Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
31.5.2021

Kiitos stipendien lahjoittajille - onnea stipendien saajille

Todistus_8228_440x480.jpg

Kevään 2021 aikana stipendejä on ojennettu joka kuukausi tutkintotodistusten kanssa. Suurkiitos yrityksille, yhteisöille, rahastoille, jotka kannustavat opiskelijoita eteenpäin.

Ikävä kyllä, lista ei ole täydellinen.
 

Ilmajoki, Ilmajoentie

Annala Anssi     MTK Etelä-Pohjanmaa
Antila Suvi        Ilmajoen kunta/Lainajyvästön rahasto
Kanto Lilja        MTK Etelä-Pohjanmaa
Lampinen Enni        Lions Club Ilmajoki Ilkka
Sorri Henna            Leila ja Esa Nuottivaaran stipendirahasto
Uusi-Pohjola Anni    Nurmon-Seinäjoen maatalousseuran stipendirahasto    

Kurikka

Alho Arttu        Osuuskunta Kurikan Stiilipiili
Aspelin Jesper            Kurikan rotary klubi ry
Djemal Hasan            HKT Pentti Talvitie Oy
Erkkonen Jani            OP-kodit
Erkkonen Katja            Spraytec Oy
Göös Valtteri        Kurikan stipendirahasto
Haapamäki Emma        Kurikan Martat Ry
Hakala Topias        Etelä-Pohjanmaan Rakennustaitosäätiö
Harju Venni            Jurvan stipendirahasto
Hautaniemi Oskari    Osuuskunta Kurikan Stiilipiili
Heikkilä Taina        Kauhajoen stipendirahasto
Herrala Eveliina    Kurikan stipendirahasto
Hotakainen Arja        Spraytec Oy
Huhtasaari Tommi    Parkanon säästöpankki
Ikola Susanna        Tehy ry
Ivaska Petra            Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Ivaska Petra            LC Kurikka/Jennyt
Kapanen Sanna        LVI-pörssi Oy
Kivistö-Rahnasto Sanna    Tehy ry
Koivulampi Erno        Jurvan stipendirahasto
Kujanpää Eetu        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Kujanpää Janne        Suomen lähi- ja perushoitajaliiton Super ry
Kujanpää Taru        Suomen lähi- ja perushoitajaliiton Super ry
Lampinen Jarno        Jurvan stipendirahasto
Lyyski Stella        Jurvan stipendirahasto
Marttila Eemeli        Pohjanmaan Tegnologiateollisuus ry
Mustasaari Leevi    LC Kurikka/Paitapiiska  
Ojala Amanda        Spraytec Oy
Ojala Juho        LC Teuva
Pitkämö Minni        Kurikan naisten säätiö
Pitkämö Minni        Kurikan rotary klubi ry
Raja Juho        Parkanon säästöpankki
Rinta-Filppula Olli    Pohjanmaan Tegnologiateollisuus ry
Sairanen Minttu        PAM Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Sairanen Minttu        Kurikan naisten säätiö
Tapola Ville        Jurvan stipendirahasto
Tikkala Matias        LC Kurikka/Paitapiiska
Uimonen Riina        Kurikan stipendirahasto


Lapua ja Lappajärvi

Aho Juho        Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Bahrami Shahreza        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Finnilä Aada            Järviseudun omaishoitajat ry
Haukka Taru        Lapuan Naisyhdistys ry
Hautamäki Matias    Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Holkkola Valtteri    Lions-Club Lapua
Hosionaho Petri               Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Huhtamäki Jenna        Lions-Club Lapua-Simpsiö
Hyytinen Antti        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Höök Maria            Tehy, Terveys- ja sosiaalialan ammattijärjestö
Ilkka Kaisa        Lions Club Lapua /Alajoki
Joensuu Nooa        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Kangastie Jerry        Suomen Hitsausteknillinen yhdistys/Pohjanmaan osasto
Kari Tino        Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Kojola Niilo        Lions-Club Lapua-Simpsiö
Kotala Joni        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Kujamäki Timo        Lapuan Naisyhdistys ry
Kujanpää Aaron        Lions Club Ylihärmä
Kurunsaari Jasper    Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Känsäkoski Niko        Lions Club Alahärmä
Laine Marjo        Suomen Lähi- ja perushoitajaliitto Super Ry
Latvala Aleksi        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Lemponen Leevi        OP-kotisi –stipendi
Lipasti Mirella          Lapuan Naisyhdistys ry
Lumijärvi Outi        Järviseudun omaishoitajat ry
Mattila Aleksi        Lapuan Naisyhdistys ry
Mirzaei Jafar           Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Näykki Jere        Sähköpalvelu Timonen, Työpaikalla oppimisstipendi
Perälä Nea        PAM-Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Pohjoiskangas Karoliina    PAM-Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Rajala Lotta        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa, Eepee
Rantavaara Santeri    Lions Club Lapua
Rintala Ville        Lions Club Lapua
Saari Samu        Lions Club Ylihärmä
Seppälä Teemu        Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Siirtola Ville        Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Silvonen Hanne        Lapuan Naisyhdistys ry
Sutinen Riku        Lions Club Alahärmä
Takala Antti        Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Takala Kiia             Pelastakaa lapset ry, tsemppistipendi
Tuliainen Tino        Lions Club Alahärmä
Varvas Jonna        Lapuan Naisyhdistys ry
Vuorijärvi Niko        Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Vuorimaa Aaro        Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry

Rengonharju

Harju Minttu        Rahtarit ry
Kuusisto Jere            Skal Pohjanmaa
Peuralahti Mikko    Skal Pohjanmaa
Piirainen Miika        Rahtarit ry
Virnala Eetu            Rahtarit ry
Ylenius Benjamin    Lions Club Ilmajoki Ilkka
          

Seinäjoki, Rastaantaival

Etelälahti Iida  Maa- ja kotitalousnaiset
Lepistö Taru     Maa- ja kotitalousnaiset

Seinäjoki, Suupohjantie

Elgbacka Jenni        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Hakamaa Emilia        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto  
Hautamäki Niko        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Henttonen Jenna        Super
Istanmäki Sirpa        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Jaakkola Vilho        Aino ja Armas Pöngän stipendirahasto
Jokiaho Leena        Super
Jokinen Sofia        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Ketola Ulriikka        Aino ja Armas Pöngän stipendirahasto
Kivineva Nina        Koulukatu-Upankatu stipendirahasto
Kivistö-Rahnasto Veeti    Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Koskilahti Mira        Super
Latvala Anu        Hoitotyön kehittämisseura sekä Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Latvala Joel        PAM Etelä-Pohjanmaan osasto
Laukkonen Salla        Super
Lehtimäki Elina        Lions Club LC Nurmo & Lakeus/Jarmo Lamminmäki
Lehtimäki Viljami    Koulukatu-Upankatu stipendirahasto
Lång Timi        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Malolo Robbie        Lions club Nurmo
Manninen Eetu        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Martikkala Lumi        Martti Pajulammen rahasto
Mikkilä Emmi        Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Mäkinen Veeti        Koulukatu-Upankatu stipendirahasto
Orrenmaa Matti        Aino ja Armas Pöngän stipendirahasto
Pakka Eerika        Super
Pentinmäki Elina    Super  
Perälampi Jere        Etelä-Pohjanmaan myyntimiehet
Pohjasmäki Päivi    Super
Puutio Neea               Hoitotyön kehittämisseura sekä Martti Pajulammin rahasto
Päällysaho Tiitus    Aino ja Armas Pöngän stipendirahasto
Rintamäki Kassu        Lions club Nurmo
Ritola Essi        PAM-Etelä-Pohjanmaan osasto 031 ry
Salonen Sari        Cutrin
Tuurinmäki Sani     Martti Pajulammen rahasto
Uusi-Kakkuri Lassi    Kauppiasneuvos Lauri ja Rva Olisi Koiviston stipendirahasto
Vaaranmaa Sonja        Lions Club Nurmo & Lakeus/Jarmo Lamminmäki


Seinäjoki, Törnäväntie

Frösén Henrika        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa EEPEE
Haapa-aho Lassi     Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057  
Haidari Nazila        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa EEPEE
Heikkilä Mikael     Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057
Iso-Tuisku Heikki     Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057
Kaipio Juuso         Carcom Oy    
Kharsa Saja        PAM – Etelä- Pohjanmaan osasto 031 ry
Köykkä Julius        Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Lahtinen Eero         Etelä-Pohjanamaan Osuuskauppa ESS Autotalo
Latvakangas Heikki     Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Leppänen Markus        Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Maiboroda Ekaterina    Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa EEPEE
Nygård Susanna        Nuottivaara säätiö
Ollila Virpi        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa EEPEE
Petri Aho        Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057
Pihlajamäki Juha    Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057    
Rijal Kshettri Bhuparaj    Sedu Törnäväntie Autoala
Savolainen Joonas    Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057
Talvitie Niilo        Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057
Varvikko Ulla        Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa EEPEE
Vähä-Koivisto Niklas    Etelä-Pohjanmaan sähköalantyöntekijäin osasto 057  
      

Ähtäri

Stipendin saajat
Haukilehto Jasmin
Heimonen Lassi
Järvimäki Johanna
Kallio Toni
Kauppinen Matias
Korpisalo Sinna
Lahtinen Jussi
Leivonmäki Miika
Lipo Oskari
Pihlajamäki Teemu
Pölönen Neea
Uuttera Rasmus

Stipendien lahjoittajat

Arvid Borgin muistorahasto
Einari Vidgren Säätiö
Keskisuomen Koneyrittäjät
Kane-Forest Oy
Koillis-Satakunnan sähkö Oy
Lions Club Ähtäri/Ouluvesi
Mäkelän Rauta Oy
OP-kotisi
PAM/Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Pohjanmaan teknologiateollisuus
Reijo Uddin muistorahasto
Talonrakennusteollisuus ry
Tankki Oy
Ähtärin kaupunki
Ähtärin Rotaryklubi/Matti Savelan muistorahasto