Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
29.5.2020

Onnea stipendin saajille - kiitos lahjoittajille

rose_440x480.jpg Kiitos stipendien lahjoittajille!

Sedu tekee tiivistä yhteistyötä työelämän kanssa. Jokaiseen ammatilliseen tutkintoon sisältyy työelämässä oppimista ja näytöt tehdään työelämässä, paitsi tänä poikkeuksellisena keväänä, joilloin näyttöjä otettiin vastaan myös oppilaitoksessa. Koska opiskeluaika on yksilöllinen ja tutkintotodistuksia on myönnetty joka kuukausi, stipendejäkin on jaettu kevään kuluessa. Tässä kevään 2020 aikana stipendejä saaneet ja stipendejä lahjoittaneet.

Onnea kaikille stipendin saajille. Lämmin kiitos stipendien lahjoittajille.

Ilmajoki, Ilmajoentie
Kivioja Henna                              Lions Club Ilmajoki Ilkka
Kuoppala Iina                              Nurmon-Seinäjoen maatalousseuran stipendirahasto
Laturi Hannu                               MTK Etelä-Pohjanmaa
Lehto Oskari                                MTK Etelä-Pohjanmaa
Pentinmäki  Sameli                     MTK Etelä-Pohjanmaa    
Vuorimäki Kristian                     Leila ja Esa Nuottivaaran stipendirahasto
Yrttimaa Roni                             Ilmajoen kunta/Lainajyvästön rahasto

Kurikka
Ala-Nisula Roosa                          PAM Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Antila Iina                                     Kauhajoen stipenditili
Antila Iina                                     Kurikan Martat ry
Anttila Aleksi                               Jurvan stipenditili
Eilola Miro                                   Pohjanmaan Teknologiateollisuus
Eilola Miro                                   YaRockSM
Elgbacka Tiina                              LC Kurikka/Paitapiiska
Harjunpää Jimi                             Talonrakennusteollisuuden Pohjanmaan Piiri ry
Ihamäki Carina                             Tehy
Karhu Miika                                  Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Keskinen Eija                                Super
Koivunen Mira                              Kurikan rotary klubi ry
Korvenrinne Elina                         Super
Kuru Eetu                                      Oma Säästöpankki Oyj
Lahti Kati                                      Kauhajoen stipenditili
Lepistö Annika                              Kurikan naisten säätiö
Lundberg Karolina                        Kauhajoen stipenditili
Lähdesmäki Daniel                       Kurikan stipenditili
Myllyniemi Ilkka                          Kurikan stipenditili
Mäki-Paavola Niklas                    Kauhajoen stipenditili
Mäntyniemi Anette                       Kauhajoen stipenditili
Ollila Miikka                                Osuuskunta Kurikan Stiilipiili
Pitkämäki Samuel                         Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Ponsiluoma Eetu                           Osuuskunta Kurikan Stiilipiili
Puska Janika                                   Super
Puska Neea                                    Kauhajoen stipenditili
Pöytälaakso Kati                           Tehy
Raunio Leila                                  LC Teuva
Rintaluoma Iiris                             Oma Säästöpankki Oyj
Santala Riia                                    Kauhajoen stipenditili
Saranpää Marco                           LC Kurikka/Paitapiiska
Soini Venla                                    Kurikan naisten säätiö
Takala Lassi                                    Jurvan stipenditili
Takala Rasmus                              Pohjanmaan Teknologiateollisuus
Visti Jasmin                                   Kurikan naisten säätiö
Yli-Kahila Elina                               Tehy
Yli-Kohtamäki Kari                        Osuuskunta Kurikan Stiilipiili

Lappajärvi
Hotakainen Elina                      Alajärven osuuspankki
Kujala Mari                                Alajärven säästöpankki
Olli Laura                                   Suomen Lähi- ja perushoitajaliitto Super
Tiainen Meiju                            Lappajärven osuuspankki
Ulvinen Tarja                            Tehy, Terveys- ja sosiaalialan ammattijärjestö

Lapua
Aho Jutta                                      Lions Club Lapua/Alajoki
Alatalo Jere                                 Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Annala Katja                                  Yksi Elämä-hankkeen palkinto
Haapaniemi Eetu                       Lions-Club Lapua
Haapasaari Jeremias                 Lions Club Alahärmä
Hakola Lassi                                Lions Club Lapua-Simpsiö
Hakola Mikko                             Lions Club Ylihärmä
Halla-aho Aili                              Etelä-pohjanmaan Osuuskauppa, Eepee
Hautala Nea                                 Lions Club Alahärmä
Hertteli Sami                              Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Herttua Sami                               Lions Club Lapua-Simpsiö
Houtsonen Aleksi                      Etelä-Pohjanmaan Rakennustaitosäätiö
Huhdankoski Janne                   Lions Club Alahärmä
Hyvärinen Nea                             Tehy, Terveys- ja sosiaalialan ammattijärjestö
Isosaari Saku                               Lions Club Alahärmä
Kangasluoma Essi                      Lions Club Lapua-Simpsiö
Karlsberg Wilhelmina                 Lakeuden omaishoitajat ry
Keisala Elli                                   Lions-Club Lapua
Keski-Sikkilä Aapo                     Etelä-Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Kiviniemi Joni                              Lions Club Alahärmä
Kivistö Henry                              Etelä- Pohjanmaan Sähköalan työntekijöiden liitto
Kjerf Jenna                                    Suomen Lähi- ja perushoitajaliitto Super
Kleimola Mariella                        Lions Club Alahärmä
Kojola Jerry                                  Suomen Hitsausteknillinen yhdistys/Pohjanmaan osasto
Kujala Jami                                  Lions Club Alahärmä
Lehtola Niko                               Lapuan Naisyhdistys ry
Lehtonen Jenna                          Lions-Club Lapua
Leppänen Essi                            Lapuan Naisyhdistys ry
Lipasti Mirella                            Lapuan Naisyhdistys ry
Lobacz Jakub                               Lions Club Alahärmä
Loopere Kristiina                       Lapuan Naisyhdistys ry
Malkamäki Rami                        Lapuan Naisyhdistys ry
Mattila Aleksi                             Lapuan Naisyhdistys ry
Muilu Juho                                   Lions Club Lapua-Simpsiö
Mäki-Haapoja Mira                   PAM-Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Mäkinen Jessica                        Lapuan Naisyhdistys ry
Pajula Virpi                                 PAM-Etelä-Pohjanmaan  osasto ry
Perälä Anu                                  Lapuan Naisyhdistys ry
Peräsalo Luukas                         Pro-Musica mitali
Pesola Tapio                               Lions Club Alahärmä
Pukkila Mikael                             Lions Club Alahärmä
Rinnekallio Saku                         Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Silvonen Ville                              Pohjanmaan Teknologiateollisuus ry
Tolvanen Jan                               Lions Club Alahärmä
Valo Laura                                   Lapuan Naisyhdistys ry
Vieristö Anni-Tuulia                  Lapuan Naisyhdistys ry
Ylinen Mimosa                           Lions Club Ylihärmä
Ylinen Sami                                 Lions Club Lapua/Alajoki
    
Rengonharju
Männikkö Jere     SKAL Pohjanmaa
Puskala Arttu     SKAL Pohjanmaa
Rajamäki Jussi     LC Ilmajoki Ilkka
Sillanpää Ville     Rahtarit Ry
Tallbacka Jenni     AKT RY
Tuikka Roni     AKT RY

Seinäjoki, Kirkkokatu
Ijäs Pessi                       Pohjanmaan Piiri ry
Lahti Mettemaaria        PAM-Etelä-Pohjanmaan osasto 031 ry
Louko Otto                   Pohjanmaan Piiri ry
Loukola Tomi               Pohjanmaan Piiri ry
Penttala Matias            Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu
Pippola Sameli            Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu
Salovaara Janne          Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu

Sosiaali- ja terveysala:
Alatalo Sofia                    Liisa ja Kalle Lähdesmäen stipendirahasto
Almas Carlos                   Super
Fills Laura                        Liisa ja Kalle Lähdesmäen stipendirahasto
Haapaniemi Akseli           Nordic Simulators Oy ja Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Harju Nelli                       Nordic Simulators Oy ja Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Ilosalo Minja                    Super
Kauppinen Hertta             Lions Club Seinäjoki
Kellosaari Elsa                 Nordic Simulators Oy ja Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Keskimäki Meri               Tehy
Koski-Tuuri Mira             Tehy
Lampi Elina                      Super
Mäki-Kahra Jonna            SAK:n Seinäjoen Seudun Paikallisrahaston stipendirahasto
Nimell Juulia                    Sedu, sosiaali- ja terveysalan yksikkö
Raiski Jemina                   Super
Raja Jonna                        Tehy
Rauhala Emilia                 Opetusneuvos Martti Pajulammin stipendirahasto
Sarkanen Pia                     Sedu, sosiaali- ja terveysalan yksikkö
Teneva Petya                     Tehy
Turja Niilo                         Nordic Simulators Oy ja Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry  

Seinäjoki, Koulukatu
Alanko Joni                Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Al-Marrani Yahya      Kalevi Karjanlahden stipendirahasto ( jatkava opiskelija)
Eerola Tuomas           Kalevi Karjanlahden stipendirahasto ( jatkava opiskelija)
Elgbacka Jenna          Kalevi Karjanlahden stipendirahasto ( jatkava opiskelija)
Golbiak Satu              Kalevi Karjanlahden stipendirahasto ( jatkava opiskelija)
Hautamäki Niko        Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Kallio Matleena         Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Kiviluoto Sofia          Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Liesjärvi Aleksi         Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Lilli Tuomas              Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Marjomäki Elmeri     Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Maunuksela Eemeli   Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Olkkonen Viivi          Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Peltonen Teemu         Kalevi Karjanlahden stipendirahasto ( jatkava opiskelija)
Rantakangas Mette    Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Ristilä Kristian          Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Salmi Sami                Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Salonen Annika         Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Sara Marjut               Timo Paavolan stipendirahasto
Takala Tessa              Lions club Nurmo ja PAM - Etelä-Pohjanmaan osasto
Talvitie Mette            Kalevi Karjanlahden stipendirahasto (jatkava opiskelija)
Valtonen Arttu           Kalevi Karjanlahden stipendirahasto

Seinäjoki, Rastaantaival
Hanhimäki Tero              Kalevi Karjanlahden stipendirahasto
Kangas Maarit                Timo Paavolan stipendirahasto
Meh Moe                        Talvikki Kurikkalan muistorahasto
Mustonen Lauri              Rakennustaitosäätiön stipendi
Sopenkivi Tiia                Talvikki Kurikkalan muistorahasto

Seinäjoki, Törnäväntie
Avanne Neea                    Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Koponen Leena                Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Korkeamäki Janika          Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Martiskainen Tiia             Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Männikkö Milena             Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Palosaari Helmi                Etelä-Pohjanmaan Osuuskauppa
Pollari Ossi                       Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu
Prusti Matias                     Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu
Rohal Oksana                    PAM - Etelä-Pohjanmaan osasto 031 ry
Savytska Svitlana              PAM - Etelä-Pohjanmaan osasto 031 ry
Syväjärvi Elmeri               Suomen Hitsausteknillinen yhdistys / Pohjanmaa paikallisosasto
Tattari Oskari                    Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu

Ähtäri
Stipendien saajat
Akkanen Eetu
Hietakangas Aada
Jokiaho Wiljami
Kahila Caro
Kulmala Paavo
Laasonen Tuukka
Mäkelä Leevi
Palomäki Heikki
Pienimäki Juulia
Piipponen Miro
Pohjola Aleksi
Siirilä Mirella
Suopelto Jasmin
Tulijoki Emilia
Vapola Matti

Stipendien lahjoittajat

Aisikon Oy
Arvid Borgin muistorahasto
Einari Vidgren Säätiö
Etelä-Pohjanmaan Rakennustaitosäätiö
Keskisuomen koneyrittäjät
Lions Club Ähtäri/Ouluvesi
Mäkelän Rauta Oy
PAM/Etelä-Pohjanmaan osasto ry
Pesolan stipendirahasto
Pohjanmaan teknologiateollisuus
Reijo Uddin muistorahasto
SAK:n Kuusioalueen paikallisjärjestö
Suomen Hitsausteknillinen yhdistys/Pohjanmaan paikallistoimisto
Ähtärin kaupunki
Ähtärin Rotaryklubi/Matti Savelan muistorahasto