Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
21.12.2018

Onnea joulukuussa tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg

Sedussa on joulukuussa juhlittu kahdesti tutkintonsa valmiiksi saattaneita. Valmistumispäiviä on tiheään, jotta jokainen pääsee myös vauhdikkaasti jatkamaan omaan suuntaansa. Jotkut uusiin töihin, toiset uusiin tehtäviin, toiset jatko-opintoihin. Urapolkuja on yhtä monta kuin on opiskelijoita. Onnea jokaiselle tutkinnon suorittaneelle ja Tunnelmallista Joulua kaikille!


Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty joulukuussa 2018 (5.12.2018 /20.12.2018)  seuraaville:

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Sedu Jurva
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuva-artesaani: Honkaniemi Karoliina, Laihia; Koivula Katariina, Kurikka.

Sedu Kurikka 
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Rahkonen Mira, Kurikka.
Puualan perustutkinto, puuseppä: Koivulampi Toni, Kauhajoki.
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Koivuporras Tuomas, Kurikka; Rantala Oskari, Kurikka.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Niemi Henna, Kurikka; Vähä-Karvia Jere, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Rinta-Kyttä Mikko, Ilmajoki.
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Koivumäki Suvi, Isojoki; Torvinen Inka, Kauhajoki.  

Sedu Lapua
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja: Vuotila Antti, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Haapa-aho Topias, Alajärvi; Härkönen Juho-Veeti, Kauhava; Kuusisaari Ville, Lapua.

Sedu Rengonharju
Kuljetusalan ammattitutkinto: Nummijoki Marko.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu 
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Niemistö Seliina, Kurikka; Tyystälä Irina, Seinäjoki; Ylinen Annukka, Seinäjoki.
Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Kujanpää Eena, Ilmajoki; Laurinen Suvituuli, Seinäjoki; Mäki-Pollari Teemu, Kuortane.
Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Muurimäki Jasu, Seinäjoki.
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Sulkakoski Konsta, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Hakala Heidi, Jalasjärvi; Kivisaari Ellinoora, Alavus; Koskela Arttu, Seinäjoki; Lehtovaara Sari, Jalasjärvi; Porkkus Katri, Seinäjoki; Riippi Janina, Teuva; Saltbacka Tiina, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Ala-Varvi Katariina, Ilmajoki; Hakola Laura, Ähtäri; Haukkala Maiju, Seinäjoki; Jaakkola Aliisa, Seinäjoki; Järvinen Milla-Eerika, Seinäjoki; Kojola Eveliina, Seinäjoki; Lakso Petra, Seinäjoki; Mörönen Melisa, Vaasa; Nyrhinen Nea, Ilmajoki; Pallaspuro Jasmin, Seinäjoki; Peltokangas Jere, Evijärvi.
Vammaistyön osaamisala: Rintamäki Ella, Kauhava.
Vanhustyön osaamisala: Siirtola Sirkka, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Vaitovaara Niko, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Porthan Samu, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu 
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Kujanpää Eeli, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Kukkamäki Nea, Seinäjoki; Kurkimäki Emmi, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Luhtanen Mikael, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Marttila Nina, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Mikkilä Minttu, Seinäjoki; Näykki Santeri, Seinäjoki; Ojanperä Terhi, Seinäjoki; Orhanen Jimi, Kurikka; Siirtola Janne, Seinäjoki; Ylä-Peräinen Tero, Seinäjoki.
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Mäki Joni, Kauhava; Nyman Emil, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Järvi Kirsi, Kauhava; Palenius Kirsi, Isokyrö; Vakkila Janne, Seinäjoki.
Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto: Pirhonen Kristiina, Seinäjoki; Selkomaa Eliisa, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Myllykoski Markku, Seinäjoki.
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Kojola Satu, Kauhava.
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Hamari Danjeela, Lapua; Kuronen Piia, Seinäjoki; Niemi Mirja, Seinäjoki; Saltbacka Sari, Seinäjoki; Uusi-Kyyny Tarja, Kauhajoki.
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Haapamäki Tytti, Seinäjoki; Kallio Anette, Seinäjoki; Svärd Joni, Seinäjoki; Vainio Katriina, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hautamäki Timo, Alavus; Mäkinen Tomi, Seinäjoki; Männikkö Johanna, Vimpeli; Peltomäki Miia, Alajärvi; Tuomaala Juho, Seinäjoki.
Sihteerin ammattitutkinto: Jabary Mirwais, Seinäjoki; Rusila Tuuli-Johanna, Ähtäri.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Luhtala Sami, Laihia; Santala Soile, Kauhajoki; Yli-Koski-Ollila Nina, Kauhajoki.
Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Lintala Tapio, Isokyrö.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Ahmed Kamran, Helsinki; Ayodele Oluseun, Vaasa; Domie Philip, Jyväskylä; Folorunsho Mojeed, Vaasa; Irikefe Emuraishe-Mosilily, Tampere.
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Puska Anna, Kauhajoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Laitinen Lauri, Vaasa.
Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja: Pakkala Reetta, Kauhajoki; Roumio Ella, Seinäjoki; Ruohonen Henna, Seinäjoki; Sippola Suvi, Seinäjoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, rooli- ja teatteripuvustus, artesaani: Takala Petra, Ilmajoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, artesaani: Lähdes Sirpa, Seinäjoki.
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Kapanen Anna, Seinäjoki.
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija: Kärki Iida-Maria, Seinäjoki; Latva-Hakuni Liinu, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Raatikainen Roosa Maria, Alavus; Tupala Veera, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie
Bioenergia-alan ammattitutkinto; Jalava Kari, Seinäjoki.