Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
19.11.2021

Onnea marraskuussa valmistuneille

keltainen-ruusu-luonnon-valossa.jpg Lämpimät onnittelut sinulle ammattilainen, joka juhlistat tänään valmistunutta tutkintoa ja uutta ammattia.

Perjantaina juhlistimme marraskuussa valmistuneita. Sata tutkintotodistusta, yli 30 erilaista tutkintoa Sedun eri kampuksilla. Monta tuoreella näkemyksellä varustettua ammattilaista valmiina ottamaan uusia askeleita urapolulla lukuisilla eri paikkakunnilla. Lämpimät onnittelut teistä jokaiselle!

TUTKINTOTODISTUS ON SEINÄJOEN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄ SEDUSSA MYÖNNETTY MARRASKUUSSA 2021 (5.11. JA 19.11.2021) SEURAAVILLE

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

 

Sedu Ilmajoki

Eläintenhoidon at, eläintenkouluttaja (AT): Lahtinen Ida, Orivesi
Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Lahtela Päivi, Laihia 

Sedu Kurikka 

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki; Koivikko Konsta, Kurikka
Taideteollisuusalan pt, sisustusalan osaamisala, artesaani: Kopra Roosa, Lapua
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Kivistö Kasper, Alavus

Sedu Lapua

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Jouppi Juuso, Lapua
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Trynchuk Andrii, Lapua; Zschauer Otto, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen oa, lähihoitaja: Chantceva Anastasiia, Lapua; Takala Tuomas, Seinäjoki
Sähkö- ja automaatioalan pt., sähköasentaja ja automaatioasentaja: Hjelt Elias, Lapua

 

Sedu Rengonharju

Kuljetusalan at, tavarakuljetusten osaamisala: Toivonen Marjo-Riitta, Kurikka.
Logistiikan pt, autonkuljettaja: Kaunismäki Mikko, Lapua
Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Mäntyniemi Mikko, Seinäjoki
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Järviniemi Tea, Kauhajoki; Nokso Jaakko, Ilmajoki;  Piikkilä Santtu, Seinäjoki
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Eronen Essi, Seinäjoki; Lappalainen Topias, Ilmajoki
Rakennusalan pt, maarakennuskuljettaja: Pohjala Henri, Alavus. (valm. 15.10.2021)

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   

Kone- ja metallialan pt, levyseppähitsaaja: Moisio Otto, Ilmajoki
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Alsalaimi Abdalridha, Seinäjoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Kurki Tuulia, Seinäjoki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt, kiinteistönhoitaja: Koski Mikko, Seinäjoki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja: Sallila Mari, Seinäjoki; Sarajärvi Merja, Seinäjoki
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja: Kattelus Anne, Lapua; Sariola Markus, Alavus.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja ja laitoshuoltaja: Mamedkulieva Natalia, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Kangasniemi Jarko, Alavus; Katainen Veikka, Seinäjoki; Mäki-Mantila Samuli, Seinäjoki; Mäki-Mustapää Toni, Kuortane; Raiski Juhana, Alavus; Takala Otto, Seinäjoki; Tuomi Matias, Seinäjoki
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Mäki-Tuuri Arttu, Isokyrö; Sorokin Sergey, Seinäjoki; Taipalus Klaus, Ilmajoki 

Sedu Seinäjoki, Suupohjantie

Isännöinnin at: Ekman Marina, Vaasa; Hautala Jarmo, Seinäjoki; Kontola Anne-Maria, Lapua; Lammi Juha-Pekka, Seinäjoki; Nyman Kimmo, Vaasa; Peltola Heli, Laihia.
Isännöinnin eat: Paldanius Taina, Pyhäjärvi
Johtamisen ja yritysjohtamisen eat, johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala: Aaramaa Anniina, Seinäjoki.
Liiketoiminnan at, liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Tapio Rosi, Vaasa.
Liiketoiminnan at, taloushallinnon osaamisala: Lindén Tiina, Mustasaari; Toth Bernadett, Kauhajoki 
Liiketoiminnan eat, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Kuja-Panula Titta, Kauhava.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Flander Marika, Isokyrö; Heikkilä Oliver, Seinäjoki; Kupri Noora, Seinäjoki; Rantala Elmeri, Seinäjoki; Tuominiemi Jani, Lapua

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Husa Jonna, Seinäjoki; Kojola Katriina, Kauhava; Viita Irene, Ilmajoki
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Kyrönlahti Liisa, Seinäjoki; Salo Sinna, Seinäjoki
 
Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja: Alaharju Johanna, Seinäjoki; Mäenpää Niina, Seinäjoki; Metsäranta Mari, Kurikka; Passi Jenni, Kauhava; Rauhala Maarit, Seinäjoki

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  

Autoalan pt, autotekniikan oa, ajoneuvoasentaja: Halkola Anton, Ilmajoki; Kammonen Miro, Seinäjoki; Rintakangas Tino, Seinäjoki
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Latva-Salo Mira, Kurikka.
Elintarviketeollisuuden at, liha-alan osaamisala: Andersson Anja, Kangasala; Jäsperi Maarit, Seinäjoki; Ojala Paulamaria, Seinäjoki; Ojala Thanasamon, Aura; Pihlajaniemi Henna, Seinäjoki; Pollari Katja, Seinäjoki; Rajaniemi Heli, Kurikka; Rintala Rosa, Ilmajoki; Sainio Jaana, Kangasala; Tamminen Kati, Kangasala; Yli-Ketelä Katri, Alavus
Ravintolan asiakaspalvelun at, baarimestari: Rajala Kaisa, Lapua
Ruokapalvelujen at, ravintolakokki: Sinkkonen Elina, Alavus
Sähkö- ja automaatioalan at, sähköasentaja: Eronen Pasi, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, automaatioasentaja: Kankaanpää Jyri, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähkö- ja automaatioasentaja: Koivuluoma Juuso, Jyväskylä.
Tekstiili- ja muotialan pt, mittatilausompelija: Kokko Sara-Sofia, Seinäjoki; Vainio Ella-Roosa, Seinäjoki

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie  

Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Tähtinen Salla, Vaasa.
Puutarha-alan at, arboristi: Ikonen Juhani, Jämsä; Jefferson Elliott, Vesilahti; Kirsilä Antti, Evijärvi; Kiuru Markus, Lappeenranta; Kytö Lassi, Tampere; Mikkilä Toni, Ruovesi; Pihlajamäki Elo, Jyväskylä; Pitkänen Marko, Jyväskylä; Tarkkonen Tiina-Sisko, Alavus; Vallila Joni, Jämijärvi; Versta Juha-Heikki, Hämeenkyrö