Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
29.3.2019

Onnea maaliskuussa valmistuneille

Ruusut_440x480.jpg

Tutkintotodistukset on luovutettu maaliskuun aikana Sedun eri opetuspisteistä valmistuneille. Onnea jokaiselle tavoitteensa saavuttaneelle. Tutkinto taskussa kohti uusia tehtäviä - onnea matkaan!

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty maaliskuussa 2019 seuraaville.
Julkaisemme vain niiden tutkintotodistuksen saaneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkistamiseen.

pt = perustutkinto  
at = ammattitutkinto  
eat = erikoisammattitutkinto

 

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie 

Maatalousalan pt., maaseutuyrittäjä: Lindroos Ville, Seinäjoki; Sillanpää Santeri, Kurikka 
Viljelijän at: Perälä Lauri, Seinäjoki 

 

Sedu Ilmajoki, Rengonharju 
Logistiikan pt, autonkuljettaja: Hakala Mika, Ilmajoki 
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Pyykkö Jyri, Seinäjoki; Wikström Catarina, Närpiö 
Metsäkoneenkuljettajan at: Saunala Henri, Kurikka 

 

Sedu Kurikka  
Sosiaali- ja terveysalan pt., sairaanhoidon ja huolenpidon oa.,lähihoitaja: Haapakangas Niina, Kauhajoki; Hiipakka Heidi, Kurikka; Kaura Teija, Kristiinankaupunki; Timonen Sonja, Kaskinen 
Verhoilu- ja sisustusalan pt., sisustaja: Peltomäki Emilia, Kurikka 
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt., sähköasentaja: Keski-Antila Joona, Kurikka 
Käsi- ja taideteollisuusalan pt., artesaani: Rintala Jasmiina, Seinäjoki 

 

Sedu Lappajärvi 
Sosiaali- ja terveysalan pt., sairaanhoidon ja huolenpidon oa., lähihoitaja:
Hosionkangas Lilli, Alajärvi; Jouppila Jonna, Lappajärvi; Jussila Jonna, Evijärvi; Kujala Julia, Kokkola; Mäki Henna, Lappajärvi; Mäki Janita, Kauhava; Nieminen Marjo, Kauhava; Pitkänen Terhi, Lappajärvi; Sadeharju Marita, Lappajärvi; Ukonmäki Julia, Alajärvi 

 

Sedu Lapua  
Kone- ja metallialan pt., koneistaja ja levyseppähitsaaja:
Alakojola Onni, Lapua; Ekola Jaska, Kauhava; Kara Joona, Lapua; Kurkimäki Antti, Kauhava; Yli-Muilu Miika, Lapua 
Rakennusalan pt., talonrakentaja: Keisala Henna, Lapua 
Sosiaali- ja terveysalan pt., sairaanhoidon ja huolenpidon oa., lähihoitaja: Haatainen Heidi, Lapua; Hakomäki Miia, Kauhava; Kangas Niina, Lapua; Korkeamäki Katja, Lapua; Luoma Giia, Kauhava; Manner Marika, Kauhava; Mattila Tiia, Lapua; Syrjämäki Elina, Lapua; Åttman Jenni, Lapua 
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt., sähköasentaja ja automaatioasentaja: Mäki Teemu, Lapua; Tuurinmäki Jimi, Lapua 
 

 

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu   
Pintakäsittelyalan pt., maalari: Isberg Jessica, Seinäjoki; Latva-Nikkola Matilda, Kurikka; Mäkelä Ellimiina, Lapua 
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt., sähköasentaja: Antila Rasmus, Kurikka; Haapala Juho, Seinäjoki; Korpela Saku, Seinäjoki; Seppälä Emil, Parkano 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt., ICT-asentaja; Hautamäki Joona, Seinäjoki; Ruuhela Aki, Alavus; Takala Jere, Ilmajoki 
Talotekniikan pt., putkiasentaja: Haapala Miika, Ilmajoki; Hietikko Elias, Seinäjoki; Huvila Anton, Seinäjoki; Ijäs Teemu, Seinäjoki; Kajuutti Rami, Kihniö; Kohtamäki Eetu, Kuortane; Kokko Akseli, Evijärvi; Nevala Elias, Seinäjoki; Niemi Santeri, Seinäjoki; Nieminen Valtteri, Seinäjoki; Salonpää Väinö, Seinäjoki; Vesterberg Aleksi, Seinäjoki 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja 
Kuntoutumisen osaamisala: Göös Linnea, Seinäjoki; Lamminsivu Senni, Lapua; Määttä Minna, Seinäjoki; Peltonen Sara, Lapua; Pollari Iida, Seinäjoki; Saarimaa Miia-Riina, Seinäjoki; Salo Eveliina, Kurikka; Uusimäki Johanna, Seinäjoki; Virtanen Oona, Seinäjoki 
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatuksen osaamisala: Laasala Maija, Seinäjoki; Kiviaho Anni, Seinäjoki; Kärki Heli, Seinäjoki; Mattila Nea, Alajärvi; Mäntylä Jari, Seinäjoki; Mäntylä Linda, Seinäjoki; Oksa Terhi, Seinäjoki; Paakkinen Venla, Seinäjoki; Piri Emmi-Noora, Seinäjoki; Riihimäki Elina, Seinäjoki; von Gross Ida, Seinäjoki 
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Erkkilä Helmi, Seinäjoki; Honkala Satu, Seinäjoki; Höykinpuro Jonna, Seinäjoki; Kuusela Kukka-Maaria, Seinäjoki; Lehtimäki Milla, Ilmajoki; Paakkinen Virva, Kauhajoki; Rintamäki Heidi, Seinäjoki; Ristimäki Sara, Kauhava 
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Aaramaa Satuanna, Seinäjoki; Luomala Sanna, Lapua; Männistö Senni, Seinäjoki; Nurmela Tarja, Seinäjoki; Peltola Siiri, Seinäjoki; Puronhaara Suvi, Seinäjoki 
Vammaistyön osaamisala: Pellinen Neea, Kauhava; Ruuhela Sara, Lapua 
Vanhustyön osaamisala: Hautala Laura, Seinäjoki; Kangasmäki Katja, Seinäjoki; Varamäki Jaakko, Kurikka 
Perustason ensihoidon osaamisala: Ahvenniemi Jari, Lappajärvi; Alanen Eemeli, Seinäjoki; Heijari Veera, Seinäjoki; Huhtala Riikka, Seinäjoki; Huhtinen Jussi, Lappajärvi; Katajisto Jukka-Pekka, Kurikka; Koivusalo Emmi, Seinäjoki; Koivusalo Jukka, Seinäjoki; Laurila Jenni, Lapua; Niemelä Ville, Seinäjoki; Pajuluoma Jaakko, Seinäjoki; Pellinen Juuso, Seinäjoki; Periaho Janita, Seinäjoki; Riippi Anne, Teuva; Ronnila Tanja, Seinäjoki; Runnakko Jani, Alavus; Söderström Tobias, Ilmajoki; Tihinen Janne, Seinäjoki; Yritys Eveliina, Tampere; Ämmälä Lotta, Seinäjoki 

 

Sedu Seinäjoki, Koulukatu  
Liiketalouden pt, merkonomi; Hupila Wilma, Seinäjoki; Seilo Iiro, Parkano; Seppänen Viivi, Seinäjoki; Suohalme Maria, Seinäjoki; Vähä-Peltomäki Aleksi, Parkano; Yli-Venna Taru, Kurikka; Hatsadaeng Sanhaphorn, Seinäjoki; Honkola Soile, Alavus; Nurmela Reetta, Alavus; Ylinen Janina, Kauhajoki  
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi; Haapaniemi Matias, Kauhajoki 

 

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 
Isännöinnin ammattitutkinto  Ylinen Anna-Mari, Seinäjoki 
Johtamisen erikoisammattitutkinto; Harju Johanna, Ähtäri  Huhtala Anne-Mari, Kauhajoki; Kytönen Outi, Ähtäri; Leppälä Marja, Soini; Paganus Tiina, Seinäjoki; Perkkiö Henna, Alajärvi; Pitkäaho Raija, Alavus; Rajalahti Riitta, Ähtäri; Ruokola Lea, Ähtäri; Toivonen Erkki, Ähtäri; Uusi-Ranta Emilia, Kuortane; Viitanen Tuula, Virrat 
Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Abdulhamid Ali, Seinäjoki 
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Kanervala Jerry, Seinäjoki; Kivimäki Tero, Isokyrö; Mäkelä Piia, Seinäjoki; Pykälämäki Piia-Mari, Alavus 
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen pt, kodinhuoltaja: Keski-Heikkilä Emilia, Kuortane 
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Kankaanpää Eetu, Kauhava 
Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Lantz Mervi, Vaasa; Saarinen Essi, Kurikka 
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Korpela Tapio, Teuva 
Myynnin ammattitutkinto: Ahlgren Jukka, Seinäjoki; Arosarka Pasi, Kuortane; Haavisto Carita, Ilmajoki; Jussila Jenni, Lapua 
Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Pajala Elina, Alavus; Piiroinen, Jenni, Alavus; Snellman Erika, Kurikka; Valve Sanna-Leena, Alajärvi; Vuorinen Leena, Seinäjoki; Salomäki Marika, Kauhajoki 
Sihteerin ammattitutkinto: Kuoppamäki Päivi, Seinäjoki; Tiitinen Mira, Seinäjoki 
Sosiaali-ja terveysalan pt, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala: Halonen Ella, Seinäjoki; Hietala Hanna-Reetta, Seinäjoki; Jaakkola Sari, Kauhava; Kuoppala Erja, Kurikka; Lehto Katja, Seinäjoki; Lehtomäki Kati, Alajärvi; Leppämäki Jaana, Alavus; Mäki-Kahra Jonna, Kuortane; Yli-Mäenpää Anne-Mari, Seinäjoki;   
Taloushallinnon ammattitutkinto, Kirjanpitäjän osaamisala: Leino Paula, Ähtäri; Puska Katja, Seinäjoki; Saari Anne, Ilmajoki; Sadeharju Anu, Lapua; Vakkuri Katariina, Kurikka   
Taloushallinnon ammattitutkinto, Palkanlaskijan osaamisala: Ritola Tommi, Seinäjoki 
Taloushallinnon ammattitutkinto, Talousassistentin osaamisala: Kuikka Suvi, Kauhava; Pakkala Tuomas, Seinäjoki 
Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto: Kaunisto Arja, Kurikka 
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Ahtiainen Raija, Seinäjoki; Durosinmi Saliu Adelakin, Helsinki; Eddie-Edirin Winston, Mäntsälä; Salami Sodiq, Uusikaupunki 

 

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Käsi- ja taideteollisuuden pt, artesaani: Kirjavainen Sari, Varkaus; Koivumäki Sini, Alavus; Koskimäki Touria, Seinäjoki 
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Niemi Emma, Kurikka 
Elintarvikealan pt, lihatuotteiden valmistaja: Riihimäki Juha, Seinäjoki 

 

 

Sedu Vaasa 
Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Ketola Tero, Kauhajoki 

 

 

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Sosiaali- ja terveysalan pt, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja: Tiina Hakola, Alavus; Minna Kettunen, Virrat; Krista Ranta-aho, Alavus; Tiina Virtala, Ähtäri 
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Eemeli Alatalo, Soini; Ilomäki Joel, Ähtäri; Leppäkangas Konsta, Alajärvi; Leppäkangas Perttu, Alajärvi; Mäkinen Waltteri, Alavus; Piipponen Tino, Soini; Vierunketo Paavo-Petteri, Alavus 

 

 

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie 
Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Aleksi Honkaniemi, Alajärvi; metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Vesa Pekkanen, Ähtäri 
Bioenergia-alan at: Mikko Ilmoniemi, Jyväskylä; Jussi Jääskeläinen, Jyväskylä; Heikki Nykänen, Mikkeli 

 

Onnea jokaiselle tutkintoa juhlivalle!

 

Mikä koulutus innostaa sinua?

Katso koulutukset, joihin voit hakeutua joustavasti läpi vuoden!
sedu.fi/haenyt

Jos etsit uutta alaa tai työurallesi uutta, katso ammatti- ja erikoisammattitutkinnot, joihin haemme opiskelijoita juuri nyt
sedu.fi/kohtiuutta