Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
18.6.2020

Onnea kesäkuussa tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg Onnea tutkinnon suorittaneille!

Juhannusruusujen aikaan Sedussa ojennettiin tutkintotodistuksia monessa toimipisteessä pääosin virtuaalisesti. Tutkintotodistukset lähetettiin postitse. Onnea jokaiselle tutkinnon suorittaneelle. Yksi tavoite saavutettu.

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty kesäkuussa 2020 (17.6.2020) 

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Sedu Ilmajoki
Maatalousalan at, maatilatyöntekijä: Koskinen Kari, Kurikka.
Maatalousalan at, tuotantoeläintenhoitaja: Aho Marjo-Riitta, Seinäjoki.
Viljelijän at: Nieminen Jaakko, Lapua.

Sedu Lapua
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Kharsa Salim, Seinäjoki; Oinonen Samuel, Lapua.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Kalliokoski Veeti, Kauhava.
Talotekniikan pt, kylmäasentaja: Haapaniemi Eetu Lapua; Turpela Jaakko, Vimpeli.
Tieto- ja tietoliikennetekniikka, ICT-asentaja: Matintupa Oskari, Alajärvi.

Sedu Rengonharju  
Kuljetusalan ammattitutkinto, Henkilökuljetusten osaamisala: Laiho Mira, Seinäjoki.
Logistiikan perustutkinto: autonkuljettaja: Ketola Jonny, Seinäjoki.
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Hietanen Wille, Alavus; Jussila Matti-Pekka, Evijärvi; Mäkelä Eetu-Tapani, Kurikka.
Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja: Ojala Saku, Teuva.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu   
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Alanko Sara, Seinäjoki; Ketomäki Saara, Seinäjoki; Kujamäki Tytti, Vaasa; Niemistö Aino-Maria, Seinäjoki; Viljanen Susanna, Ilmajoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Elhaimer Abderrahim, Seinäjoki; Lilius Iida, Isokyrö; Lohilahti Jon-Emil, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Saarimaa Joni, Kuortane.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Ruutiainen Ennijuulia, Seinäjoki.
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Korkiakoski Milja, Kurikka.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Kukka-Maaria Kuusisto, Seinäjoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Mäkelä Juuso, Seinäjoki, Pöytälaakso Santtu, Seinäjoki.
Välinehuoltoalan pt, välinehuoltaja: Nasrullah Melahat, Seinäjoki, Välikangas Ismo, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu   
Liiketalouden pt, merkonomi: Mäki-Valkama Milja, Seinäjoki; Märijärvi Elias, Seinäjoki; Teppo Rasmus, Seinäjoki.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Loisto Josphin, Seinäjoki; Silvonen Niko, Kauhava.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   
Isännöinnin ammattitutkinto: Rantamarkkula Kirsi, Lapua.
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Mäenpää Laura, Lapua.
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Grönstrand Tanja, Kauhajoki; Kariluoma Jyrki, Kurikka; Varin Kati, Kurikka; Vuorela Mila, Kurikka.  
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen eat; Peräinen Tuija, Virrat; Seppälä Susanna, Seinäjoki.
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Mäkelä Osmo, Seinäjoki.
Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, merkonomi: Leskelä Laura, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Latvala Jenna, Seinäjoki; Lehtinen Emmi, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Hynynen Hannele, Seinäjoki; Moisio Sakari, Seinäjoki; Mäenpää Satu, Seinäjoki; Rinta-Hirvelä Tilda, Kurikka; Tick Sami, Lapua.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala: Anttila Tuula, Seinäjoki; Rantamäki Mari, Kauhajoki.
Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi: Nukala Sanna-Kaisa, Kauhava; Rintala Päivi, Lapua; Sillanpää Mari, Ilmajoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Aho Sirpa, Kuortane; Puputti Juuli, Lapua.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Matalamäki Hannele, Seinäjoki; Muilu Terhi, Seinäjoki; Mäenpää Henna-Mari, Kurikka.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Laine Simo, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön eat; Lindberg Anne, Kurikka; Nieminen Mervi; Seinäjoki; Pihlajaniemi Marjo, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja; Nuottajärvi Kaisa, Seinäjoki; Timonen Mikko, Seinäjoki; Toivonen Roosa, Seinäjoki.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Eklund Jarno, Kauhava.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Järvenpää Teemu, Kristiinankaupunki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Adeseluka Olufemi, Kuopio; Bakreen Abdulhameed, Kuopio; Ghalib Muhammad, Turku; Pinto Rovan, Vaasa; Ullah Md Amdad, Helsinki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Elintarvikealan pt, lihatuotteiden valmistaja: Karhunen Eero, Seinäjoki.
Henkilöautomekaanikon at: Vesteri Toni, Kuortane.
Laboratorioalan pt, laborantti: Kapanen Mira, Seinäjoki.
 
Sedu Vaasa
Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: Bousmaha Mohammed, Vaasa; Liiban Sadaq Xayle, Vaasa; Radko Vitalii, Vähäkyrö.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Saviniemi Teijo, Ähtäri.  
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Eriksson Nico, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie  
Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Jokinen Oskari, Isojoki; Kulmala Paavo, Multia.