotokoulutus), merkonomi: Hoffren Isa, Seinäjoki; Kallio Miia, Ilmajoki; Lindqvist Henna, Alajärvi; Räty Hanna, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Lo Giudice Francesca, Laihia.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Lahtela Jonna, Seinäjoki.
Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto: Veikkola Petri, Lapua.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Komi Maria, Seinäjoki; Vuorela Anna-Maija, Vaasa.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Baburets Roman, Seinäjoki; Niyimpa Honore, Turku.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Odupitan Aminat, Vaasa; Uboegbulam Princess, Espoo.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Armario Hallila Alaine, Seinäjoki; Rantamäki Neea, Lapua; Twaysan Shihab, Seinäjoki.
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Bäcklund Nante, Lapua; Husseini Habibullah, Seinäjoki; Kokko Jolanda, Seinäjoki; Martikkala Lumi, Seinäjoki; Nevalainen Katariina, Seinäjoki; Nieminen Milla, Seinäjoki; Peltola Siiri, Seinäjoki; Toivio Enna, Ilmajoki; Valkeinen Krista, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Jouppi Annika, Seinäjoki; Lehtimäki Elina, Karvia; Mustikkamaa Joona, Seinäjoki; Ranta-Panula Arto, Seinäjoki; Takamäki Neea, Lapua; Tuurinmäki Sani, Lapua.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Björkqvist Milla, Seinäjoki; Elomaa Krista, Alavus; Henttonen Jenna, Seinäjoki; Hirvelä Essi, Seinäjoki; Laitila Laura, Seinäjoki; Lehtonen Terhi, Kauhava; Marttila Minttu, Seinäjoki; Mäki Jaana, Seinäjoki; Pakka Eerika, Isokyrö; Ranta-aho Rasmus, Seinäjoki; Ripatti Essi, Alajärvi; Ruohoniemi Kaisa, Seinäjoki; Saunala Pinja, Seinäjoki; Siltamäki Emmalotta, Seinäjoki; Vaaranmaa Sonja, Ilmajoki; Vainionpää Olli, Ilmajoki.
Suunhoidon osaamisala: Ahvenlampi Essi, Seinäjoki; Culjevic Samra, Seinäjoki; Harju Satu, Seinäjoki; Jokiaho Leena, Ähtäri; Kujala Rosanna, Seinäjoki; Loppi Venla, Seinäjoki; Sillanpää Tiia, Ilmajoki; Susi Saara, Seinäjoki.
Vammaistyön osaamisala: Penttinen Svetlana, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja: Altti Janina, Alavus; Hirsimäki Salla, Seinäjoki; Hirvelä Matleena, Seinäjoki; Jokilahti, Minttu, Seinäjoki; Kankaanpää Niko, Seinäjoki; Kotala Miisa, Seinäjoki; Laitamäki Annika, Seinäjoki; Latvala Anu, Kauhava; Laukka Lotta, Seinäjoki; Loukasmäki Roosa, Seinäjoki; Männistö Maria, Seinäjoki; Riihimäki Tiia, Seinäjoki; Sarvela Emma, Seinäjoki; Yli-Paavola Eerika, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, koulutus hoiva-avustamisen työtehtäviin: Myllymäki Seija, Soini; Ulvila Sari, Alavus.
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi: Honkaniemi Hugo, Seinäjoki; Kuusela Juha, Ilmajoki; Lehtimäki Viljami, Seinäjoki; Lång Timi, Kaustinen; Orrenmaa Matti, Kauhava; Perälä Joona, Seinäjoki; Salmi Mikko, Seinäjoki; Uusi-Kakkuri Lassi, Seinäjoki; Ylikojola Oskari, Seinäjoki.

 

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  


Tammikuu
Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Onnenlehto Marjo, Lapua.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, Nevanperä Santeri.

Helmikuu
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja; Lauttamus Jenna, Kauhava.
Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Björk Kristian, Vaasa; Manninen Minna, Kivijärvi.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Ates Adem, Taipalus Toni, Alavus.
Ravintolan asiakaspalvelun at, tarjoilija: Pohjola Eveliina, Seinäjoki.
Ruokapalvelujen at, ravintolakokki: Onnenlehto Marjo-Riitta, Lapua.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja; Ala-Renko Ville, Ilmajoki.
Tekstiili- ja muotialan pt, mittatilausompelija: Kujanen Ukko, Seinäjoki; Vainionpää Mervi, Seinäjoki.

Maaliskuu

Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Hernesaho Suvi, Evijärvi.
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, artesaani: Kivelä Anne-Maija, Seinäjoki.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Varvikko Ulla.
Ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija: Lehtikevari Katariina, Seinäjoki; Mertanen Mette, Seinäjoki; Mäkelä Jonna, Kurikka.
Ravintolan asiakaspalvelun at, tarjoilija (AT): Tihinen Satu, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto, lukitus- ja turvajärjestelmäasentaja: Kohtanen Janne, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan erikoisammattitutkinto, sähköasennusmestari: Hölsö Hannu, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähkö- ja automaatioasentaja: Ahokas Jarno, Seinäjoki; Hietamäki Esa, Seinäjoki.  

Huhtikuu
Ajoneuvoalan ammattitutkinto, korjaamopalvelun oa: Hakala Vesa, Kurikka; Hautala Jouni, Lapua; Kalliomäki Hannu, Seinäjoki; Koivisto Juha, Kauhajoki; Korpela Jussi, Seinäjoki; Korpela Riku, Ilmajoki; Laine Timo-Pekka, Vaasa; Norjamäki Jukka, Kauhava; Peltomäki Veli-Pekka, Kurikka; Roos Jani, Kauhava; Salokorpi Mika, Seinäjoki; Välimäki Aki, Kurikka; Yli-Pelkonen Sakari, Kauhava.
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Ilomäki Niko, Kurikka; Ilvola Aapo, Kuortane; Pollari Juho, Kuortane; Pöyhönen Eemi, Kauhava.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Frösén Henrika, Seinäjoki; Luoma Niko; Luoma Ville, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja: Talvitie Niilo, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja: Salonen Roope, Seinäjoki.

Toukokuu
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Ala-Kokkila Juuso, Kuortane; Haapala Jooel, Kurikka; Iloniemi Matti, Seinäjoki, Kaipio Juuso, Seinäjoki; Kalliolahti Eetu, Kuortane; Koski Aleksi, Alavus; Lahtinen Eero, Seinäjoki; Laitila Tuukka, Seinäjoki; Lantto Juho, Seinäjoki; Mastomäki Matias, Alavus; Mäkiviita Jani, Kurikka; Ollinkoski Eero, Seinäjoki; Rajala Vesa, Kauhava; Rijal Kshettri Bhuparaj, Seinäjoki; Salovaara Olli, Kurikka; Teerioja Juuso, Karvia; Tiuraniemi Matti, Seinäjoki; Puntanen Markus, Seinäjoki; Wallius Justus, Ilmajoki.
Autoalan pt, autokorikorjaaja: Puttonen Petra, Lapua, Rintala Jere, Seinäjoki.
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Koivuniemi Riina, Ilmajoki; Mäkelä Mira, Seinäjoki.  
Elintarvikealan pt, leipuri-kondiittori: Halonen Ursula, Vaasa; Kankaisto Elina, Seinäjoki; Kankaisto-Kujala Maarit, Seinäjoki; Koskela Sanna, Seinäjoki; Mukari Eveliina, Seinäjoki; Mylläri Taru, Vaasa; Rasku Noora, Seinäjoki; Riippi Anna-Sofia, Teuva; Rintanen Sanna, Kauhava; Rintaniemi Henna, Lapua; Saukko Elina, Seinäjoki; Soininen Ella, Kihniö; Vainionpää Emma, Teuva; Viita Anna, Lapua; Virtanen Sarita, Seinäjoki.
Elintarvikealan pt, lihatuotteiden valmistaja: Hautala Sami, Seinäjoki; Kauppinen Roope, Kannonkoski.
Elintarviketeollisuuden at, liha-alan osaamisala: Fingerroos Mandi, Rauma; Helminen Eija, Eura; Hietikko Keijo, Kurikka; Kivimäki Iina, Eura; Koskela Emmi, Ulvila; Nieminen Lea, Eura; Peura Soile, Pori; Pihkanen Piret, Rauma; Rinta-Piirto Hannu, Kurikka; Torkkeli Iina, Rauma.
Elintarviketeollisuuden at: Nummila Mia, Turku; Rawat Pardeep, Turku; Seng-Kupiainen Chintana, Turku; Yakivets Jurgita, Pöytyä.
Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Arvonen Sara, Porvoo; Huhtinen Sirpa, Ruovesi; Hämäläinen Tiina, Lieksa; Kivimäki Irene, Kangasala; Nikula Jenni, Kaustinen; Povenius Katja, Riihimäki; Sivén Hanna, Hyvinkää; Tahvanainen Annu, Kärkölä; Virtanen Sirpa, Soini; Välisaari Maarit, Sysmä.
Henkilöautomekaanikon at: Lehtonen Erkki, Kauhajoki; Perälä Tapio, Lapua.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Ahola Saara, Seinäjoki
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Annola Heli, Seinäjoki; Kharsa Saja, Seinäjoki; Maiboroda Trina, Seinäjoki; Ollila Virpi, Seinäjoki; Piirto Viivi, Kauhajoki; Rajala Kiia, Alavus; Rantanen Susanna, Seinäjoki; Viitala Aki, Ilmajoki; Vitikkala Joni, Seinäjoki.
Ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija; Haidari Nazila, Seinäjoki; Syrjälä Jutta, Seinäjoki.
Ravintolan asiakaspalvelun at, baarimestari: Böök Jasmin, Kauhava.
Sähkö- ja automaatioalan at, sähköasentaja: Kultalahti Otto, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, automaatioasentaja: Hirvi Lasse, Seinäjoki; Järvilehto Jarkko, Kurikka; Ketola Toni, Seinäjoki; Latvakangas Heikki, Seinäjoki; Leppänen Markus, Alavus; Luoma Samuel, Seinäjoki; Manni Antti, Seinäjoki; Perkiö Petri, Isokyrö; Savolainen Joonas, Seinäjoki; Soini Rami, Seinäjoki; Ylä-autio Tuukka, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Haapa-aho Lassi, Seinäjoki; Herrala Eetu, Seinäjoki; Häkki Samuel, Seinäjoki; Laitila Aleksi, Seinäjoki; Mustapää Teemu, Kuortane; Niemistö Sami, Seinäjoki; Piksilä Arttu, Seinäjoki; Talasmäki Tomi, Seinäjoki; Tienhaara Jesse, Seinäjoki; Vähä-Koivisto Niklas, Seinäjoki; Välimaa Juho, Seinäjoki; Wiik Tino, Seinäjoki; Ämmänkoski Aatu, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Heikkilä Mikael, Seinäjoki; Husa Jussi, Seinäjoki; Ijäs Toni, Seinäjoki; Iskala Joni, Seinäjoki; Iso-Tuisku Heikki, Ilmajoki; Katila Vesa, Kurikka; Kivimäki Oskari, Alavus; Korkiamäki Viljami, Seinäjoki; Kuronen Joel, Seinäjoki; Kyntäjä Teemu, Seinäjoki; Leikkari Miska, Seinäjoki; Leppälä Riku, Kurikka; Muotio Roni, Kurikka; Pelkkikangas Juuso, Seinäjoki; Pukkinen Emil, Seinäjoki; Viitala Jaakko, Kauhava; Välisaari Eemeli, Seinäjoki; Yli-Hukkala Teemu, Alavus; Pihlajamäki Juha, Seinäjoki; Anttila Joni, Ilmajoki; Hast Jussi, Kauhava; Perkiö Tuomas, Seinäjoki; Poikkimäki Erkki, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Pollari Toni, Seinäjoki; Rajala Juho, Seinäjoki.
Tekstiili- ja muotialan pt, mittatilausompelija: Helo Saana, Seinäjoki; Luhtala Jaana, Lapua; Petäys Heini, Kurikka; Sarpo Katri, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Jokiaho Veeti, Seinäjoki; Karhunen Kalle, Seinäjoki; Kivistö Veeti, Seinäjoki; Köykkä Julius, Seinäjoki; Leikkari Lauri, Seinäjoki; Murtosaari Sami, Seinäjoki; Ora Juha, Seinäjoki; Päivärinta Aleksi, Seinäjoki; Rajamäki Matti, Seinäjoki; Rantala Niko, Seinäjoki; Seddiqi Romal, Seinäjoki; Uusi-Äijö Iiro, Ilmajoki; Viianen Ville, Ilmajoki.


Sedu Vaasa


Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Rinta-aho Joonas, Vaasa
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Ketola Eetu, Keminmaa; Malmberg Marek, Seinäjoki; Poola Toni, Laihia; Ranta Toni, Vaasa.

 


Sedu Ähtäri, Koulutie


Tammikuu   
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Rantakangas Topias, Ähtäri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Hautakangas Rasmus, Soini; Kurhela Joona, Alavus; Saarimäki Oskari, Alavus; Ylimäki Viljami, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Mäkelä Mia, Ähtäri.

Helmikuu

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Pihlajamäki Teemu, Alavus.
Matkailupalvelujen at: Pitkämäki Milja, Ähtäri; Rinne Irina, Ähtäri.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Haukilehto Jasmin, Soini.
Puualan pt, puuseppä: Honkola Tero, Soini.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Mannio Miska, Soini; Saarimaa Veeti, Alajärvi.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Teuho Amanda, Ähtäri.

Maaliskuu
Autoalan pt, ajoneuvoneuvoasentaja: Katajamäki Eemeli, Ähtäri.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Haka Tiia-Maria Ähtäri; Kangas Tiia-Mari, Soini; Kuusisto Nella, Alavus; Liesmäki Niina, Alavus.

Huhtikuu
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Mustapää Tero, Alavus.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Tuominen Kimmo, Ähtäri.
Matkailupalvelujen ammattitutkinto: Espinosa Perez Arelys, Alavus; Kinner Julia, Vantaa; Niemi Ari, Ähtäri; Pörri Minna, Alavus.

Toukokuu
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Korpisalo Sinna, Ähtäri; Lahtinen Jussi, Ähtäri (myös yo-tutkinto Ähtärin lukio); Lehtinen Matti, Alavus; Piipponen Topias, Soini.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Mäkiranta Jori, Ähtäri; Rantakangas Severi, Alajärvi; Rantanen Ilmari, Virrat; Välinen Topi, Alavus; Ylimäki Jaakko, Ähtäri.
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen pt, kodinhuoltaja: Rantakytö Emma, Soini.  
Matkailupalvelujen at: Gül Vilma, Alavus; Smirnova Anna, Lapua.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt, toimitilahuoltaja: Pölönen Neea, Alavus.  
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Eklund Gabriel, Alavus; Kallio Toni, Ähtäri; Lehtonen Verneri, Virrat; Paavola Aleksi, Ähtäri.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Järvimäki Johanna, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Eteläaho Taina, Soini; Kakkuri-Iivonen Riitta, Virrat; Koivula Elina, Alavus; Lehtinen Kirsi, Ähtäri, Lehtisaari Virpi, Alavus; Nikoskinen Jaana, Ähtäri; Nieminen Tuire, Virrat; Palomäki Suvi, Alavus; Pohjonen Eila, Ähtäri; Saari Marita, Ähtäri; Rautio Ilona, Ähtäri; Sepponen Anneli, Alavus; Suhonen Kalle, Alavus; Ylä-Kojola Tanja, Alavus.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Multaniemi Janika, Ähtäri.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Uusitalo Peetu, Alavus.



Sedu Ähtäri, Tuomarniementie


Tammikuu
Metsäalan at, metsäkoneenkuljettaja; Kaunismäki Mikael, Seinäjoki.

Helmikuu

Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Heimonen Lassi, Kauhava; Järvistö Lauri, Seinäjoki; Leivonmäki Miika, Kurikka; Lipo Oskari, Alajärvi; Uurinmäki Konsta, Lapua.

Maaliskuu

Metsäalan pt, metsäkoneenkuljetuksen os, metsäkoneenkuljettaja: Ahopelto Konsta, Soini; Länsimäki Kuisma, Lappajärvi; Puronvarsi Aleksi, Kauhava; Ulvo Matias, Ilmajoki; Uusi-Tohni Timo, Alavus.

Toukokuu

Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Hakala Ville, Lapua; Hietanen Ville, Ähtäri; Heikkilä Severi, Alavus; Isomäki Jussi, Ähtäri; Junttila Matias, Isojoki; Kananoja Ville, Ilmajoki; Kontoniemi Ville, Alavus; Uuttera Roni, Keuruu.