Napauta superhaku
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
21.6.2018

Onnea! Tavoite saavutettu - tutkinto taskussa

Ruusut_440x480.jpg

Sedussa juhlitaan juhannuksen alla 21.6.2018 tutkintonsa suorittaneita. Osa on saanut todistuksensa jo aiemmin tässä kuussa.

Tutkintotodistus - onnea!

Tutkintotodistus luovutetaan Sedussa 21.6.2018 seuraaville. Osa on saanut todistuksensa jo aiemmin kesäkuussa.

Huom! Julkaisemme vain niiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkistamiseen.


pt = perustutkinto
at = ammattitutkinto
eat = erikoisammattitutkinto

Ilmajoki, Ilmajoentie
Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin at: Anttila Pasi, Kauhava.

Ilmajoki, Pappilantie
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, tekstiiliala, artesaani: Maarit Hahtola, Isokyrö.

Kurikka
Vartijan at: Haapala Aliina, Seinäjoki; Haapala Antti, Seinäjoki; Haapala Jasmin, Kauhajoki; Hiipakka Juho, Kurikka; Isokallio Netta, Kauhajoki; Kuoppala Juho, Kauhajoki; Nikander Toni, Kauhajoki; Penttilä Tomi, Kurikka; Salama Jarkko, Alavus; Salo Martti, Laihia; Salojensaari Rainer, Kurikka; Suihkonen Timo, Kauhajoki; Taipalus Jari, Alavus; Virta Sanna, Seinäjoki.

Lapua
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Vainio Lauri, Lapua.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Piironen Katariina, Lapua.

Rengonharju
Kuljetusalan ammattitutkinto, tavarakuljetusten osaamisala: Timonen Ari-Pekka, Kauhajoki.
Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto: Korhonen Kari-Pekka, Kurikka; Lehto Jarmo, Lapua; Saaristo Jussi, Isokyrö; Teini Heikki, Kurikka.
Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Rautanen Jarmo, Kurikka; Laitamäki Maarit, Kurikka.
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Alanko Harri, Kurikka; Frönti Toni, Alahärmä; Grönstrand Joni, Kurikka; Hallinen Patrik, Seinäjoki; Isomäki Ari-Pekka, Kauhajoki; Jokela Juho, Ilmajoki; Kangas Olli, Kurikka; Kaunisto Mika, Kurikka; Kiminki Jerry, Seinäjoki; Kivelä Satu-Lotta, Seinäjoki; Kuusela Rami, Ilmajoki; Lahti Jari, Lapua; Laine Timo, Vaasa; Lakso Juho, Kauhajoki; Lammi Jermu, Kankaanpää; Leponiemi Jesse, Kankaanpää; Luhtala Jesse, Seinäjoki; Mäenpää Sami, Ilmajoki; Mäkynen Minna, Kurikka; Ojaluoma Keijo, Ilmajoki; Patama Tuomas, Soini; Pentinmäki Tanja, Kauhajoki; Saarijärvi Aleksi, Kurikka; Sjögren Niklas, Kauhajoki; Keränen Jussi, Kauhajoki; Välimäki Ari, Ilmajoki.
Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto: Erkkilä Anssi, Isokyrö; Hautala Jere, Karvia.

Seinäjoki, Kirkkokatu
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Hautamäki Nora, Seinäjoki, Isosomppi Moona, Kauhava.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Sillanpää Marianne, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Paavilainen Arttu, Kurikka.

Seinäjoki, Koskenalantie
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja, kuntoutuksen osaamisala: Hietala Timi, Seinäjoki.

Seinäjoki, Koulukatu
Liiketalouden pt, merkonomi: Árvai David, Seinäjoki; Genc Eero, Seinäjoki.

Seinäjoki, Rastaantaival
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto: Agelvis Osorno, Seinäjoki; Akgül Nurgül, Seinäjoki; Arvai Attilané, Kauhajoki; Ibrahimov Ilhan, Ilmajoki; Kiikeri Atchara, Seinäjoki; Kiltsova Anastasia, Kurikka; Koskela Tanja, Seinäjoki; Mehmedova Nazike, Kurikka; Myllyaro Miro, Seinäjoki; Myllykangas Mari, Seinäjoki; Peippola Marika, Seinäjoki; Rahkonen Essi, Kauhava; Saarela Henna-Tuulia, Kurikka; Sai Jekaterina, Seinäjoki; Siirilä Olli, Seinäjoki.
Isännöinnin ammattitutkinto, Asunto-osakeyhtiön isännöinnin osaamisala: Kauhajärvi Jarkko, Kauhajoki; Peltoniemi Marika, Seinäjoki.
Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Savolainen Hannes, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Mäkelä Mikael, Seinäjoki.
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Anttila Virpi, Kuortane; Ilvasti Sirkka, Seinäjoki; Isoaho Suvi, Ähtäri; Korpi Pirjo, Seinäjoki; Kortesmäki Marjukka, Seinäjoki; Koski Kirsi, Seinäjoki; Kynnäs Saara, Ähtäri; Lehtimäki Anu, Seinäjoki; Lilja Anette, Kauhava; Manninen Nina, Perho; Mäkinen Jenni, Ähtäri; Neiro Jaana, Seinäjoki; Nihti Tatja, Virrat; Perämäki Hanna, Virrat; Salimäki Mari, Kuortane; Yli-Mannila Marita, Alajärvi.
Lihantarkastuksen ammattitutkinto: Hakanen Virpi, Oripää; Kangasperko Karita, Eura; Ketola Hanna, Säkylä; Koski Matilda, Eura; Kuusela Milja, Säkylä; Kuusela Sanna, Eura; Laine Merja, Säkylä; Mäkipää Eeva, Kokemäki; Niemi Outi, Eura; Nummela Kirsi, Eura; Nummelin Virva, Eura; Rönö Pentti, Säkylä; Suutari Tanja, Kokemäki; Tammila Kirsi, Eura; Tarmoranta Jaana, Eura; Toriseva Leena, Harjavalta; Viipuri Ritva, Ulvila; Villman Marika, Eura; Zak Katarzyna, Eura; Ylitalo-Salo Eira, Luvia.
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi.
Asiakaspalvelun ja myynnin oa: Aalto Katja, Alavus; Alaspää Camilla, Kuortane; Hekkala Liisa, Kauhajoki; Koivikko Paul-Henrik, Seinäjoki; Kotolampi Anne, Seinäjoki.
Talous- ja toimistopalvelujen oa: Hietala Gamilla, Seinäjoki; Mäntyniemi Milaja, Seinäjoki; Vesteri Maria, Kuortane; Westerlund Oona, Seinäjoki.
Tieto- ja kirjastopalvelujen oa: Jokinen Pia, Karijoki; Järnfors Aleksi, Kemi; Touru Veli-Matti, Kempele.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Bäckström Lasse; Hintsala Juhani, Haapavesi; Iso-Koivisto Jussi, Kauhajoki; Kemppainen Mikko, Veteli; Mäki-Kanto Marja-Leena, Karijoki; Valkonen Johanna, Kauhava; Vuollet Markus, Kalajoki.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Kiili Maija, Seinäjoki.
Myynnin ammattitutkinto: Arovuo Sari, Seinäjoki; Heikkola Ilari, Seinäjoki; Ilomäki Eini, Seinäjoki; Karhu Laura, Kauhajoki; Koivisto Rami, Seinäjoki; Kortesniemi Jouni, Seinäjoki; Kunnari Tanja, Kurikka; Metsälä Anita, Seinäjoki; Myllyniemi Emmi, Seinäjoki; Penttilä Marianne, Seinäjoki; Särkilampi Matti, Ylöjärvi; Tauriainen Sanna, Seinäjoki; Valkealahti Matti, Seinäjoki.
Sihteerin ammattitutkinto: Jaara Mirva, Alavus; Juoperi Marja-Leena, Vimpeli; Karjanmaa Kirsi, Seinäjoki; Katajisto Maria, Kurikka; Koponen Marianne, Lapua; Koskiniemi Seija, Seinäjoki; Kulju Riikka, Seinäjoki; Lakaniemi Sari, Seinäjoki; Lassila Marika, Seinäjoki; Mäkelä Riikka, Ilmajoki; Nikula Veronica, Seinäjoki; Partanen Tuula, Seinäjoki; Pyyluoma Eveliina, Seinäjoki; Saranpää Kirsti, Lapua; Tienari Pirjo, Seinäjoki; Vaskivuori Sari, Seinäjoki; Viljanen Anniina, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Pitkänen Tiina, Seinäjoki.
Suunnitteluassistentin ammattitutkinto, Arkkitehtisuunnittelun osaamisala: Filander Niina, Alajärvi.
Suurtalouskokin ammattitutkinto: Udelius Minna, Kurikka; Pouhula Mira, Lapua.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Korkia-aho Risto, Seinäjoki; Marttila Jaakko, Kurikka.
Yrittäjän ammattitutkinto.
Yritystoiminnan kehittämisen oa: Rahmani Mohammed, Seinäjoki; Roholla Samedi, Seinäjoki.
Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen oa: Takala Henna, Seinäjoki; Keisala Iina, Alajärvi.
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Kuivaniemi Anu, Ilmajoki.

Seinäjoki, Törnäväntie
Autoalan pt, autokorinkorjaaja: Rajamäki Vesa, Seinäjoki.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja: Mäntylä Ari-Pekka, Seinäjoki.

Ähtäri, Tuomarniementie
Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Kaltti Valtteri, Virrat.

Onnea jokaiselle - hyvää kesää kaikille!