Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse

Onnea joulukuussa tutkinnon suorittaneille 21.12.2018


Sedussa on joulukuussa juhlittu kahdesti tutkintonsa valmiiksi saattaneita. Valmistumispäiviä on tiheään, jotta jokainen pääsee myös vauhdikkaasti jatkamaan omaan suuntaansa. Jotkut uusiin töihin, toiset uusiin tehtäviin, toiset jatko-opintoihin. Urapolkuja on yhtä monta kuin on opiskelijoita. Onnea jokaiselle tutkinnon suorittaneelle ja Tunnelmallista Joulua kaikille!


Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty joulukuussa 2018 (5.12.2018 /20.12.2018)  seuraaville:

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Sedu Jurva
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuva-artesaani: Honkaniemi Karoliina, Laihia; Koivula Katariina, Kurikka.

Sedu Kurikka 
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Rahkonen Mira, Kurikka.
Puualan perustutkinto, puuseppä: Koivulampi Toni, Kauhajoki.
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Koivuporras Tuomas, Kurikka; Rantala Oskari, Kurikka.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Niemi Henna, Kurikka; Vähä-Karvia Jere, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Rinta-Kyttä Mikko, Ilmajoki.
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Koivumäki Suvi, Isojoki; Torvinen Inka, Kauhajoki.  

Sedu Lapua
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja: Vuotila Antti, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Haapa-aho Topias, Alajärvi; Härkönen Juho-Veeti, Kauhava; Kuusisaari Ville, Lapua.

Sedu Rengonharju
Kuljetusalan ammattitutkinto: Nummijoki Marko.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu 
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Niemistö Seliina, Kurikka; Tyystälä Irina, Seinäjoki; Ylinen Annukka, Seinäjoki.
Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Kujanpää Eena, Ilmajoki; Laurinen Suvituuli, Seinäjoki; Mäki-Pollari Teemu, Kuortane.
Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Muurimäki Jasu, Seinäjoki.
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Sulkakoski Konsta, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala: Hakala Heidi, Jalasjärvi; Kivisaari Ellinoora, Alavus; Koskela Arttu, Seinäjoki; Lehtovaara Sari, Jalasjärvi; Porkkus Katri, Seinäjoki; Riippi Janina, Teuva; Saltbacka Tiina, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Ala-Varvi Katariina, Ilmajoki; Hakola Laura, Ähtäri; Haukkala Maiju, Seinäjoki; Jaakkola Aliisa, Seinäjoki; Järvinen Milla-Eerika, Seinäjoki; Kojola Eveliina, Seinäjoki; Lakso Petra, Seinäjoki; Mörönen Melisa, Vaasa; Nyrhinen Nea, Ilmajoki; Pallaspuro Jasmin, Seinäjoki; Peltokangas Jere, Evijärvi.
Vammaistyön osaamisala: Rintamäki Ella, Kauhava.
Vanhustyön osaamisala: Siirtola Sirkka, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Vaitovaara Niko, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Porthan Samu, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu 
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Kujanpää Eeli, Ilmajoki (kaksoistutkinto); Kukkamäki Nea, Seinäjoki; Kurkimäki Emmi, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Luhtanen Mikael, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Marttila Nina, Seinäjoki (kaksoistutkinto); Mikkilä Minttu, Seinäjoki; Näykki Santeri, Seinäjoki; Ojanperä Terhi, Seinäjoki; Orhanen Jimi, Kurikka; Siirtola Janne, Seinäjoki; Ylä-Peräinen Tero, Seinäjoki.
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Mäki Joni, Kauhava; Nyman Emil, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Järvi Kirsi, Kauhava; Palenius Kirsi, Isokyrö; Vakkila Janne, Seinäjoki.
Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto: Pirhonen Kristiina, Seinäjoki; Selkomaa Eliisa, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Myllykoski Markku, Seinäjoki.
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Kojola Satu, Kauhava.
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Hamari Danjeela, Lapua; Kuronen Piia, Seinäjoki; Niemi Mirja, Seinäjoki; Saltbacka Sari, Seinäjoki; Uusi-Kyyny Tarja, Kauhajoki.
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Haapamäki Tytti, Seinäjoki; Kallio Anette, Seinäjoki; Svärd Joni, Seinäjoki; Vainio Katriina, Seinäjoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hautamäki Timo, Alavus; Mäkinen Tomi, Seinäjoki; Männikkö Johanna, Vimpeli; Peltomäki Miia, Alajärvi; Tuomaala Juho, Seinäjoki.
Sihteerin ammattitutkinto: Jabary Mirwais, Seinäjoki; Rusila Tuuli-Johanna, Ähtäri.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Luhtala Sami, Laihia; Santala Soile, Kauhajoki; Yli-Koski-Ollila Nina, Kauhajoki.
Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Lintala Tapio, Isokyrö.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Ahmed Kamran, Helsinki; Ayodele Oluseun, Vaasa; Domie Philip, Jyväskylä; Folorunsho Mojeed, Vaasa; Irikefe Emuraishe-Mosilily, Tampere.
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Puska Anna, Kauhajoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Laitinen Lauri, Vaasa.
Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja: Pakkala Reetta, Kauhajoki; Roumio Ella, Seinäjoki; Ruohonen Henna, Seinäjoki; Sippola Suvi, Seinäjoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, rooli- ja teatteripuvustus, artesaani: Takala Petra, Ilmajoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tekstiiliala, artesaani: Lähdes Sirpa, Seinäjoki.
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Kapanen Anna, Seinäjoki.
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija: Kärki Iida-Maria, Seinäjoki; Latva-Hakuni Liinu, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Raatikainen Roosa Maria, Alavus; Tupala Veera, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie
Bioenergia-alan ammattitutkinto; Jalava Kari, Seinäjoki.