Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
22.2.2019

Helmikuussa onnittelemme tutkinnon suorittaneita

Ruusut_440x480.jpg

Helmikuussa tutkintotodistukset on luovutettu perjantaina 8.2.2019 ja 22.2.2019. Onnea jokaiselle tavoitteensa saavuttaneelle. Tutkinto taskussa kohti uusia tehtäviä - onnea matkaan!

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty helmikuussa 2019 seuraaville.


Julkaisemme vain niiden tutkintotodistuksen saaneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkistamiseen.

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie
Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Nurminen Ukko, Seinäjoki.
Viljelijän ammattitutkinto: Esko Jouko, Laihia; Kosonen Marjo, Alavus; Tapio Teemu, Vaasa.

Sedu Kurikka 
Kuvallisen ilmaisun pt, kuva-artesaani: Majamäki Niklas, Kauhajoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja, Uusi-Ranta Jere, Ilmajoki.

Sedu Lapua  
Koneistajan at: Paimen Samuel, Alajärvi.
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Oinonen Tero, Kauhava; Saarinen Aake, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Panula Marko, Seinäjoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Rajamäki Sami, Kauhava.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu   
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Säilä Heli, Seinäjoki, Honkala Johanna, Kuortane.
Hius- ja kauneudenhoitoalan pt, kampaajatyön osaamisala ja parturityön osaamisala: Pienimaa Enni, Seinäjoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Iloniemi Piia, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Koskinen Saga, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Asunmaa Alisa, Alavus; Kuoppala Laura, Ilmajoki; Mikkilä Henna, Seinäjoki; Radko Julia, Vaasa.
Vanhustyön osaamisala: Blomqvist Heidi, Kurikka.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Heimo Aleksi, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Vuorenmaa Niko, Alavus.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu   
Liiketalouden pt, merkonomi: Mäkynen Iida-Maria, Seinäjoki; Reinilä Aliina, Ilmajoki; Hautamäki Karoliina, Kokkola; Järvinen Emmi, Seinäjoki; Sytelä Anna-Riikka, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Huhtamäki Eevaleena, Seinäjoki; Höykinpuro Juhani, Alajärvi; Vesala Ville, Vimpeli.
Kone- ja metallialan pt, levyseppähitsaaja: Heibel Leo, Kurikka; Joshi Sagun, Seinäjoki; Said Fehri, Ilmajoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Tusa Juha-Matti, Alavus.
Liiketalouden pt, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Ilkka Eira-Maija, Seinäjoki; Keski-Antila Anna-Maria, Ilmajoki; Niemistö Arto, Ylöjärvi; Tiisjärvi Risto, Seinäjoki; Viitanen Wilairat, Seinäjoki.
Liiketalouden pt, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, merkonomi: Haapanen Nadia, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön at: Kultalahti Minna, Seinäjoki; Kuula Teemu, Kauhava; Lehtola Henna, Seinäjoki; Niemi Mira, Kauhava; Tuomaala Tarja, Kauhava.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen eat: Elgland Aleksi, Vimpeli; Hämeenniemi Kristiina, Alajärvi; Matintupa Sanna, Alajärvi.
Myynnin at: Patama Miia, Alavus.
Sihteerin at: Mäki-Haapoja Marika, Seinäjoki; Siltaloppi Katja, Seinäjoki.
Tekstiili- ja muotialan pt, tekstiilien valmistaja: Meriluoto Anssi, Orivesi.
Tekstiili- ja vaatetusalan pt, Tekstiilitekniikan osaamisala, tekstiilinvalmistaja: Lanina Olga, Lapua.
Teollisuusalojen työnjohdon eat: Juoperi Tomi, Vimpeli.
Yrittäjän at, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Adedeji Emmanuel, Helsinki; Adeola Oluwaseun, Kuopio; Enwe Emeka, Kuopio; Okpala Chukwubuike, Vantaa; Salekin Sirazis, Riihimäki; Taiwo Adewale, Helsinki.   

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Rantanen Juha, Kuortane.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Luoma-Lammi Jenny, Kurikka; Mikkonen Jesse, Alavus.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Uusitalo Miika, Ähtäri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Setälä Joonas, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Huhtamäki Juho, Alavus; Koivula Miina, Ähtäri; Lamminaho Mila, Ähtäri; Rantamäki Sanna, Ähtäri; Saarimäki Jasmiina, Alavus; Suni Sanni, Alavus.

Onnea jokaiselle tutkintoa juhlivalle!

Mikä koulutus innostaa sinua? Katso koulutuksemme ja lähde kehittämään osaamistasi!