Napauta superhaku
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
31.5.2018

Juhlan aika! Onnea tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg

Ammattiin valmistuu eli perustutkintotodistuksen saa Sedussa 565 henkilöä, Ammatilliseen koulutukseen valmentavan koulutuksen Valman on suorittanut 125 opiskelijaa. Ammatti- ja erikoisammattitutkintotodistuksen saavat juhlivat myös toukokuussa.

Onnea tutkinnon suorittaneille 1.6.2018

Tutkintotodistuksen Sedussa 30.5. tai 1.6.2018 saavat seuraavat henkilöt:
HUOM!
Tutkinnon suorittaneita on enemmän. Tässä on mainittu vain niiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty 30.5. tai 1.6.2018
pt = perustutkinto
at = ammattitutkinto
eat = erikoisammattitutkinto

Katso juhlien ajat tästä.

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie


Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Alakarhu Atte, Lapua; Erola Joel, Karvia; Heikkilä Samuli, Ilmajoki; Hietikko Tuomas, Kurikka; Järvelä Juho, Kurikka; Knuuttila Juho, Ilmajoki; Kriikkula Arttu, Kurikka; Leikkola Lasse, Lapua; Leppälä Eero, Ilmajoki; Mäki Saku, Lapua; Oja-Nisula Mikael, Ilmajoki; Paulamäki Laura, Kihniö; Puoliväli Eemeli, Alajärvi; Salo Julia, Ilmajoki; Salo Waltteri, Lohja; Sorvali Anna, Alajärvi; Teppo Jussi, Kauhava; Virta Salla, Vaasa.
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Kalapudas Jaana, Ilmajoki.

Sedu Ilmajoki, Pappilantie


Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani.
Erikoismaalaus ja pinta: Autima Kristian, Ilmajoki; Järvinen Minka, Ilmajoki; Kaitaranta Kari, Kurikka; Koivula Sara, Kauhava; Koivusalo Pilvi, Vimpeli; Mäenpää Mari, Perho; Ruismäki Kaisa, Ilmajoki; Svärd Erika, Kurikka; Takala Ida, Seinäjoki; Tuisku Ville, Kurikka.
Rooli- ja teatteripuvustus: Ahvenlampi Milla, Järvenpää; Pesonen Mikko, Ilmajoki.
Sisustus ja tila: Marjamäki Sofia, Ilmajoki.
Tekstiiliala: Hannus Piia, Kauhava; Salonen Maria, Seinäjoki; Sikkilä Hanna-Maija, Seinäjoki.
Ammattitutkinto, tekstiiliala: Markonsaari Arja, Uurainen.

Sedu Jurva


Kuvallisen ilmaisun pt, kuva-artesaani: Harju Johanna, Lapua; Koivisto Sonja, Kauhajoki; Peltonen Laura, Kurikka.

Sedu Kauhajoki


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Iso-oja Joni, Ilmajoki; Laitinen Ria, Kurikka.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Hakola Aliisa, Kauhajoki; Hakola Helmi, Kauhajoki; Heinonen Janina, Teuva; Jokiranta Sari, Kaskinen; Kujanpää Eriikka, Kauhajoki; Laitinen Nina, Kauhajoki; Lehto Anna, Teuva; Rinta-Korhonen Jonna, Kauhajoki; Runsala Maria, Teuva; Somppi Susanna, Kurikka; Tyrni Minna; Kauhajoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Harju Emma, Teuva; Hietanen Jenna, Teuva; Järvenpää Noora, Isojoki; Kallio-Kyyny Maria, Kauhajoki; Komsi Anni, Karijoki; Kärkkäinen Jenna, Teuva; Luomapuro Oona, Kauhajoki; Luukaslammi Justiina, Kauhajoki; Mannila Janina, Kurikka; Niemelä Terhi, Kauhajoki; Peura Iida, Kauhajoki; Peura Noora, Kauhajoki; Piirto Susanna, Kurikka; Ranta Miia, Kauhajoki;  Rinta-Möykky Essi, Kauhajoki; Salonen Henna-Riikka, Kauhajoki; Salonen Riikka, Kauhajoki; Viljanen Lenita, Kauhajoki.
Vanhustyön oa: Hanka Susanna, Kurikka; Hyvönen Anne, Seinäjoki; Koivisto Marjo, Kurikka; Kytömäki Tanja, Kauhajoki; Lähdesmäki Jaana, Kauhajoki; Ristilä Sohvi, Kauhajoki; Üidik Heidi, Teuva.
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma: Huikku Christian, Kauhajoki; Iltanen Amalia, Kauhajoki; Keisanen Mitro, Kurikka; Koponen Janita, Kauhajoki; Metsäranta Matti, Kauhajoki; Mickiewiczné Kiss Evelin, Kauhajoki; Mäkipää Milla, Kauhajoki; Ontto-Panula Minna, Kauhajoki; Panttila Heidi, Kauhajoki; Penttinen Linda-Maria, Kauhajoki; Pukkila Laura, Kurikka; Ristimäki Joel, Kauhajoki; Sillanpää Ilona, Kurikka; Stenberg Krista, Kauhajoki; Szanto Zsoltne, Kauhajoki.

Sedu Kurikka


Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Kivistö Juuso, Kurikka; Mäkelä Eetu-Tapani, Kurikka.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Talvitie Santeri, Ilmajoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Hakola Petri, Kauhajoki; Kivimaa Petteri, Kurikka; Kuuppelomäki Rami, Kurikka; Latvala Matias, Kurikka; Pihlaja Perttu, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Kahari Kalle-Ilmari, Kurikka; Mäkynen Joonatan, Kurikka.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Antila Larissa-Sofia, Kauhajoki; Hautamäki Meri-Maaria, Seinäjoki; Mäntyjärvi Eetu, Seinäjoki; Törönen Jenni, Ilmajoki.
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto (eat): Kiviranta Jouko, Alavus; Möhkö Mauri, Parkano; Toppinen Vesa, Seinäjoki.
Verhoilu- ja sisustusalan pt, sisustaja: Antila Ella, Kurikka; Kukkonen Aino, Seinäjoki.

Sedu Lappajärvi


Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Kuusela Pirjo-Ritta, Vimpeli; Peltola Jonna, Vimpeli; Perkkalainen Taina, Evijärvi; Välikangas Maria, Evijärvi.

Sedu Lapua


Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Kangasluoma Valtteri, Lapua; Mäenpää Juha, Lapua; Piilonen Krista, Kauhava.
Automaatioasentajan ammattitutkinto (at): Niemelä Juha, Ilmajoki.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Hyytiäinen Jesse, Lapua; Mustola Christine, Lapua; Räsänen Tero, Lapua.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Anttila Samu, Kauhava.
Liiketalouden pt, merkonomi: Hautala Kaisa, Lapua; Huhtala Helena, Kauhava (kaksoistutkinto); Kangas Aini, Lapua; Korpimäki Roosa, Kauhava; Lagerstedt Joose, Kauhava; Luoma Jyri, Lapua; Mäenpänen Katariina, Kauhava; Mäkinen Valtteri, Lapua; Pohjoiskangas Johanna, Kyyjärvi; Pukkila Emilia, Kauhava; Syynimaa Santeri, Kauhava; Tiitu Maikku, Lapua.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Aro Emilia, Kauhava; Choutova Lilia, Kauhava; Häggman Elina, Kristiinankaupunki; Mäkelä Anita, Seinäjoki; Mäki Annukka, Kauhava.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Finnilä Viljami, Kauhava; Laakso Lasse, Kauhava; Lemponen Katariina, Lapua; Sippola Elisa, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Hietala Sirkku, Lapua; Ilvespuro Roosa, Lapua; Laurila Jade, Lapua.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Eerikäinen Tuomas, Kauhava; Hautamäki Vesa, Lapua; Kujanpää Matias, Kauhava; Litmanen Atte, Lapua; Mäenpää Jussi, Lapua; Tattari Valtteri, Lapua (kaksoistutkinto).
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Aho Juuso, Lapua; Kallio Janne, Kauhava; Kiviniemi Juuso, Kauhava; Kleemola Arttu, Kauhava; Koskenmäki Oskari, Alajärvi; Larikka Markus, Lapua; Luoma Konsta, Lapua; Nikula Aleksi, Kauhava; Pöyhönen Juho-Jaakko, Kauhava; Tikkamäki Markus, Kauhava.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja ja hyvinvointiteknologia-asentaja: Hakala Aleksi, Kauhava; Kotala Rami, Lapua; Lähdemäki Joni, Kauhava; Ristimäki Juho, Kauhava; Talvitie Kaappo, Lapua.
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma: Ahl Jere, Kauhava; Amiri Helena, Kauhava; Amiri Rabieh, Kauhava; Clarén Nico, Lapua; Huhtasaari Janina, Lapua; Ibrahim Ibrahim Dhia, Kauhava; Jaatinen Vilja, Lapua; Juoperi Essi, Alajärvi; Kawa Muhamad, Kauhava; Kazartseva Zanna, Lapua; Luoma Jimi, Lapua; Majhool Sajjad, Kauhava; Muilu Elisabet, Lapua; Valkeinen Krista, Lapua.

 

Sedu Rengonharju


Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Vähäaho Niina, Lapua.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Lehto Tino, Kauhajoki; Keränen Jussi, Kauhajoki.
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Hautaniemi Jani, Lapua; Martinmäki Tuomas, Kauhava; Metsälehto Marko, Karijoki; Lähdesmäki Tero, Jalasjärvi; Peltomaa Petri, Jalasjärvi; Ylimäki Joni, Jalasjärvi; Vieri Otto, Ilmajoki; Viertola Jussi, Seinäjoki.
Metsäkoneenkuljettajan at: Komsi Jukka, Isokyrö.
Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja: Alanko Harri, Jalasjärvi; Haanpää Mikko, Kauhajoki; Hautaluoma Tommi, Jalasjärvi; Hemminki Juha-Pekka, Lapua; Kattelus Joonas, Lapua; Lassila Mikko, Jalasjärvi; Pihlajamäki Markus, Kurikka; Tuomisto Samuli, Teuva; Törmä Tuomas, Kurikka.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu


Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Hakala Anna-Kaisa, Lapua; Korpi Miia, Kurikka; Lahtinen Siiri, Ilmajoki; Latvala Viivi, Seinäjoki; Lähdesmäki Iida-Maria, Kurikka; Majanen Wilma, Parkano, Mustapää Emmi-Mari, Seinäjoki; Perkiö Kristiina, Isokyrö; Puska Johanna, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Rantala Riia, Alavus; Wilén Eveliina, Karvia.
Laboratorioalan pt, laborantti: Le Dai, Kurikka.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Havina Saija, Isokyrö; Koivuniemi Sanna, Seinäjoki; Liikala Jenna, Karvia; Vainionpää Henna, Kauhava.
Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja: Frilund Mattias, Uusikaarlepyy; Hongisto Jussi, Kurikka; Kaunismäki Mikael, Seinäjoki; Kuusisto Valtteri, Kauhajoki; Leppälä Tuomas, Seinäjoki; Manner Toni, Seinäjoki; Mäkelä Artturi, Perho; Onnela Miro, Alavus; Pelander Roope, Lapua; Porkola Aamos, Kauhava; Pukkinen Eetu, Seinäjoki; Rajala Kristian, Alavus; Saari Kaappoo, Seinäjoki; Toivanen Matias, Askola; Valkama Nicklas, Vöyri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Alanko Janne, Seinäjoki; Haapoja Tero, Alavus; Hämeenniemi Ville, Seinäjoki; Nevala Konsta, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Nieminen Jere, Seinäjoki; Nieminen Tony, Seinäjoki; Niinikoski Erik, Seinäjoki; Nuottajärvi Eino, Seinäjoki; Polvi-Lohikoski Joona, Seinäjoki; Särkelä Janne, Seinäjoki (kaksoistutkinto).
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, automaatioasentaja: Hautala Miika, Ilmajoki; Huhtamäki Aapo, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Kallio Joonatan, Seinäjoki; Kangas Juho, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Kuronen Eetu, Seinäjoki; Laitila Juho, Seinäjoki; Leinonen Samuli, Seinäjoki; Mäkelä Arttu, Ilmajoki; Pajumäki Lauri, Seinäjoki; Peltola Rasmus, Kauhava; Rantala Miikka, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Reinikka Tuomas, Alavus; Thongla Amonwirat, Seinäjoki; Tusa Joonas, Alavus; Vanhanen Jere, Seinäjoki; Välkkilä Eero, Ilmajoki; Yli-Karjanmaa Santeri, Ilmajoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Ala-Renko Topi, Ilmajoki; Anjala Christian, Ilmajoki; Anttila Santeri, Seinäjoki; Erkkilä Niko-Matias, Seinäjoki; Hakola Topi, Seinäjoki; Heikkilä Matias, Seinäjoki; Ikola Arttu, Isokyrö; Järvikangas Aki, Kuortane; Keisala Timo, Ilmajoki; Koivumäki Konsta, Ilmajoki; Kortesoja Topi, Seinäjoki; Kuusinen Elias, Ilmajoki; Köykkäri Claude, Seinäjoki; Luoma Miika, Ilmajoki; Luukkanen Markus, Seinäjoki; Maunuksela Topias, Ilmajoki; Mustapää Mikko, Kuortane; Nevanperä Niko, Seinäjoki; Nikkola Jere, Seinäjoki; Nurmi Tommi, Isokyrö; Paananen Tuukka, Kivijärvi; Palomäki Aatu, Seinäjoki; Passinen Mirko, Seinäjoi; Porthan Samu, Seinäjoki; Särkipaju Santtu, Seinäjoki; Tolvanen Roosa, Seinäjoki; Uitto Ilkka, Ilmajoki; Vainionpää Rasmus, Seinäjoki; Virnala Jere, Kurikka; Werman Topias, Seinäjoki; Vähäsalo Antti, Seinäjoki; Yli-Rahko Matias, Ilmajoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Laakso Tuomas, Seinäjoki; Leppämäki Joona, Seinäjoki; Orava Lari, Seinäjoki; Pitkäranta Niilo, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Ala-Holma Jussi, Seinäjoki; Hakasaari Benjamin, Seinäjoki; Haurunen Joonas, Seinäjoki; Haveri Joni, Seinäjoki; Huhta Henri, Seinäjoki; Ivaska Topi, Seinäjoki; Jylhä Jouni, Seinäjoki; Lepistö Niko, Alajärvi; Lindholm Jere, Seinäjoki; Mannila Petteri, Seinäjoki; Muotio Jare, Kurikka; Myllymäki Atte, Seinäjoki; Mäkinen Joona, Kuortane; Pekkanen Kristian, Ilmajoki; Puntanen Niko, Seinäjoki; Salo Jussi, Seinäjok (kaksoistutkinto); Savela Miika, Seinäjoki; Väisälä Aleksi, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koskenalantie


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Kuntoutuksen oa: Aalto Bettina, Seinäjoki; Holma Iiris, Seinäjoki; Ikonen Essi, Ilmajoki; Kalliomäki Matias, Kauhajoki; Karhunen Marja-Elina, Alajärvi; Koivumäki Taina, Kurikka; Liminka Linda, Seinäjoki; Luuri Mira, Seinäjoki; Syväoja Eija, Kurikka; Varila Emmi, Seinäjoki.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen oa: Haapa-aho Matleena, Alajärvi; Hautalahti Roosa, Seinäjoki; Hemminki Minna, Seinäjoki; Hölsö Hanna, Seinäjoki; Isoaho Päivi, Seinäjoki; Kangas Katriina, Kauhava; Katajamäki Eemeli, Seinäjoki; Ketola Aurora, Seinäjoki; Koivisto Essi, Seinäjoki; Koivisto Katja, Seinäjoki; Kokkila Taru, Kuortane; Korpi Nea, Seinäjoki; Kortesniemi Janette, Seinäjoki; Liikaoja Jessica, Seinäjoki; Peltokangas Linnea, Alavus; Pohjasmäki Jenna, Seinäjoki; Puroaho Aino, Seinäjoki; Rinta-aho Jarno, Seinäjoki; Saarimaa Jenni, Alavus; Tuomaala Fiia, Lapua; Viitala Kirsi-Maria, Seinäjoki; Vuorisalmi Kira, Seinäjoki; Väliaho Terhi, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön oa: Aho Joanna, Kauhava; Haavisto Anni, Kurikka (kaksoistutkinto); Hakalax Kari, Ilmajoki; Kataja Milla, Seinäjoki; Lampakka Oona, Seinäjoki; Lyyski Maria, Kauhajoki; Näykki Elina, Kauhava; Paukkunen Linda, Seinäjoki; Peltola Susanna, Seinäjoki; Pentilä Taru, Ilmajoki; Salomäki Priskilla, Seinäjoki; Salomäki Valma, Seinäjoki; Suuluhta Mira, Kurikka; Syväjärvi Ellamaria, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Tallila Miia, Virrat; Tyni Eemil, Seinäjoki; Viinikka Enni, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Haapala Anni, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Hautakorpi Sonja, Alavus; Hietaharju Susanna, Seinäjoki; Hulkko Noora, Seinäjoki; Juvonen Lotta, Kurikka; Kivikangas Jenni, Seinäjoki; Kohtamäki Emmi, Kuortane; Koskela Liisa, Seinäjoki; Lehtola Cia, Seinäjoki; Mäkiniemi Kirsi, Alavus; Nyman Milla, Seinäjoki; Parvi Roosa, Seinäjoki; Perkiömäki Noora, Seinäjoki; Petäys Riina, Kurikka; Saukkosaari Noora, Seinäjoki; Syrjälä Jenni, Peräseinäjoki; Syrjälä Matti, Seinäjoki; Turja Rosaliina, Alajärvi; Valkeinen Anniina, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa, Practical Nurse: Ahonen Deborah, Seinäjoki; Batista de Souza Varismäki Juliana, Seinäjoki; Ekoka Ndumbe Eseke, Seinäjoki; Ilieva Neli, Seinäjoki; Kilpela Donald, Tampere; Oluwaleye Roseline, Seinäjoki.
Vammaistyön oa: Koivusalo Jasmin, Seinäjoki; Korkeamäki Tytti, Seinäjoki; Ojanperä Emma, Seinäjoki; Rantamäki Elina, Kurikka; Taskinen Virve, Kauhajoki.
Vanhustyön oa: Koski-Aho Roosa, Seinäjoki; Luoma Emilia, Kauhava; Mouche Dorota, Seinäjoki; Nieminen Laura, Alavus; Rytylä Milja-Ottilia, Seinäjoki; Salonen Jasmin, Alavus; Wegelius Jenna, Kauhajoki (osaamisalan suorittanut).
Sosiaali- ja terveysalan pt, perustason ensihoitaja, perustason ensihoidon osaamisala (kokeilu): Angervo Jesse, Turku; Heikkilä Lotta, Alavus; Kivi Emilia, Alavus; Mäkelä Joonas, Seinäjoki; Nykänen Lotta, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Arovuo Carita, Seinäjoki; Haukkaluoma Anniina, Parkano; Hautamäki Henna, Seinäjoki; Heikkinen Timo, Kurikka; Isoviita Anniina, Seinäjoki; Jylhä Anna, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Karhu Jonna, Seinäjoki; Koivikko Tero, Kurikka; Koivisto Jenni, Ilmajoki; Lehtinen Sanni, Seinäjoki; Lustimäki Tomi, Seinäjoki; Miilumäki Noona, Seinäjoki; Perkiö Kati, Seinäjoki; Pöllänen Jukka, Kauhajoki; Raitila Mika, Seinäjoki;  Saari Sonja, Seinäjoki; Vaskivuori Julius, Seinäjoki; Viitasaari Topias, Seinäjoki; Vuorenmaa Juho, Seinäjoki; Välimaa Valtteri, Seinäjoki; Välimäki Kristian, Seinäjoki; Ylä-Vannesluoma Jani, Seinäjoki; Åkerman Carla, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Övermark Petra, Seinäjoki.
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Haapala Aaro, Ilmajoki; Hahka Aleksi, Seinäjoki; Hanka Joonas, Seinäjoki; Korkiamäki Tiia, Seinäjoki; Lehtinen Heikki, Ilmajoki; Paavola Kimmo, Seinäjoki; Rauhala Miro, Seinäjoki.
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma: Alkula Karoliina; Altti Janina; Arola Suvi; Försti Paavo; Granholm Anni; Haapanen Ronja; Haavisto Petra; Hakomäki Cilla; Harjapää Ville; Hevonkoski Eetu-Elmeri; Hiiri Iida; Huhta Toni; Höök Jaakko; Ilvonen Juuso; Juntunen Kaapo; Jänisoja Jasmin: Kalliomäki Joni; Kangas Jonna; Kangastupa Roosa-Maria; Katajisto Roope; Katila Oona; Koivuniemi Riina; Komulainen Eemi-Pekka; Korpela Matias; Korpinen Karoliina; Koskinen Roosa; Lahti Rasmus; Lehtimäki Petra; Linna Toni; Luoma Niko; Mäki Tiia-Riikka; Mäki-Kihniä Meeri; Männikkö Tapio; Pimenov Andrey; Rantala Hannes; Ranta-Panula Jonna; Rohunen Jere; Saha Eemeli; Seppälä Anssi; Syrjänen Otso; Toiviainen Jesse; Toivonen Nea; Viinamäki Jeremias; Viitavaara Cilla; Virnala Janne; Virta Miila.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival


Isännöinnin ammattitutkinto (at), Asunto-osakeyhtiön isännöinnin osaamisala: Myllymäki Terhi, Seinäjoki.
Johtamisen erikoisammattitutkinto (eat): Laurila Jarno, Kurikka.
Liiketalouden pt, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Ala-Oikari Helmi, Ilmajoki; Arponen Jere, Seinäjoki; Hakala Tommi, Alavus; Paski Kati, Seinäjoki; Somero Terhi, Kurikka.
Myynnin at: Rajala Michelle, Lapua.
Sihteerin at: Tiisjärvi Satu, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Hautala Johanna; Karhu Jaana; Kivimäki Nina; Kujanpää Susanna; Lesell Teija; Linjamäki Suvi; Mutanen Elina; Saarela Katri; Sinka Marge.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja (pt):
Hakoniemi Mikko, Ilmajoki; Haveri Matti, Seinäjoki; Homi Pauli, Seinäjoki; Kekkonen Viljami, Seinäjoki; Lehtovaara Teemu, Seinäjoki; Mattsson Janne, Parkano; Niemelä Jarmo, Lapua; Ojanen Otto, Seinäjoki; Oksanen Petri, Seinäjoki; Piilola Lauri, Parkano; Salminen Jukka, Seinäjoki; Samppala Joni, Seinäjoki; Vuorimaa Marko, Ähtäri.
Sähköasentajan ammattitutkinto (at): Perälä Anssi, Ilmajoki; Uitto Mika, Seinäjoki
Taide- ja vaatetusalan pt, Tekstiilitekniikan osaamisala, tekstiilinvalmistaja: Petelin Anna, Helsinki; Kumpulainen Nella, Helsinki.
Teollisuusalojen työnjohdon eat: Hirvilampi Aku, Seinäjoki; Kaunisto Matti, Virrat; Paavola Antti-Jussi, Vaasa.
Yrittäjän at, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Metsäranta Esa, Kauhajoki; Pasto Anu, Seinäjoki.
Yrittäjän at, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Ruismäki Virpi, Kuortane.
Yritysjohtamisen eat: Halonen Maija-Liisa, Seinäjoki; Lähteenmäki Ari, Seinäjoki: Myllymäki Jere-Miikka, Lapua.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie


Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Eronen Leevi, Seinäjoki; Hahtola Jimi, Alavus; Harviala Teemu, Seinäjoki; Hietamäki Mikko, Kauhava; Häkli Kim, Seinäjoki;  Isotalo Atte, Alajärvi; Jokela Teemu, Seinäjoki; Kahre Dani-Joonatan, Alavus;  Ketola Oskari, Seinäjoki; Komulainen Riku, Seinäjoki; Kortelainen Sara, Seinäjoki; Koski-Lammi Juho, Kurikka; Koskiniemiemi Elias, Ilmajoki; Lahti Juho, Seinäjoki; Lapiolahti Jesse, Seinäjoki; Laukkanen Joni, Seinäjoki; Luopa Roni, Ilmajoki; Lyyluoma Jeri, Seinäjoki; Mansikkamäki Rami, Ilmajoki; Markkula Miikka, Seinäjoki; Mäki Eetu-Petteri, Seinäjoki; Niemi Saku, Isojoki; Ojala Jussi, Alavus; Pakka Anniina, Seinäjoki; Palomäki Jyri-Petteri, Kurikka; Pohjosmäki Jani, Alajärvi; Pulkkinen  Pekka, Ilmajoki; Pöytälaakso Petteri, Ilmajoki; Toppari Santeri, Ilmajoki; Tuikka Tia-Maria, Seinäjoki; Tuomi  Tuukka, Seinäjoki; Vierula Okko, Seinäjoki; Viirumäki Roope, Alajärvi; Välikorpi Timi, Seinäjoki; Väli-Torala Artturi, Ilmajoki; Yli-Kahila Samuli, Seinäjoki; Ylä-Pöntinen Masi, Ähtäri.
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Salenius Selina, Seinäjoki; Suorauha Hanna; Isokyrö.Elintarvikealan pt, leipuri-kondiittori: Blomerus Sabina, Salo; Haapanen Teija, Alavus; Hakala Jessica, Alavus; Hakala Johanna, Seinäjoki; Hietala Emilia, Seinäjoki; Härmälä Marika, Seinäjoki; Jauhoniemi Jyri, Seinäjoki; Kiviniemi Susanna, Alavus; Lahtinen Jenna, Seinäjoki; Laurén Henna, Vaasa; Mihaylov Aleksandar, Kurikka; Mäkiranta Anni, Seinäjoki; Parkkari Tiina, Seinäjoki; Raja Jonna, Kurikka; Rajamäki Anette, Seinäjoki; Randell Meri, Kurikka; Raumanni Jaana, Seinäjoki; Saariaho Klaudia, Seinäjoki; Salonpää Aliisa, Lappajärvi; Uusi-Ranta Elli, Ilmajoki; Viemerö Mariia, Ilmajoki.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Björk Jenni, Kauhava; Chavez Topias, Rovaniemi; Englund Alina, Kauhava; Hakamäki Timi, Seinäjoki; Hietikko Jenni, Kurikka; Holappa Jenna, Seinäjoki; Isolehto Elias, Seinäjoki; Jaakkola Roosa, Seinäjoki; Kallio Miia, Seinäjoki; Kalliokoski Miika, Seinäjoki; Katajisto Emma, Seinäjoki; Koivula Eero, Ilmajoki; Laitila Jaakko Seinäjoki; Lassila Maria, Kauhava; Maunuksela Taru-Maria, Seinäjoki; Niemelä Julia, Kauhava;  Nikkinen Milla, Seinäjoki; Pihlajamäki Jere, Tampere; Salo Piia (kaksoistutkinto), Karvia; Sivula Katariina, Kurikka; Tallgrén Lotta Seinäjoki; Villamo Essi, Kauhajoki; Vilpakka Miisa, Kauhajoki; Volama Ville, Seinäjoki; Yliniemi Ville, Seinäjoki.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija: Anttila Miika, Ähtäri; Korhonen Maria, Seinäjoki; Latvala Jonna, Seinäjoki; Mertanen Miro, Seinäjoki.
Asiakaspalvelun osaamisalaopinnot: Kivimäki Marjut, Seinäjoki.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja: Heino Teemu, Seinäjoki; Jääskä Toni, Alavus; Kannonmaa Joni, Kurikka; Möykkymäki Joni, Kuortane; Nummi Tatu, Seinäjoki; Salli Jiri, Kurikka; Salmi aleksi, Seinäjoki; Tolvanen Rasmus, Seinäjoki.
Kone- ja metallialan pt, levyseppähitsaaja: Haarala Tino, Seinäjoki; Kauppi Arto, Kurikka; Pukkila Petteri, Isokyrö; Yliniemi Veikko, Seinäjoki.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Finnilä Aleksi, Seinäjoki; Hakamaa Rami, Isokyrö; Hautaniemi Markus, Alajärvi; Jööts Henrik, Ilmajoki; Ketonen Saku, Seinäjoki; Kivelä Jesse, Seinäjoki; Kosonen Santeri, Lapua; Kujala Matias, Isokyrö; Leppinen Jesse, Seinäjoki; Lindgren Arttu, Ilmajoki; Marttila Kalle, Ruovesi; Mikkilä Miikka, Seinäjoki; Myllymäki Riku, Seinäjoki; Mäntymaa Mikko, Ilmajoki; Nieminen Minna, Seinäjoki; Ojajärvi Antti, Kurikka; Ojajärvi Topi, Kurikka; Ojanperä Roosa-Maria, Seinäjoki; Osma Eetu, Virrat; Penttilä Matti, Kauhava; Riskumäki Santtu, Kauhava; Saari Arttu, Ilmajoki; Salmi Saku-Petteri, Seinäjoki; Salonen Janne, Seinäjoki; Salovaara Mika, Ilmajoki; Seppälä Juho, Kurikka; Tolonen Aleksi, Ilmajoki; Viitala Juho, Kurikka; Ylinen Aatu, Ilmajoki.
Tekstiili- ja vaatetusalan pt, vaatetusompelija: Kiiltomäki Tuulia, Alavus.

Sedu Ähtäri, Koulutie


Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Anttila Severi, Alavus; Helin Roope, Virrat; Rasi Juho-Matias, Alavus.
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan pt, kokki: Collin Joel, Ähtäri; Kaukola Noora, Ähtäri; Takkula Olavi, Alavus.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Jokiaho Miro, Ähtäri; Lamminaho Lauri, Alavus; Mäkelä Jussi, Soini; Pääkkö Joonas, Ähtäri, Pöyry Mikko, Virrat; Ulvo Antti, Karstula.
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen pt, kodinhuoltaja: Jaakkola Anniina, Ähtäri.
Puualan pt, puuseppä: Pihala Jiro, Ähtäri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Hakkarainen Samuli, Ähtäri; Mäkynen Antti-Jussi, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen oa: Maasilta Marianne, Ähtäri
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Kiiltomäki Pauliina, Ähtäri.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Hautoniemi Niki, Ähtäri.
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma: Haka Tiia, Ähtäri; Kakkuri Tea-Noora, Ähtäri.


Sedu Ähtäri, Tuomarniementie


Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Huhta Matti-Eemeli, Ilmajoki; Jokinen Jerkku, Virrat; Korpi Jussi, Virrat; Korpinen Sauli, Virrat; Lehtomäki Sami, Seinäjoki; Nurmi Niko, Kuortane; Sulkava Ville, Ähtäri; Toivola Eetu, Kuortane; Uusitalo Eero, Teuva; Ykspetäjä Villemarkus, Virrat.

Onnea jokaiselle!  Ja kiitos sinun kaikille tukijoukoille, jotka ovat auttaneet sinua saavuttamaan tämän. Nyt on juhlan aika.