Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
30.4.2021

Onnea huhtikuussa tuntkintotodistuksen saaneille

Ruusuja tutkinnon suorittaneille. Onnea ja ruusuja jokaiselle tukinnon suorittaneelle!

Onnea jokaiselle tutkinnon suorittaneelle! Sedussa valmistumispäiviä on kahdesti kuussa, ja tutkintotodistukset kirjoitetaan joustavasti, kun osaaminen on tutkinnon perusteiden mukaisesti osoitettu.

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty huhtikuussa 2021

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.
 
Sedu Ilmajoki
Maatalousalan at, maatalouslomittaja: Kaikkonen Emilia, Alavus.
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Fedenko Pavel, Isokyrö; Talvitie Laura, Seinäjoki.
 
Sedu Kurikka 
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja: Söderling Emmi, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon oa., lähihoitaja: Mansikkamäki Sanni, Kauhajoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Paloaho Janina, Kauhajoki; Viherlampi Katja, Kauhajoki.
Taideteollisuusalan pt, sisustusalan osaamisala, artesaani: Ojala Amanda, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Tapola Ville, Ilmajoki.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Kulmala Teemu, Kauhajoki; Ivaska Petra, Seinäjoki; Ilvonen Matilda, Ilmajoki; Koivuniemi Sara, Seinäjoki; Loppi Joonas, Seinäjoki.

Sedu Lapua  
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Paloniemi Juho, Lapua.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Al-Marrani Ebrahim, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Magyar Tibor, Lapua; Suutarinen Nico, Kauhava; Tuliainen Tino, Kauhava.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Aalto Iisakki, Lapua; Aila Tatu, Lapua; Kankaanpää Iiro, Lapua; Kontola Topi, Lapua; Lakso Eero, Kauhava; Lehtonen Miika, Lapua; Luhtala Niko, Lapua; Prusti Aatu, Lapua; Salomäki Joona, Kauhava; Sutinen Riku, Kauhava; Turja Oskari, Alajärvi; Vaerma Joona, Lapua.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Perälä Nea, Lapua; Pukkila Maiju, Kauhava; Sippola Susanna, Kauhava.
Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Mannila Aita, Alajärvi; Nummi Emmi, Vimpeli; Nyyssölä Antti, Lappajärvi; Oravalahti Taina, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Finnilä Aada, Alajärvi; Hilli Kristiina, Vimpeli; Höök Maria, Alajärvi; Kellokoski Ronja, Alajärvi; Pajala Armida, Alajärvi; Pakka Jenna, Alajärvi; Perasto Emilia, Lapua; Perämäki Jutta, Kauhava; Puska Petra, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Aho Juho, Lapua; Mattila Kimi, Kauhava; Mäkiniemi Markus, Lapua; Näykki Jere, Lapua; Saari Samu, Kauhava; Unkuri Oliver, Lapua.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Ahl Jere, Kauhava; Askari Mahdi, Pietarsaari; Korpela Eemi, Lapua; Luoma Lauri, Alajärvi; Luomala Matias, Lapua.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Siirtola Ville, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   
Isännöinnin ammattitutkinto: Aura Thomas, Vaasa; Haldin-Granith Marice, Mustasaari; Kananoja Hanna, Seinäjoki; Kortteus Jesse, Parkano; Leppäpuska Toni, Kauhajoki; Luukko Petri, Seinäjoki; Peth Kevin, Vaasa; Rantala Terhi, Kurikka.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, Johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala: Kivimäki Ilkka, Seinäjoki; Koskela Ellen, Seinäjoki; Lehtimäki Henna, Seinäjoki; Perkonmäki Heidi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Orajärvi Sanna, Kurikka.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala: Viinikka Sanna-Maija, Kauhava.
Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto, Kaupan osaamisala: Saukko Laura, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Rantala Jani, Lapua.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja ja kodinhuoltaja: Hakala Hanna, Seinäjoki; Kinnunen Anastasia, Kauhajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja: Aho Arja, Seinäjoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja: Koivusalo Tuula, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Mylläri Jenni, Seinäjoki.
Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto: Vuorimaa Mika, Lapua.
Talotekniikan pt; putkiasentaja: Kallio Veeti, Seinäjoki; Kulmala Marko, Seinäjoki.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Hautala Kati, Kauhava; Parjanen Vesa-Tapani, Seinäjoki; Pekkala Heidi, Seinäjoki; Pudas Sirpa, Seinäjoki; Syri Reetta, Seinäjoki; Uusimaa-Salonen Päivi, Seinäjoki; Vuorimaa Satu-Maarit, Kurikka; Yli-Kortesniemi Sanna, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Koivula Sanna, Kurikka.

Sedu Seinäjoki, Suupohjantie
Liiketalouden pt, merkonomi: Jokinen Sofia, Seinäjoki; Lehtisaari Noora, Seinäjoki.  
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Elgbacka Jenna, Lappajärvi; Hautamäki Niko, Seinäjoki; Vuolle Milka, Seinäjoki; Väisänen Tytti, Seinäjoki.  
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, hoiva-avustaja: Haavisto Tuula, Soini; Lavila Eira, Alavus; Lasonen Sanna, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Latva-Hoppala Aku, Ilmajoki; Vilmunen Emma, Seinäjoki.  
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Karhu Jenni, Seinäjoki; Laakso Tiia-Tuulia, Seinäjoki;  Risku Amanda, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Niemelä Siina, Seinäjoki; Ruusila Sari-Anne, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja: Garbali Julia, Ilmajoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Ajoneuvoalan ammattitutkinto, korjaamopalvelun oa: Hakala Vesa, Kurikka; Hautala Jouni, Lapua; Kalliomäki Hannu, Seinäjoki; Koivisto Juha, Kauhajoki; Korpela Jussi, Seinäjoki; Korpela Riku, Ilmajoki; Laine Timo-Pekka, Vaasa; Norjamäki Jukka, Kauhava; Peltomäki Veli-Pekka, Kurikka; Roos Jani, Kauhava; Salokorpi Mika, Seinäjoki; Välimäki Aki, Kurikka; Yli-Pelkonen Sakari, Kauhava.
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Ilomäki Niko, Kurikka; Ilvola Aapo, Kuortane; Pollari Juho, Kuortane; Pöyhönen Eemi, Kauhava.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Frösén Henrika, Seinäjoki; Luoma Ville, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja: Talvitie Niilo, Lapua.
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja: Salonen Roope, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Mustapää Tero, Alavus.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Tuominen Kimmo, Ähtäri.
Matkailupalvelujen ammattitutkinto: Espinosa Perez Arelys, Alavus; Kinner Julia, Vantaa; Niemi Ari, Ähtäri; Pörri Minna, Alavus.

 

Haluaisitko sinä kuulua tähän joukkoon? Katso, mitä mahdollisuuksia Sedu tarjoaa!