Uutiset
16.6.2022

Onnea opiskelupaikan saaneille - tervetuloa Seduun!

Hyppy_440x480.jpg Tervetuloa opiskelemaan ammattiin Sedussa!

Kevään 2022 yhteishaun tulokset on julkaistu. Lämpimät onnittelut opiskelupaikasta ja tervetuloa Seduun!

Yhteishaku 2022 - opiskelupaikan saaneet

HUOM! Julkaisemme ainoastaan niiden opiskelupaikan saaneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Mikäli olet kieltänyt nimesi julkaisemisen, voit tiedustella opiskelijavalinnan tulosta asiakaspalvelusihteeriltä siinä toimipisteessä, johon olet ensisijaisesti hakenut.

Muistathan ottaa opiskelupaikkasi vastaan mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 30.6.2022. Jos tarvitset asuntolapaikan, tee sähköinen hakemus. Asuntolaan haetaan ainoastaan sähköisellä lomakkeella.
Lisätietoa Sedun asuntoloista ja asumisesta


Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteeri Eija Huhtanen p. 040 680 7059   

Maatalousalan perustutkinto

AYKUT, MERYEM MATILDA         
COULOIGNER, JENNIFER CLAUDIA         
HAAPA-AHO, NOORA EMILIA VILHELMIINA         
HOLMA, EELI HANNES SAMUEL         
HUHTASAARI, LEEVI MATTI SAMULI         
KEPPO, LEEVI JOHANNES         
KIVENMÄKI, MATTI JOHANNES         
KIVIHARJU, MINJA MAARIT         
KORKIAMÄKI, MATIAS EETU ASSERI         
MÄKELÄ, MANU MATTI-PEKKA         
NIEMINEN, MATTI PELLERVO         
OJA-NISULA, MOONIKA AMANDA         
PAULASAARI, KONSTA JOHANNES         
PELTOKANGAS, MATTI SAKARI         
RINTAMÄKI, ROOPE ANTERO MATIAS         
SILLANPÄÄ, AKU ONNI JOHANNES         
YLI-OJANPERÄ, TOPIAS EEMELI         

Sedu Kurikka    

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Anne Tuomela p. 040 680 7046 ja Mari Kallio, p. 040 680 7040

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
ALA-HUIKKU, NEEA KRISTIINA
AUTIO, HELMI SARA SOFIA
JÄRVILUOMA, MILA MARGARETA
KALLIOKOSKI, ELI ORVOKKI
KOSKI, NELLA EMILIA
KOTANEN-MCMANN, ALICIA SKYE
KULMALA, VENLA SOFIA ALEKSANDRA
KUUSINEN, JANNA-SOFIA
KVIST, SIIRI SUSANNA SOFIA
LAINE, SOFI HILDA SUSANNA
LIPASTI, JANI MIKAEL
NYKÄNEN, ELLA NOORA VIOLA
RINTAMÄKI, RIIA ANNI ELISA
SAARENMÄKI, SAANA AADA MARIA
TOIVONEN, JUUSO TAPANI

Puuteollisuuden perustutkinto

ALA-HUIKKU, ONNI MATTI TAPIO
HIPPULA, NIKO MARKUS ANTERO
LÄHTEENMÄKI, MAX EERIK
SAUKKO, JUHO ANTERO

Rakennusalan perustutkinto

HAAVISTO, ALEX MIIKA ANSELMI
HAUTANIEMI, ANTTI JOSEF ARTTURI
HEIKKILÄ, JIRI JAAKKO
KEVÄÄNRANTA, AARON MARKUS LEONARD
KIILI, OSKARI AATOS
KIUKKONEN, EERO JOHANNES
KOHTALA, TOPIAS EERO ANTON
KOKKO, DANIEL HENRI JULIUS
MÄKI-UURO, MIKAEL EETU VALTTERI
NUORA, VENNI MAURI MATIAS
PALMU, DIEGO ANDRES LUCAS
PENTINMÄKI, TUOMAS JUUSO
POHJOIS-KOIVISTO, ROOPE SANTERI
RATAVAARA, AARO PAULI
SEPPÄLÄ, AKSELI MAURI MATIAS
SILLANPÄÄ, PATRIK ARVO JOHANNES
TAMSI, ANTON EERIKKI
VUORENPÄÄ, EERIK HERMANNI

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
HAAVISTO, AKSELI DANIEL
HAIKONEN, JUSSI ANTERO
HAKOLA, LAURA-EMILIA
KALLIOMÄKI, SARA TUULIA
PAHIKAINEN, JESSIKA JOANNE SOFIA
RISTIHARJU, TIIA TUULIA

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
AITOLA, EMILIA SUSANNE
ALA-MANTILA, ADELE PEPPI ELISABET
ALANEN, NELLA IINA AMANDA
ALA-NIKKOLA, MATLEENA KIIA AURORA
ALA-OPAS, LIINA EMMA ELVIIRA
ALHAINEN, MINEA AINO ILONA
HAUTAMÄKI, MILJA KRISTIINA MIIKANTYTÄR
HELLANMAA, NELLI EERIKA
JAATINEN, OUTI HELENA
KARJALAINEN, ELLA LAURA JOHANNA
LEHTINEN, JULI-AMANDA ELINA
LEPPINEN, KIIRA AURORA
LÄHTINEN, SIIRI SOFIA
MOILANEN, IIDA AMANDA
MYLLYMÄKI, IRINA IINA SOFIA
PAKKA, TINKA SOFIA
PALO, HELMI ELLEN KATARIINA
PALSSI, LINNE AURORA
RINTALAHTI, NEA HELENA
SAARELA, SENJA ENNI LINNEA
SEPPÄLÄ, JESSY-JASMIN CAROLINA
SINKA, MOONIKA
SIRKIÄ, JENNI ANNIINA
SOINILA, SINI SÄDE SUSANNA
VARSAMÄKI, EMMA JOHANNA PÄIVIKKI
VIITALA, JUTTA MATILDA

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
FRÄNTI, VEIKKO ALEKSANTERI
KARHU, SANNI-SOFIA ALEKSANDRA
KARPPI, TEEMU PASI TAPANI
KOIVUNIEMI, MIRO TAPIO
KORHONEN, KIIA ILONA
LATVA-KOIVISTO, MATIAS SALOMON
LATVA-NIKKOLA, KRISTIAN ONNI ALEKSI
METSÄRANTA, MIRO PETTERI MIKAEL
MÄKI-SAARI, TUOMAS JOHAN
PAASIKAS, KONSTA ONNI
PANTTI, OLIVER ONNI MIKAEL
PITKÄRANTA, JIMI TAPIO RAFAEL
SILLANPÄÄ, TOMI VIHTORI
SYRJÄLÄ, LAURI OSKAR
ZADUNENKO, ADRIANS

Taideteollisuusalan perustutkinto
ANTTILA, MILLA SUSANNA
BLOMQVIST, HELENA MARJA ILONA
EKLUND, ELLIOTT SAMAEL
HANHISALO, FIIA JOHANNA
HIETIKKO-KAUKOLA, JOSEFIINA
KATAJAMÄKI, ELLINOORA ANNIKA
KIVELÄ, IIDA MARIA
KORKIAKOSKI, MIIA-MARI SUSANNA
LAPPALAINEN, NOORA JOHANNA
MYLLYVAINIO, KUKKA-MERI TEEMUNTYTÄR
PALONEVA, KIIA-ROOSA EMILIA
PIKKUSAARI, PINJA OONA ANNABELLA
RANTAKURTAKKO, ANNILIINA HILMA HELENA
RINTALUOMA, JANNA EMILIA
RISULA, JASMIN SOFIA MAARIT
RUUTIAINEN, VIIVI SOFIA ALEKSANDRA
SANDSTRÖM, MELISSA MARLENE
SAVONEN, JULIA MARIA AMANDA
TARKANMÄKI, MILJA ANNELI
TUURI, HENNA ANNELI
UURINMÄKI, JANESSA NELLA JULIAANA
WALLIUS, PAULIINA MILLA MARIA
WANHATALO, JENNA JULIA
VARAMÄKI, IDA ELLE EMILIA
VIRTANEN, ELINA VILHELMIINA

Talotekniikan perustutkinto
ISONIEMI, JUHA MARKUS
KANNOSTO, OSKARI MIKAEL
KOIVISTO, KRISTIAN ERKKI JUHANI
KUOPPAMÄKI, EERO VILLIAM
LEPISTÖ, ALEKSI ONNI MIKAEL
LINDHOLM, CHASIMIR RENÉ MAXIMILLIAN
MARTTILA, VILJAMI JAAKKO JUHANI
MÄENPÄÄ, SEVERI AABRAHAM
NIEMI, NUUTTI JAAKONPOIKA
NÄTKINNIEMI, MISKA VEIKKO ALBERT
PELTOMÄKI, JARO JAAKKO MIKAEL
RAITTILA, JESSE ANDERS
RANTALA, AARO AIMO IISAKKI
SÄNTTI, JOONA JUHA MIKAEL
TIKKANEN, NICO JOAKIM
VIIANEN, NIKO KRISTIAN
YLINEN-LUOPA, ELIAS MATTI IISAKKI
YLINEN, RIKU MIKAEL

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
HIRVELÄ, RIKU ANTTI JUHANI
JALAVA, ANSSI TOIVO JOHANNES
KALLIO, JIRO ANDREAS
KAMMONEN, NICO CASPER
LUOMA, JAAKKO VILJAMI
PIHLAJAMÄKI, SAMI VEETI MIKAEL
PIISPANEN, JUHO ALEKSI
SAARTENOJA, LAURI JUHO VALDEMAR
SAVOLAINEN, ALEKSI IIKKA JOHANNES
SEPPÄNEN, SANTERI JOONATAN
YLINEN, NIKO KULLERVO

Turvallisuusalan perustutkinto
AHO, JOONA HENTERIKKI
HAAPAMÄKI, CAMILLA ELISABET
HANTULA, MINKA LINNEA ANRIIKA
HIETAKANGAS, KIIRA OONA EMILIA
HIETAMÄKI, JEMINA PETRA EERICA
KATAJAMÄKI, VILHO AARO ELIAS
KILICKESEN, MUSTAFA ARDA
KORKEAMÄKI, RITA JOHANNA
KORPI-ARO, TONI MAURI IIVARI
LEHTISAARI, MAARIA IRINA
LIIKAOJA, JENINA KRISTIINA
LINNANMÄKI, VIIVI IIRIS VIVIAN
MÄNTYNIEMI, VANESSA ANGELINA
OJALA, AARO KRISTIAN
PORTHEN, JASNA MATLEENA
PUUSAAR, MEA ALEKSANDRA
SENER, MÜCAHIT MELIK
TAMMISTO, ALIINA LILJA TUULIA
UUSI-TARKKA, ANTTI LARI ELIAS
VUORINEN, SINI SUSANNA 

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HANKA, MIRO TAPIO TOMINPOIKA
JOKINEN, SIIRI VEERA HELENA
KOIVULUOMA, ROOPE EEMELI
KOIVUNEN, JENNA AURORA
RUOHOMÄKI, STEPHANIE MARIA
SUURKOIVU, JOONA-ALEKSI JARINPOIKA

Sedu Lapua    

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Seija Hakola p. 040 868 2066 ja Pirkko Ketola p. 040 868 2028

Ajoneuvoalan perustutkinto        
ALPONEN, KAAPO JULIAN         
ANNALA, ANTTON GABRIEL         
HANHILA, MIRO PETTERI         
HIETALA, NIKO JUHANI         
ISOSOMPPI, AARO VALTTERI         
KORKIAKOSKI, ALEKSI HERMAN SAMUEL         
MATTILA, SAMU EEVERT         
NISKALA, MARKO KRISTIAN         
PALOLA, AATE VILJAMI         
RINTAMÄKI, JESSE KEIJO WALTTERI         
RINTAMÄKI, JUSTUS VILI VALTTERI         
RÄSÄNEN, TAMI TOIVO TAISTO         
SEPPÄLÄ, JAAKKO SAMUEL         
SILTAOJA, OSKARI TOIVO ANTERO         
TUOMELA, NUUTTI-IISAKKI EINO     

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto        
AHOMÄKI, VEETU VILI VEIKKO        
GRÖHN, IIRO ONNI OLAVI        
HAAPA-AHO, TUOMAS MIKAEL        
KANGAS, LASSE VIHTORI        
KIVILAHTI, ANNI SOFIA KRISTIINA        
KOIVUSAARI, MARKUS ALEKSI VALTTERI        
LAKSO, LUUKAS HARRI EEMELI        
LAURILA, PETTERI VESA WILJAMI        
LILJAVIRTA, LEO LUCAS        
LOIMA, AATU ALEKSI OLAVI        
LUOMALA, JERE EINO WILJAM        
LUOMARANTA, JERE TAUNO VALTTERI        
MURTOKANGAS, JESSE JUHANI         
MÄNTYNEN, PETTERI SISU MATIAS        
TUHKASAARI, AARON EEMIL         
VIITANEN, JOONA AARO OSKARI

Liiketoiminnan perustutkinto        
HÄNNINEN, MILLA EEVA MARIEL        
LUOTO, ANNI VILHELMIINA         
MATILA, ALIINA HILKKA LIISA         
OJALA, ALEKSI EEMIL KRISTIAN         !
ORAVA, PATRIK LASSE MATIAS        
TAKANEN, VILMA PAULIINA    

Matkailualan perustutkinto        
ARUOJA, ALICE         
IVASKIN, ÁKOS         
JOKIPII, JANETTE ANNIKA ELISABET        
LAITALAINEN, SARA EILA SOFIA        
POUHULA, VEETI MARTTI OLAVI         
RISKU, AARON AXEL        
SALMENOKSA, MINTTU ANNI VILHELMIINA         
SIVULA, ELLE-OLIVIA ALEXANDRA     

Rakennusalan perustutkinto        
HAKOMÄKI, EEMELI MIKKO MATIAS         
HENRIKSSON, ELMER ELIAS ALEKSI         
HIRVELÄ, EEMELI MATIAS        
HIRVELÄ, IIDA JOHANNA        
HYRSKY, ARTTU JUHANI        
HYYPPÄ, JOEL ILKKA JOHANNES        
LAKANIEMI, ELIAS OSKARI        
LUOMA, SAKU JUKKA JOHANNES        
MATTILA, KONSTA GABRIEL        
NIINIVUO, ERKKA ENSIO        
PANULA, ELIAS ILMARI        
PATMORE, REESE MICHAEL        
PUHAKKA, PINJA AAMU UNELMA        
RANTAMÄKI, EERIKA MERITUULI        
SILLANPÄÄ, VEETI VALTTERI        
VALO, JUHO UULA ELIAS         

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto        
HYYPPÄ, SIRIUS         
JALIO, NEMO VÄINÖ RICHARD         
KALIJÄRVI, AMI TAPANI         
KARJALAINEN, VIRVE KATARIINA         
KEINONEN, LAURA EVELIINA         
LATVA-HOPPALA, KRISTA SOFIA         
LILLVIS, EMMA JULIA   
LUOMA, MIKAEL     
LUOMALA, EMILIA SUSANNA        
                
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto        
ASUINTUPA, IIDA KAROLIINA        
HAAPA-AHO, NOORA ALEKSANDRA        
HAATAINEN, EMILIA ANNA KATRIINA        
HANHIMÄKI, EMMI KATRIINA        
HAUTANIEMI, VERA MIRELLA        
HEIKKILÄ, ANNIKA LYYDIA AMANDA        
HIETALA, ELINA ANNIINA        
HIETAMÄKI, VEERA ANNA EMILIA        
ILANDER, INKA SOFIA        
KANGASLUOMA, EMMI MARIANNE        
LATOMÄKI, ALEKSI VEIKKO OLAVI        !
LATVALA, AINO MARIA AMANDA         
MIKKOLANAHO, IDA-MARIA EMILIA        
MYLLYKOSKI, ANNI HILKKA TUULIKKI        
PUSKA, ESSI SOFIA HELENE        
PÖNNIÖ, NEEA TUULIKKI MIRJAMI        
SEPPÄLÄ, TUULIANNA ELLA MARIA        
VIMPARI, SENJA KATARIINA    
            
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto        
ALPPINEN, TATU VEIKKO ILMARI        
HAUKKALA, ELMERI ONNI JOHANNES         
HIETAKANGAS, TEO JOHANNES         
HOLM, AATU         
HÄRKÖNEN, ONNI UKKO HERMANNI        
IKOLA, EEMELI AUKUSTI        
JASKARI, VEETI JAAKKO ELIAS        
JUSSILA, KRISTIAN JAAKKO JOHANNES        
KOIVISTO, RASMUS ARI-PEKKA         
LAITAMÄKI, ALEX ANTTI OLAVI         
OJANPERÄ, JIMI MATIAS VILJAMI         
PALONIEMI, JOEL PENTTI TOPIAS         
PESOLA, JUKKA TAPANI         
RUOTSALA, OSKARI ANTTI IISAK        
SILLANPÄÄ, JOHANNES AARO        
ÖRN, OLIVER SEBASTIAN    

Talotekniikan perustutkinto        

ALAHÄIVÄLÄ, OSKARI AARO JEREMIAS         
HALMESMÄKI, TOPIAS MIKAEL         
HEIKKILÄ, TEEMU VALTTERI        
HÄNNINEN, LUUKAS JOONA SAMUEL         
JOENSUU, TOIVO HERMANNI         
KARHU, AARO MIKA         
KESKI-SIKKILÄ, MATIAS AARON         
KORPELA, OSKARI ANTTI ILMARI         
KOSKINIEMI, SANTTU MATIAS         
KUIVANIEMI, LENNI VEIKKO ILMARI         
KUIVILA, JAMI JAAKKO MATIAS         
PATTERI, HENRI PEKKA ALEKSI         
PENNALA, ONNI AKSELI         
RÄNKIMIES, JUHO TAPIO         
TAKALUOMA, TATU MARKUS        

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto        
EMBER, TAMÁS LEVENTE         
KALLIOKOSKI, ALEKSI EETU URPO        
KANGASLUOMA, TAAVETTI SULO VILJAMI        
KAUPPI, TUOMAS JAAKKO OSKARI        
KIVI, MICO OIVA ALEKSANTERI        
NYKÄNEN, ATTE OSKARI        
ORAVA, AAPO ILMARI        
PITKÄRANTA, SARA-MARIA ELISABET        
TAIPALE, SAKU VEIKKO        
TUOMAALA, LEO ARVI MATIAS        
    
Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)        
GRANROTH, JULIAANA TAIJA AMANDA        
KOIVUPORRAS, JANICA EVELIINA        
LAHDENSUO, NEEA SOFIA        
LATVA-SOMPPI, EMILIA SANNI SOFIA        
ONNELA, MIIA JOHANNA         
PELKKALA, SALLA TUULI MARUTSELLA        
PUSKA, ALEKSI SAKARI        
SUOKKO, MATILDA ELISABETH SERAFIINA        
TAKALUOMA, RASMUS SEBASTIAN        
VIITALA, OSKARI ELIAS PYRY        
VÄISÄNEN, ADA LOTTA JULIA

 

Sedu Rengonharju

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Piia Hautaniemi p. 040 868 0180 ja Marianne Koponen p. 040 680 7120            

Logistiikan perustutkinto        
ALA-HUIKKU, JERE MIRO SAMUEL         
ANTTILA, EVELIINA SALLA MATILDA         
AUTIO, NORA CHARLOTTA         
HAHTO, SIIRI ELISABET         
HAKOLA, JUHO KRISTIAN         
HAKULA, JERRY NIILO MATIAS         
HOBIN, NINA KRISTIINA JASMIINE         
HUNNAKKO, MIKKO VELI VALTTERI         
JURVELIN, AADA EMILIA KRISTIINA         
JYLHÄ, MIIKKA JUHANI         
KALLIOSAARI, NOORA AURORA         
KANTOLA, TUUKKA TANELI KRISTIAN         
KARSIKAS, NIILA JOHANNES         
KAUPPILA, TOPI AATU MATIAS         
KEISALA, ARTTU JUHO ELIAS         
KELTANIEMI, TOPIAS PASI ANTTONI         
KLEMETTILÄ, FIIA SOFIA         
KOHTALA, KAISA MARIA         
KRISTOVART, SANTERI EEMELI KRISTIAN         
LAINE, NUUTTI RASMUS VALTTERI         
LAINE, PINJA TUULIA         
LATVA-MANTILA, VILJAANA MINTTU MYMMELI         
LOUHULA, SANTERI OSMO WILJAM         
LUOMA, NIKLAS VEIKKO ANTERO         
LYYLUOMA, JESSE MIKAEL         
MORRI, EERIKA MARJATTA         
MÄENPÄÄ, VILJAMI OSMO MATIAS         
MÄKI, ONNI JOHANNES         
NISULA, LEEVI IISAKKI         
OLLIKKALA, ELLI SOFIA         
RANTAKURTAKKO, VILJAMI JUHO JOHANNES         
SAKNE, ARTURS ANDRIS         
SILLANPÄÄ, MIO ANTTU OLIVER         
SIRVIÖ, TUOMAS MIKAEL         
SIURUAINEN, HENRIK ANTERO AUKUSTI         
SOMERO, JANIKA SARA SUSANNA         
VALTASAARI, EETU LAURI JUHANI         
VUOLLET, EETU RASMUS-EEMELI         
YLI-KORTESNIEMI, VENNI KAUNO JOHANNES     

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala        
ALA-RENKO, ROOPE JAAKKO JOHANNES         
ASP, IIRO JULIUS         
AUTIO, LASSI EINO NIKOLAI         
HAUKKALA, LUUKAS MIKAEL         
KELLBERG, TOMI JOHANNES         
KINNUNEN, JYRI MATTI EINARI         
KOLU, EELIS TOIVO ANTERO         
KUJALA, ROOPE OSKARI         
LEHTIMÄKI, EETU ELMERI         
NIKULA, PETJA PELLERVO         
PALOMÄKI, LUCA MATIAS         
PIIRAINEN, JUUSO VALTTERI        
REINI, JEREMI MARKUS TAPANI        
TALASMÄKI, TOIVO MATIAS         
ULVINEN, TOMI TEPPO JUHANI         
UURINMÄKI, ALEKSI VILI MIKAEL         
VIINAMÄKI, ARTTU SAMUEL         
VIITALA, SANTERI BENJAMIN

SEINÄJOKI

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Tuula Leppäharju p. 040 868 0775 ja Nilla Luhtala p. 040 680 7521

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto        
ANTTILA, SEVERI LAURI ANTERO         
FRUSTI, PAAVO MATIAS         
ISOAHO, ANTTON HENRIK         
KAUTTU, VEETU UNTO ALLAN         
KOIVULA, OSKARI MATIAS         
KOIVUNEN, EETU LAURI MATIAS         
KOIVUSAARI, VEETI JAAKKO MATIAS         
KORTESMÄKI, BENJAMI EERO MATTI         
KUISMANEN, JOONAS MATTI VALTTERI         
KYTÖLÄ, IISAKKI ILARINPOIKA         
LAHTINEN, JARNO MIKAEL         
LIIMATAINEN, ONNI ELIAS         
MATTILA, JULIUS JERE JUHANI         
MÄKINEN, SAMU MIKKO MATIAS         
NIEMINEN, VILHO JOHANNES         
NURMI, EERO TAPANI         
OJALA, LAURI IISAKKI         
OJANPERÄ, ANTTI-JUSSI MIKAEL         
PAKKANEN, JUSSI SIMO JUHANPOIKA         
PARVI, VEETI VALDEMAR MARKUNPOIKA         
PERÄLÄ, AARO ELIEL         
PITKÄKANGAS, ONNI AATOS HENRIK         
RUKKILA, JAMI VEIKKO JOHANNES         
SAARI, ANSELMI EEMIL         
SALMI, ROOPE AAPO MATIAS         
SALO, JOOSE ANSELMI         
SEPÄNMAA, MIRELLA RITVA SUSANNA         
TURIGIN, JESSE KRISTIAN         
VALKKIO, EETU JOONA JUHANI         
VIITANIEMI, ELIAS ANTERO         
VILJAKAINEN, JUHO MATIAS         
VILMILÄ, JUUSO JOHANNES         
VUORIMÄKI, DANIEL NIKO JUHANI         
YRTTIMAA, RIKU RISTO-MATTI        
        
Pintakäsittelyalan perustutkinto        
DAHL, NINNI OLIVIA         
HEVONKOSKI, EINO-IIVARI JOHANNES         
HYNYNEN, AINO JULIA         
JOENSUU, NETTA HILMA MARIA         
KOMSI, VIIVI EMILIA         
KORAJOKI, PINJA ANNIINA         
LIPASTI, JESSIKA MERI-KUKKA         
MÄKELÄ, ELINA ANNA-MAARIA         
OINONEN, EMMI-NOORA         
PERÄLÄ, EMMIINA MARIA         
PIIRAINEN, MILJA MAARIA         
RIIHIMÄKI, JONNA KATARIINA         
ROTH, MIRETTE MARUZELLA CARMEN         
TYYNISMAA, JENNY ANNIKA         
VIITALA, MINJA         
VIRTANEN, SENJA EMILIA     

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto        
JULMALA, JANI JOHANNES         
KIMPIMÄKI, JAMI BENJAMIN         
LEPPINIEMI, SAMU ILMARI         
NURKKALA, KRISTIAN ARVO JOHANNES
    
Rakennusalan perustutkinto        
ALA-MATTINEN, PYRY PETTERI         
HAAPA-AHO, NINO CHRISTIAN         
HARJU, VEETI VILJAMI         
JALONEN, JOHANNES REINO MIKAEL         
JASKARI, ELIAS HEIKKI ELMERI         
KANGASMAA, EETU ALEKSI         
KESKISALO, MIKAEL MATIAS PETTERI         
KIVIMÄKI, EETU ANTERO         
KORHONEN, TEETU KASPIAN         
KORPI, SEETI VEIKKA MATIAS         
KUOSMANEN, RONI ILKKA KRISTIAN        
LAMPIMÄKI, JENNI KATARIINA         
LEHTOMÄKI, VILLE-VEIKKO JOONATAN         
LILJA, MATIAS LAURI OSKARI         
LOUKASMÄKI, HUUGO FRANS JOHANNES         
MUHONEN, NIKLAS OSKARI         
MYLLYNIEMI, MATIAS NIKO-PETTERI         
MÄKINEN, ATTE EFFERI         
MÄKYNEN, ELIAS OTTO ALEKSANTERI         
NARINRAM, ORAWEE         
NIEMELÄ, JUHA TAPIO         
PLATTONEN, JESSE MIKAEL         
PÄRSSINEN, PAAVO ELIAS         
PÖLÖNEN, JONNE TAPIO         
REKAND, SILVER-HEIKKI         
SAARELA, SANTTU TOBIAS         
SALOVAARA, ALEKSI JAAKKO EELIS         
SIIRILÄ, JENNIINA TIIA         
TAMMENOJA, TIIKO AATOS ILMARI         
TUOMI, JAAKKO AARO ALEKSANTERI         
ULVILA, EETU TOPIAS         
VILJANEN, TOMI MATIAS MIKAEL        
VUORENMAA, NIKKO JAAKKO     
    
Talotekniikan perustutkinto        
ALA-HULKKO, JUSSI PETTERI         
HAKANEN, AKSELI JAAKKO JUHANI         
HEINIMÄKI, ONNI OLAVI ASSER         
KANKILAMPI, TOPI AKSELI         
KITINOJA, ONNI ARMAS         
KIVIMÄKI, JERE ARTTURI         
KIVIMÄKI, VERNERI AATOS MATIAS         
KIVINIEMI, SAMULI KRISTIAN         
LEPPÄNEN, ARTTU WALDEMAR         
MALKOLA, LUUKAS EPPU JOHANNES         
MÄKI, ILONA MATILDA ALEKSANDRA         
OLSSON, LEO LUUKAS         
PEIPPOLA, TINO TARMO TAPANI         
PROMSAARD, PHATTANAYU         
PUKKILA, AATU ELIAS         
RUSTARI, VILJAMI PAAVO MIKAEL         
SANTAMÄKI, VILI JUSSI MIKAEL         
SOUKKALA, OSSI SAMUEL         
TAKALA, ILMARI JUSSI JOHANNES         
VARPU-LUOMA, ANTON SAMUEL         
VEHKAKOSKI, LUUKAS ANTON         
VIRTA, REPE JUSTUS     

Sedu Seinäjoki, Suupohjantie

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteeri Tarja Horttana p. 040 680 7123      


Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

ANTTILA, OONA LILJA LYYDIA
JALAVA, RONJA ELMA KATARIINA
KONTOLA, MAIA PIITU JUSTIINA
KONTONIEMI, EERIKA KAROLIIINA
KORVA, NIINA SUSANNA
KOSKELA, ELLA JOSEFIINE
LAAKSO, NOORA ROSANNA
LAAKSO, OONA SOFIA ALEKSANDRA
LIMINKA, VEERA AUROORA
LINDH, MILENA IIRIS
MUSTONEN, MEEA EMILIA
MÄNTYLÄ, JENNI ANJA ANNIKKI
NIEMI, VEERA OLIVIA
OJANPERÄ, MINTTU ROOSA LYDIA
PALOMÄKI, AINO-MAARIA KRISTIINA
SIVUNEN, LOTTA KAARINA
TALASMÄKI, MIISA SOFIA
TOLPPANEN, VIOLA ADALMINA
WAHLROOS, VILMA ALEXANDRA
VIRTANEN, MILLA OLIVIA
YLIKOSKI, ELLA KRISTIINA

Liiketoiminnan perustutkinto
AHLGREN, NATALIE NATJA HILDA
ALANEN, SANTTU LUCAS
ALA-SALMI, AINO ELIISA
ANTTALAINEN, LENNART EERO JOHANNES
BARAN, SULTAN
BULGARU, LAURA
HALTTUNEN, ENNA JOHANNA
HEIKKILÄ, EINO MATTI OLAVI
HEIKKILÄ, LEO-EEMIL TOPIAS
HEMMINKI, JENNA VENLA JULIA
HIETALA, MARKO JUHANI
HIETALA, ROOSA HELMI MARIA
HILPILÄ, SAMU JUHANI
HIMANKA, LEEVI PYRY VILJAMI
HOFFREN, ARTTU PETTERI
HUNNAKKO, TOMMI MATIAS
HUTTUNEN, ROOSA MARIA RONNYNTYTÄR
HÄMÄLÄINEN, NEEA EMILIA KRISTIINA
HÖLSÖMÄKI, JAMILA MINEA
JAAKKOLA, MILLA MARIA SUSANNA
KANERVISTO, VIIVI
KETOLA, INKA AURORA
KOIVISTO, EMILY
KOIVISTO, NOORA EMILIA
KOIVISTO, VIIVI ELLA ANNIKA
KOIVULAHTI, EMMA SOFIA
KONTOLAMPI, METTE ALEKSANDRA
KOSKENVALTA, JENNI JULIA
KOSKINIEMI, AADA EMILIA
KÖYKKÄ, MARIKA LINDA SOFIA
LAITINEN, MATIAS MIKAEL
LAKANIEMI, TIIA KATARIINA
LAMPINEN, MONIKA KATARIINA
LATOSAARI, FIIA MATILDA
LEHTIMÄKI, TUULIA KRISTIINA
LEHTINEN, HANNA RAAKEL
LEHTINEN, LAURA KRISTIINA
LUSA, JONNA EMILIA JOSEFIINA
MARTTILA, TUUKKA EETVARTTI
METTOMÄKI, SANI SOFIA ANNELI
MIETTINEN, EINO ATTE KALERVO
MÄKELÄ, KAISA KATARIINA
PANULA, ATTE JUHANI
PELTOKANGAS, MAIJU ANNI
PERÄLÄ, JOONA MIKAEL
POHJOLAINEN, ANGELICA SAARA SARABELLA
RAHMANI, MADINA
RANTANEN, JESPERI SAMUEL
RAUHALA, MIIA-LOTTA LYYDIA
RRUSTEMI, ENDRIT
RÄTTÖ, JONATHAN TUOMAS MIKAEL
SAARI, MIMMI MAIJA HELENA
SAIKKONEN, AARO NIKOLAI
SALIN, NOORA MARIA
SARVIKAS, JOONA AYANDA ALEKSI
SIIRILÄ, VEETI VEIKKO EEMELI
TAKALA, INKERI MARIA KYLLIKKI
TUURINMÄKI, JULIUS VALDEMAR
VARPULA, ELIAN LENNI-ILMARI
VIERTOLA, NETTA IISA ELINA
VIITALA, JERE MATIAS
VUORI, SAIJA SUSANNA
YLINEN, IINA MARIA
ÄMMÄNKOSKI, VILHO TAPIO

Perustason ensihoidon osaamisala (Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto)
FÄLT, ANNI-LOTTA ALIINA
HAUTANEN, AINO LIISA
KANTOLA, KRISTA ELIISA SUSANNE
KOTIPELTO, JENNA PAULIINA
LAHTI, VENLA VILHELMIINA
LAMBERG, LOTTA EDITH VILHELMIINA
LEPPÄLÄ, ARTTU JOHANNES
LEPPÄNEN, ANNU ELINA
LUOMALA, SUSANNA MARIA
LUOSTARINEN, MILLA SOFIA KAROLIINA
OJALA, ROSA-MARIE
PELLONPÄÄ, JEMINA KATARINA
PIRTTIMÄKI, HELMI AADA EMMIINA
TOLONEN, INKA AINO MARIA
VAINIONPÄÄ, EELI EINO VILJAMI

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
AALTO, LILA-KIA MARIIA
ALA-NISULA, AADA EMILIA
ALANKO, EVELIINA AADA MAYA
ALAPELTOLA, LOTTA EMILIA
ANJALA, ERICA SAGA ALIINA
AUTIO, MILJA MATILDA
HAAPALA, HENNA-MARIA ELISABET
HAAPAMÄKI, AADA SARA TUULIA
HAHTO, KIMMO JAAKKO
HAKALA, ANTTI TUOMAS
HAKAMAA, MINEA ANNI
HAKKARAINEN, PIHLA ELIISA
HAKKARI, EVE AURORA
HEINOLA, ELINA ORVOKKI HENRINTYTÄR
HEISKA, OONA ALIISA
HOLMA, JENNA EMILIA
HÄKKILÄ, SAARA EEVA EERIKA
IMMONEN, MILLA MARIA WEMIA
INKERI, MARI LINNEA KAARINA
JOUPPI, INKA IDA JOHANNA
KANERVALA, EMMA JENNY KRISTINA
KANTOLA, KIM KAJ KRISTIAN
KANTONIEMI, NENNA IDA SOFIA
KARJANLAHTI, SERAFINA ERIKA
KARLSSON, LOVISA AINA KATARIINA
KATAJA-RAHKO, SAIMI HILJA ALIISA
KAURA, MIMOSA MATLEENA
KELLOSAARI, KARLA PAULIINA
KETOLA, MILLA EMILIA
KIVELÄ, JENNA AADA KAROLIINA
KIVISAARI, SOFIA AADA MAARIA
KOIVUNEN, KAISLA EEVI AURORA
KOIVUSALO, SANNI SERAFIA
KORPI-ARO, SINI IIDA ALBERTIINA
KOSKELA, ISABELLA YASMIN
KREKOLA, SORJA VEERA MATILDA
KUUSISTO, METTE-MAARIA
LAAKSO, TAINA EMMA JULIA
LAHDENSUO, SOFIA SANNA SINIKKA
LAITURI, VEERA SOFIA
LAPIKISTO, PINJA MARIA
LAUKKONEN, HEIDI KRISTIINA
LAURILA, WEA LIINA AUGUSTIINA
LEMPIÄLÄ, SAARA SERAFIINA
LEPISTÖ, JUTTA MARIKA
LEPPINIEMI, MARLEENA SOFIA
LEPPÄNEN, EVELIINA SANNI SOFIA
LEVINE, NELLA OONA EMILIA
LÄHTEENMÄKI, SAANA IIRIS JOANNA
METSOMÄKI, JERE MATIAS
MUILU, NELLA HARRIET
MYLLYMÄKI, IIDA MIRELLA
MÄKELÄ, KAROLIINA JOHANNA
MÄKI, MATILDA RONJA TITANIA
NIEMELÄ, JESSICA JULIANNE
NIKKOLA, EMILIA KIIA KRISTIINA
NIKULA, EVELIINA NELLI MARIA
NOKUA, ELSA MARTTA SOFIA
OJALA, JUULIA ANNIINA
PAANANEN, SANNI ILONA
PAITULA, HANNA MARIA
PARVIAINEN, IIVARI TONY HERMANNI
PARVI, PINJA-PAULIINA AIRI
PELTOLA, JUULI JOSEFIINA
PERKIÖMÄKI, SANNI EMILIA
PERTTU, TUULIA ADELIINA
PERÄLÄ, JOANNA IISA EERIKA
PISPA, FIIA ELVIIRA
RANTALA, RISTA MAARIT
RENTOLA, AINO LIISA KATRIINA
RIPATTI, ELLA ELISA OLIVIA
RISTILUOMA, JENNA SUVI TUULIA
ROMPPALA, JENNA ROSANNA ALEKSANDRA
RUUTIAINEN, ELMIIRA VIOLA MALLANTYTÄR
SAARELA, SARA EMMI WILHELMIINA
SAARIJÄRVI, JENNA SINI MARIA
SANGUIR, SHANTY
SAVILAHTI, EMILIA IIDA MARIA
SOIKKELI, SINJA SISKO
SUOMINEN, VENLA HELENA TUULIKKI
TIKKALA, ROOSA MARIA MATILDA
TOIVOLA, TIIA JONNA EMILIA
TORIKKA, IIDA ANNIINA
TUOMISTO, VIIVI MINKA-MAARIA
TYNJÄLÄ, MILJA EMILIA
UTUNEN, AINO WILHELMIINA TIMONTYTÄR
VIERTOLA, ALISA HELMI SOFIA
VÄHÄLUMMUKKA, LEEVI AARON

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
AALTO, ATTE OSKARI
AL-MARRANI, AHMED EISSA YAHYA
HAAPALUOMA, ROOSA MARIA
HOMI, LAURI JOHANNES
KALLIO, CIMI CHRISTIAN
KALLIOKOSKI, MIKI OLAVI MIKAEL
KAUPPILA, RONI MARCO TAPANI
KETOLA, NICO PETTERI
KOKKO, MATIAS TOMI HEIKKI
LAHTI, KOUTA YÖ REVONTULI
METSOMÄKI, MIKO JUHO SANTERI
PIRTTIJOKI, JANNA SUSANNA
SILLANPÄÄ, TAAVI LAURI MIKAEL
VAARANIEMI, JERE MATIAS KALEVI
VÄHÄ-LASSILA, KRISTIINA KATARIINA
VÄHÄVIITA, OIVA EEMELI

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

ALA-PENTTILÄ, ANNIINA SINI-SOFIA
ERKKILÄ, ELLA MARIA JOSEFIINA
IKOLA, MINEA AILI ELISABETH
JOUSMÄKI, LOUNA TUULIKKI
KESKI-JASKARI, IINA EMILIA
KEVÄÄNRANTA, DANIEL TAISTO MIKAEL
KIRVESMÄKI, NOORA KATARIINA
KIVIVUORI, MATIAS NIKOLAI
LAITILA, JUTTA TIIA JOHANNA
LAMPAKKA, FANNY IDA MARIA
LASSILA, JOSEFIINA LISA-MARIE ALECXANDRA
LEHTOLA, MISKA PETTERI
LUOSTARINEN, RONI KRISTIAN KALERVO
LYHTY, SANTERI MATIAS
MYLLYMÄKI, OLLI EEMELI
PAAVOLA, MILLA ISABELLA ELISABET
PIIKKILÄ, KIIRA MARJUKKA
PÖLÖNEN, ESSI ELISABET
PÖRRI, RONJA HANNELE
RITVASALO, HELKA KAISLA
SALO, AATU MATIAS
UOTILA, JENNA MARIA KRISTIINA

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Tiina Ritari p. 040 680 7142 ja Johanna Mäkiviita p. 044 735 5440    

Ajoneuvoalan perustutkinto        
AASMÄE, ANDERO         
ALA-RENKO, EETU OSKARI         
ANNOLA, ONNI EERO ILMARI         
HANNUKSELA, EERO JUHANI         
HARJU, LAURI KRISTIAN         
HAVULEHTO, JIMI JOONA JALMARI         
ILVOLA, HUGO MATTI VEIKKO         
JAAKKOLA, EEMELI HERMANNI         
KALLIOVÄLI, JOONAS SANTERI         
KARPPELIN, SASU SERIDA         
KAURA, MIKO VALTTERI         
KETO-OJA, PEPPIINA ANNA MARIA         
KEVÄÄNRANTA, SEBASTIAN MIKAEL ALLAN         
KINNUNEN, JONNE ILMARI         
KIVILUOTO, MATIAS ILMARI         
KIVISTÖ, NOA VILJO NESTOR         
KOTALA, KALLE HERMANNI JOHANNES         
LAHTINEN, MEA KATARIINA         
LANKIO, TOPIAS MIRO ALEKSANTERI         
LEHTINEN, RONY MIKAEL         
LEHTO, JOAHCIM JAN ALEKSEI         
LUURI, AAPO MATIAS         
LÄHDESMÄKI, JONI JUHANI         
MARTIKKALA, SANTTU MATIAS         
MIETTINEN, NEA SUSANNA         
MÄKELÄ, MARLON HENRY JOHANNES         
NIEMI, EEMELI IISAKKI         
NIEMINEN, ALEXI DANI JEREMIAS         
NIKKARI, AMI AARO KRISTIAN         
OJALA, MIKO JAAKKO OLAVI         
OJANIEMI, HARRI MARKUS DANIEL         
PARTANEN, JOONAS JUHANI         
PASTO, VELI MATTI GABRIEL         
PERÄLÄ, ELIAS AARO IISAK         
POHJASNIEMI, ERKKI EEMELI         
PUSKALA, LASSI OLLI KAAPO         
RANTANEN, ANNI EMILIA         
RANTASALO, JESSE SANTERI         
SAARI, SAMPO JAAKKO OLAVI         
SAINIO, TUURE TOPIAS         
SILLANPÄÄ, SANTERI JAAKKO         
SUOKAS, ANTTI KRISTIAN         
SYRJÄLÄ, ARTTU JUHO HERMANNI         
TAIPALUS, JUHO IISAKKI         
TEIRI, EEMELI ENSIO         
TOIVOLA, OTTO JUHO KUSTAA         
VALKAMA, LAURI ERIK         
VANHANEN, MANUEL MIKA VERNERI         
VÄHÄMAA, AMANDA ELLINOORA         
YLI-HIRVELÄ, KIM TONI ONNI         
YLINEN, SANNI JOHANNA KRISTIINA         
ÄMMÄNKOSKI, EELIS MATTI

Elintarvikealan perustutkinto        
BRASLAVETS, VITALII         
HAAPANEN, SANNA SOFIA         
HAKAMÄKI, JENNIINA MARI-SUSANNA         
HÄKKINEN, NEA EMILIA         
HÖLSÖ, JADE JESMINA         
KOIVULAMPI, SIIRI MARLEENA         
KOKKO, IIDA MARIA MATILDA         
KORKIAVUORI, ELLA SANNI SOFIA         
KURHELA, HANNE SOFIA         
LASSILA, NEEA JOHANNA JUSTIINA         
LEHTISAARI, VEIJO OLAVI         
LESONEN, METTE JASMIN         
LIIMATAINEN, SANNI LOVIISA         
LOUNATVUORI, NOORA MARIA         
LUHTANEN, SILJA SOFIA         
MATTILA, JADE JULIA KRISTIINA         
NISULA, MINKA ELLA OLIVIA         
OJANPERÄ, NEEA-MAARIA ALEKSANDRA         
PALOMÄKI, ELLA EMILIA         
RUUSKA, ANNI-LEENA ADALMIINA         
SILLANPÄÄ, MIISA EVELIINA         
TOIVONEN, TATU PETTERI         
TUOMAALA, ROOSA VENLA MATILDA         
UURO, TIIA ELINA         
VUORENMAA, SOFI AMANDA         
YLIKOSKI, SATU ELIISA         
YLIMÄKI, TANJA KRISTIINA

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto  
     
ALA-RENKO, SARA AURORA LILYANN         
ERKINHEIMO, LILJA EMMA SUSANNA         
HAAPASALMI, SIIRI WILHELMIINA         
HAUTAKORPI, MARCUS ANTHONY         
ISONIEMI, INKA MARIA         
ISONIEMI, NETTA MARIA KAROLIINA         
KESKITALO, NEELA JUSTIINA         
KOSKELA, SUSANNA IIDA KATARIINA         
KUURILA, VIIVI SARA SOFIA         
LAMPAKKA, MIRANNA ADALMIINA         
LATIKKA, VILJA ILONA         
LILLBACKA, OONA AVA MARIA         
MÄKINEN, MAIJU EMILIA         
MÄKYNEN, AADA MARJA SUSANNA         
NIEMI, HARRIET KATARIINA         
NIEMISTÖ, JERE JAAKKO JOHANNES         
OJALA, SIRU MARIELLA         
PEIPPO, JULIA JOHANNA         
PUKKILA, LOTTA SOFIA         
RANTA, MIIKO JEEMU MAKSIMUS         
RENTOLA, VANILLA AARIA         
REVONKORPI, ALINA IIDA EMILIA         
RINTAMÄKI, RASMUS RAAFAEL         
ROSBECK, MARIA ELINA EMILIA         
SARIOLA, JOAKIM MATIAS         
SAVILAHTI, SUVI TUULIA         
TAKANIEMI, ANNI EMILIA TALVIKKI         
YLISAUKKO-OJA, ALIISA IIDA EVELIINA         
ÄKKINEN, REETTA SUSANNA PAULIINA
    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto        
AUNULA, PIETARI ONNI SAKARI         
ETHOLEN, ONNI EEMELI         
GARDEMEISTER, JONI DANIEL         
HAKALA, AARON HUGO WILHELM         
HELLA, LUUKAS LAURI DANIEL         
HÄNNINEN, TOPIAS IMMANUEL         
IIVONEN, SARA EMILIA         
ILVES, EEMELI ARTTU ANTERO         
JAARA, ATTE MATIAS         
JOUSMÄKI, JUUSO ELMERI         
JYLLILÄ, OSKARI ELIAS ANTTONI         
JYLÄSKOSKI, AARO MATIAS         
KATAINEN, PEKKO SAMULI         
KEKOLA, EEMELI JUHANI         
KIIKKA, REKO ERKKI ANTERO         
KLANKKI, JOONA MATTI JOHANNES         
KORTESLUOMA, JOONAS VALTTERI         
KORTESMÄKI, ALEKSI KAARLO SALOMON         
KOSKELA, AARO ANTTI MIKAEL         
KOSKI-AHO, ELIAS OLAVI MIKAEL         
KOSKINEN, AKSELI ARVO JAAKKO         
KUJALA, JIMI HENRIK ILMARI         
KUOPPALA, ARTTU JAAKKO EEMELI         
LAAKSONEN, MIKAEL JUKKA SAKARI         
LATVALA, JUHO ANTTON NIKOLAI         
LEIKKARI, LENNI MIKAEL         
LEPPÄLÄ, MIKO JONATHAN         
LOIMA, VENNI-ELIAS         
LUHTANEN, AARO MATIAS ANTERO         
LUOMA, JANI MIKAEL         
MANNER, RONI JARNO ILMARI         
MARJETA, RONI AARON OSKARI         
MARTTILA, TATU PETTERI         
MUKKALA, VILJO POLYKARPUS         
MYLLYMÄKI, ELIAS MATIAS         
MÄENPÄÄ, JUHO SAMUEL         
MÄKINEN, SEVERI SEBASTIAN         
MÄNNIKKÖ, OSKARI UKKO GABRIEL         
NIEMINEN, NIKO ANTERO         
NIEMI, NIKLAS PAAVO KRISTIAN         
NIEMI, VERTTI ONNI JUHANI         
NIKKARI, ANTON EINO MATIAS         
PAAVOLA, JOONAS MATTI KALEVI         
PALOMÄKI, RONI AATOS ILMARI        
PENTTINEN, VALTTERI PYRY SAMUEL         
PITKÄRANTA, EERO NIILO OSKARI         
POHJOLA, MIRO KRISTIAN         
RIITAKORPI, VILJAMI MATIAS         
ROMAR, JUUSO MIKAEL         
RÖYSKÖ, IIVARI SAKARI         
SAARENPÄÄ, NUUTTI GABRIEL MIKONPOIKA         
SALOMÄKI, LAURI RIKHARD         
SOLAKARI, JOONAS MIKAEL         
SYDÄNLAMMI, OSKARI ONNI PETTERI         
SYRJÄLÄ, ELIAS ANTTI TAPANI         
SÄRKILAMPI, AATU MATIAS         
TALVITIE, AATU ELMERI         
UUSI-POHJOLA, ARTTU ELIAS         
WANHATALO, RASMUS ARVO ANTERO         
VILPONEN, JERE SEBASTIAN

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto        
BAUCKE, ERIN ISOBEL         
CARRANZA, SERENEA MAILI        
INKERI, KATI KERTTU KAARINA         
JAVANAINEN, PIITU PIRITA         
KEKOLA, MATIAS JUHO MIKAEL         
NIEMISTÖ, EERIKA SOFIA         
OJAJÄRVI, VIIVI-LOTTA OLIVIA         
PELTOKANGAS, HILJA LOVIISA         
PIHLAJA, NELLA MATLEENA         
PÖLLÄNEN, SIIRI HELENA ADELIINA         
RAJA, KIRA CHRISTINA         
RANTALA, VENLA SOFIA         
TAIPALE, KRISTA MIRJA HELEENA         
TOLPPANEN, LINNEA EMMELINA         
TUOMINEN, SEELA ELMIINA         
VUORISALO, VIIVI SIIRI MATILDA             

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto        
ALA-FOSSI, AARO MATTI MIKAEL         
COLLIN, DANIEL JOHANNES         
ERKKILÄ, VEETI JUHANI IISAKKI         
HAUTALA, KIA OLIVIA KEWALIN         
HEIKKILÄ, JONI JUHANI ENSIO         
HÄMÄLÄINEN, OLIVER ALEKSANTERI         
KATAJAMÄKI, KONSTA ONNI ILMARI         
KAUPPILA, KASIMIR NICO MATIAS         
KOSKELA, MIRO MATIAS         
KUKKOLA, JUHO OLAVI         
LAITINEN, DANI HUGO VILJAMI         
LEHDIKKO, PASI ARMAS KALEVI         
LUHTANEN, TINO ONNI OLAVI         
NIEMINEN, SAMULI EELIS         
PITKÄRANTA, SAMUEL MATTI         
SUOMI, JESSE MATIAS         
TARKKONEN, MIMMI ILONA         
VIRTANEN, LEEVI ALEKSIS

ÄHTÄRI

Sedu Ähtäri, Koulutie  

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Saara Antila 040 680 7055 ja Leila Mäkelä 040 868 0130  

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto        
LEHTINEN, EEMELI ILMARI        
NIEMINEN, TEA PAULIINA        
PELTONEN, MARKUS SEPPO ANTERO        
        
Matkailualan perustutkinto        
ARTETA, KRISTINE ANNE        
HIETANEN, VIIVI KAROLIINA        
HÄNNINEN, SALLA-MARIA        
KIURU, IIRIS MARIA        
NOUKKALA, OONA SOFIA        
PEURALA, NEA SARA ERIKA        
        
Rakennusalan perustutkinto        
FALTIN, TERNO ALLAN ROBERTINO         
LAMPI, SANTERI LUKAS         
NAUHA, EELIS OSKARI        
RAISKI, JESSE JOHANNES        
RAITTILA, EMMA HELMI SOFIA        
RANTANEN, ONNI NESTORI        
SAARELA, JUHO-OSKARI        
SAARI, VILI LUKAS MIKAEL        
STRÖM, SEBASTIAN RIKHARD         
TALVITIE, MIKKO JUHO        

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto        

ERONEN, AMANDA EMILIA        
PESONEN, ARTTURI PAULI JOHANNES         
PIIPPONEN, KIMI MATIAS     

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto        
HEINONEN, VILMA EVELIINA         
KAUNISTO, RIKU ALPO KRISTIAN         
VIKMAN, JONNA KATARIINA         
YLÄ-VANNESLUOMA, MAIJA HELENA        
YRITYS, SAANA SOFIA     

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto        
PIENILUOMA, NIKLAS MIIKO        
VUORELA, JERE ANTERO    

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)        
LEHTISAARI, LARI JESSE         
LINDEMAN, JONI RICARDO    

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie 

Lisätietoja: asiakaspalvelusihteerit Saara Antila p. 040 680 7055 ja Leila Mäkelä p. 040 868 0130   

Metsäalan perustutkinto
ANTILA, NIKO MATIAS
AUTIO, LUKA ILMARI
HAKALA, JARNO KRISTIAN
HARJU-KETURI, NICO ANTERO
HEINOLA, SANTTU ALEKSI
IKOLA, JUHA JOONAS JAAKKO
KAUPPI, PANU MATIAS
KOIVISTO, MISKA BENJAMIN
KOIVULA, MIIKA JUHANA
KOIVULA, TUUKKA SAMUEL
KORHONEN, ANSSI JAAKKO JOHANNES
LAHTINEN, LAURI AADOLF JOHANNES
LATVALA, MISKA PETE SANTERI
MUHONEN, AATU EEMELI
MÄKIRINTALA, HERMANNI EERO JAAKKO
RANTAKOSKI, JANNE ANTERO
RANTANEN, EETI JALO JULIUS
SOMPPI, MARTIN JOONATAN
SUOMELA, LAURI TAPIO MATIAS
TOPPARI, LUKA EMIL MATIAS
VILÉN, AKSELI ONNI SAKARI
VIRTA, LAURI SAKARI

Onnea jokaiselle opiskelupaikan saaneelle! Tervetuloa Seduun!

Jäitkö ilman opiskelupaikkaa? Sedussa on edelleen paikkoja elokuussa alkaviin koulutuksiin. Katso mahdollisuudet Sedun koulutustarjottimelta.

Olisiko TUVA-koulutus sinulle hyvä vaihtoehto? Tutustu TUVA-koulutuksiin täällä.