Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
27.5.2020

Onnea toukokuussa tutkintotodistuksen saajille

Ruusut_440x480.jpg Onnea ja ruusuja jokaiselle tutkintotodistuksen saajalle - tätä kevättä emme unohda!

Toukokuussa Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu myöntää tutkintotodistuksen seuraaville


Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty toukokuussa 2020 (8.5.2020 /29.5.2020)   
pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Valmistumisjuhla Sedussa vietetään virtuaalisesti pe 29.5. klo 18. Julkaisemme silloin YouTube-ensiesityksenä koko Sedun yhteisen kevään juhlan. Klikkaa itsesi ja kaikki sinulle tärkeät ihmiset mukaan Sedun yhteiseen ennennäkemättömän idearikkaaseen juhlaan! Linkki löytyy sivulta sedu.fi/valmistumisjuhla


Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie


Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Kuoppala Iina, Seinäjoki, Leino Henna, Virrat; Talvilahti Saara, Tampere.
Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Atila Sofia, Vaasa; Kamppila Eetu, Kauhava; Kivioja Henna, Kurikka (kaksoistutkinto); Laturi Hannu, Vaasa; Lehto Oskari, Kauhava; Pentinmäki Sameli, Kurikka; Saari Rasmus, Kurikka; Salo Nico-Kristo, Seinäjoki; Sippola Aleksi, Alavus; Syrjälä Elias, Kauhava; Vuorimäki Kristian, Ähtäri; Yrttimaa Roni, Ilmajoki; Ågren Peter, Seinäjoki.

Sedu Kurikka

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Kytölä Milla-Maria, Kurikka.
Kuvallisen ilmaisun pt., kuva-artesaani: Haapoja Marianna, Kurikka; Ojanpää Niina, Lapua; Purmonen Melissa, Kurikka; Soini Venla, Kurikka; Vitikka Susanna Kurikka.
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, artesaani: Hautaluoma Viivi, Ilmajoki; Ruokonen Emmi, Mustasaari; Visti Jasmin, Kurikka.
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun pt, kuvallisen ilmaisun toteuttaja: Lehtinen Katri, Vaasa; Mäkivirta Heta, Seinäjoki; Takala Lassi, Seinäjoki.
Puualan pt, puuseppä: Saranpää Marco, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Koivisto Jan, Kurikka; Rintaluoma Mikael, Teuva.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Ala-Nisula Roosa, Kuortane; Mäntyniemi Anette, Kauhajoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Aho Noora, Kauhajoki, Ala-Havunen Maarit, Kauhajoki, Alapiha Petra, Kauhajoki; Antila Iina, Kurikka; Erlands Fanny, Teuva; Haikonen Jenni, Teuva; Ihamäki Carina, Kurikka; Jantunen Jasmin, Kurikka; Jerkku Siiri, Kauhajoki; Jokirinta Jenna, Teuva; Kaari Julia, Teuva; Keskinen Eija, Kurikka; Kiuasperä Sini, Kristiinankaupunki; Koivisto Anceliga, Kurikka; Koivisto Laura, Kauhajoki, Koivisto Sini, Kauhajoki; Korpela Essi, Kurikka; Korvenrinne Elina, Teuva; Laksola Essi, Kauhajoki, Lehtikevari Jenniina, Kauhajoki; Lehtimäki Moona, Kurikka; Lundberg Karolina, Karijoki; Malm Veera, Karijoki; Mäntyharju Maria, Kurikka; Mäki-Paavola Niklas, Kauhajoki; Niemi Taija, Kauhajoki; Puska Janika, Kauhajoki, Puska Neea, Kauhajoki; Pöytälaakso Kati, Ilmajoki; Raunio Leila, Teuva; Saarikoski Sonja, Isojoki; Salmi Tiina, Kurikka; Seppälä Roosa; Närpiö; Uitto Alina, Kurikka; Virtanen Minna, Kauhajoki; Yli-Kahila Elina, Kurikka.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Alanen Janus, Kauhajoki; Isokorpi Saku, Kurikka; Keskimäki Riku, Kurikka; Kuru Eetu, Kurikka; Myllyniemi Ilkka, Kurikka; Mäkelä Arttu-Eemeli, Kurikka; Mäki-Reinikka Jussi, Kauhajoki; Ollila Miikka, Ilmajoki; Peltomäki Matias, Kurikka; Pihlajamäki Mirko, Kurikka; Salonen Mika, Kurikka; Tuominen Olli, Kauhajoki; Vuorenranta Matti, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, elektroniikka-asentaja: Habumugisha Anselme, Seinäjoki;  Männikkö Roni, Kurikka; Rinne Joona, Kurikka.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Harju Valtteri, Seinäjoki; Kallioniemi Pekka, Alavus; Karhu Miika, Seinäjoki; Lähdesmäki Daniel, Ilmajoki; Orhanen Vihtori, Kurikka; Rönnholm Kim, Isojoki.
Verhoilu- ja sisustusalan pt, sisustaja: Koivisto Jenna, Kurkka; Randell Henna, Kurikka; Rintaluoma Iiris, Kauhajoki.

Sedu Lappajärvi

Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Erkinheimo Anne, Kauhava; Isoperkkiö Virva, Lappajärvi.

Sedu Lapua  

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Haapala Roope, Lapua; Hautala Nea, Kauhava; Kabengano Gloire, Lempäälä; Mäenpää Jami, Isokyrö; Pukkila Mikael, Kauhava; Yli-Rantala Aki, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Kanervala Tommi, Lapua; Kauppila Kasperi, Lapua; Kiviniemi Joni, Kauhava; Kojola Jerry, Lapua; Korpi Ossi, Kauhava; Maunumaa Nino, Lapua; Mäki Onni, Lapua; Ojala Henry, Kauhava; Tolvanen Jan, Kauhava.
Liiketalouden pt, merkonomi: Heinimäki Sara, Kauhava; Kangasluoma Essi, Lapua; Kari Mikael, Kauhava; Keisala Elli, Lapua; Mertaniemi Sonja, Lapua; Mäki-Haapoja Mira, Kauhava; Niemi Krista, Kauhava; Rajala Leevi, Kauhava; Rannanjärvi Juhani, Kauhava; Syrjälä Aino, Lapua; Ylinen Mimosa, Kauhava.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Baucke Sonja, Seinäjoki; Loopere Kristiina, Lapua; Pajula Virpi, Kauhava; Perälä Anu, Lapua; Vieristö Anni-Tuulia, Kauhava.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Alanen Tino, Lapua; Ala-Salmi David, Vöyri; Haapasaari Jeremias, Kauhava; Hakola Lassi, Lapua; Hakola Mikko, Kauhava; Houtsonen Aleksi, Vöyri; Huhdankoski Janne, Kauhava; Lahti Juho, Kauhava; Peräsalo Luukas, Alajärvi; Pesola Tapio, Kauhava; Pukkinen Niko-Petteri, Seinäjoki; Rentola Mika, Alajärvi.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Kaleva Sonja, Seinäjoki; Scherbakova Mariia, Lapua.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Hokkanen Veera, Lapua; Lepistö Maria, Lapua; Pihlaja Taina, Seinäjoki; Rantanen Anni, Seinäjoki; Siili Jenna, Lapua.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Hietala Artturi, Alajärvi; Järvilä Onni, Alajärvi; Luoma-aho Veeti, Alajärvi; Niska Niilo, Lapua; Yli-Kortesniemi Kimi, Lapua.
Talotekniikan pt, kylmäasentaja: Haapaniemi Eetu Lapua; Turpela Jaakko, Vimpeli.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Ahola Antti, Lapua; Alatalo Jere, Lapua; Kujala Jussi, Kauhava; Kujala Miro, Lapua; Koivisto Henri, Lapua.
Tuotantotekniikan at, levy- ja hitsaustekniikan osaamisala: Holma Tapio, Lapua; Ylihärsilä Matti, Seinäjoki.
VALMA, ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Autio Emmi, Kauhava; Heikkilä Emilia, Kauhava; Koivisto Noora, Kauhava; Latvala Sanna, Lapua; Lehto Veera, Lapua.

Sedu Rengonharju

Kuljetusalan ammattitutkinto, henkilökuljetusten osaamisala: Lakaniemi Petri, Vimpeli.
Kuljetusalan ammattitutkinto, metsäteollisuuden kuljetusten osaamisala: Hurin Joni, Vöyri.
Kuljetusalan ammattitutkinto, tavarakuljetusten osaamisala: Plattonen Sami, Seinäjoki.
Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: Abuukar Omar Abuukar, Vaasa; Jaakola Johannes, Isojoki; Jaakola Jouko, Isojoki: Smirnov Yury, Lapua; Syynimaa Iivari, Kauhava.
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Autonen Sauli, Karstula; Haanpää Eetu, Kurikka; Haapakoski Kristian, Kurikka; Haapasalo Joona, Kauhava; Kanerva Kaapo, Seinäjoki; Kangas Lauri, Ilmajoki; Kangasniemi Eetu, Isojoki; Keltaniemi Valtteri, Kurikka; Koivuluoma Olli, Seinäjoki; Korkonen Joona, Seinäjoki; Korppinen Jonna, Seinäjoki; Kortesaari Milla, Seinäjoki; Lutto Lauri, Kurikka; Mansikkamäki Jani, Ilmajoki; Myllymäki Eetu, Seinäjoki; Mäkynen Antti, Kurikka; Männikkö Jere, Seinäjoki; Mäntykivi Eetu, Isokyrö; Niemi Aatu, Parkano; Nivukoski Jooa, Ilmajoki; Puskala Arttu, Kurikka; Rajamäki Jussi, Ilmajoki; Rinne Sakari, Ilmajoki; Saari Tuomas, Seinäjoki; Saarikoski Sanna, Ilmajoki; Sahaviita Niko, Seinäjoki; Seppälä Teemu, Kurikka; Sillanpää Ville, Vaasa; Tallbacka Jenni, Seinäjoki; Tuikka Roni, Mustasaari.  
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Korteenperä Eetu, Seinäjoki; Salmenautio Raimo, Kauhava.
Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja; Heinström Santtu, Seinäjoki; Kamunen Matias, Seinäjoki; Pekkanen Ville, Seinäjoki; Peura Johan, Teuva.
Maarakennusalan at: Kauppila Lasse, Alavieska.
Maarakennusalan eat: Kauppila Juha, Alavieska.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu   

Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Ilonen Aliina, Seinäjoki; Lehto Venla, Seinäjoki; Palo Nea, Kurikka; Ruuhinen Ronja, Seinäjoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Moisio Miika, Ähtäri; Pispa Sanni, Seinäjoki; Österman Nina, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Etelämäki Antti, Ilmajoki; Harju Miika, Seinäjoki; Huhtamaa Joonatan, Seinäjoki; Kekola Toivo, Alavus; Ketola Eeli, Seinäjoki; Kuusela Kimi, Seinäjoki; Mäkinen Tuomas, Seinäjoki; Peltola Markus, Ilmajoki; Perämäki Veeti, Ilmajoki; Suuronen Jami, Ilmajoki; Toivonen Nicholas, Seinäjoki
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Jokinen Aleksi, Parkano; Muilu Tuukka, Lapua; Niemi Eetu, Isokyrö; Pihlajaniemi Janne, Parkano; Prusti Joonas, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Mäkitalo Jesse, Kankaanpää; Virsula Tuukka, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Forsman Milja, Seinäjoki; Hämäläinen Ella, Seinäjoki; Ilosalo Minja, Seinäjoki; Koski-Tuuri Mira, Seinäjoki; Kuusisto Tanja, Ilmajoki; Latva-Hoppala Minna, Ilmajoki; Lähdemäki Sara, Seinäjoki; Ojala Julia, Ilmajoki; Pajuranta Niina, Seinäjoki; Peltola Pinja, Seinäjoki; Pentinmäki Arttu, Seinäjoki; Pietilä Julia, Seinäjoki; Raiski Jemina, Ilmajoki; Ruutiainen Ennijuulia, Seinäjoki; Suvisalmi Lassi, Seinäjoki; Virtanen Noora, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Evijoki Sanna, Seinäjoki; Huikku Jasmin, Kauhajoki; Kannonlahti Noora, Kurikka; Karttunen Laura, Kristiinankaupunki; Karvonen Elias, Seinäjoki; Keskimäki Meri, Ilmajoki; Laine Ronja, Seinäjoki; Leppämäki Netta, Seinäjoki; Ojanperä Aleksi, Seinäjoki; Ontto-Panula Nea, Kauhajoki; Pellinen Nita, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Akueson Patience, Seinäjoki; Almas Carlos, Seinäjoki; Arvio Severi, Seinäjoki; Hyvönen Christina, Seinäjoki; Jokinen Jenna, Seinäjoki; Jokinen Veera, Kuortane; Korpela Minna, Seinäjoki; Koskela Janina, Kurikka; Majaneva Jenna, Seinäjoki; Marzonetto Federica, Seinäjoki; Matikainen Eevert, Kuortane; Oduor Vitalis, Helsinki; Ojanen Roosa, Seinäjoki; Oni Olajumoke, Seinäjoki; Pienimäki Eveliina, Seinäjoki; Raja Jonna, Seinäjoki; Teneva Petya, Kauhava; Varjamo Leavel, Ilmajoki; Viita Sofia, Seinäjoki; Ylinen Juulia, Kurikka.
VALMA, ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Hakala Jenni, Seinäjoki; Heinonen Pihla, Ähtäri; Hussein Hamza, Seinäjoki; Kangas Sasu, Seinäjoki; Kunto Nico, Seinäjoki; Lahti Emilii, Ilmajoki; Lahti Rasmus, Seinäjoki; Lauri Sannu-Anriina, Seinäjoki; Lappalainen Mari, Ilmajoki; Lindgren Jari, Kurikka; Lindgren Leif, Kurikka; Lund Rebekka, Rautalampi; Merivirta Susanna, Seinäjoki; Puntola Sanni, Kauhava; Ruottinen Iita, Jämsä; Seppänen Julia, Isokyrö; Sivunen Sanni, Seinäjoki; Tolppanen Suvi, Alajärvi; Tusa Jimi, Alavus; Ylinen Petra, Seinäjoki.
Välinehuoltoalan pt, välinehuoltaja: Dang-Vo Foni, Kokkola; Haavisto Anne, Seinäjoki; Haikonen Sari; Vöyri; Haukka Maria, Seinäjoki; Knuuttila Jari, Seinäjoki; Luoma-aho Reeta, Lapua; Siirtola Marja, Kauhajoki; Välikangas Ismo, Seinäjoki.


Sedu Seinäjoki, Koulukatu 

Liiketalouden pt, merkonomi: Köykkä Siiri, Seinäjoki; Leikkari Erik, Seinäjoki; Lilli Tuomas, Seinäjoki; Ristilä Kristian, Seinäjoki (myös yo-tutkinto), Ahtiainen Sarianna, Seinäjoki; Elmeranta Venla, Seinäjoki; Haapa-aho Saija, Seinäjoki; Ilomäki Emmi, Seinäjoki; Jylhä Iina, Seinäjoki; Kallio Matleena, Seinäjoki; Kivipelto Jeremias, Seinäjoki; Koivisto Miska, Seinäjoki; Kuoppakangas Miia, Kurikka; Laukkonen Milla, Seinäjoki; Lehtimäki Alex, Seinäjoki; Lehtonen Jesse, Seinäjoki; Lemponen Salla, Seinäjoki; Lepistö Karoliina, Seinäjoki; Luomala Joona, Seinäjoki; Marjomäki Elmeri, Alajärvi; Maunuksela Eemeli, Isokyrö; Paakki Tommi, Kauhava; Paananen Väinö, Seinäjoki; Pihlaja Leevi, Seinäjoki; Rajakorpi Aliina, Seinäjoki; Rantala Teemu, Seinäjoki; Salo Julia, Ilmajoki; Salonen Annika, Seinäjoki (myös yo-tutkinto); Siltakoski Pinja, Seinäjoki; Takala Tessa, Seinäjoki; Valenius Alyssa, Kurikka.
Liiketoiminnan pt, merkonomi: Ristolainen Jenni, Kurikka; Sara Marjut, Seinäjoki; Vähämäki Katariina, Ilmajoki.
Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi: Aho Kasper, Seinäjoki; Kentta Lauri, Ilmajoki; Usvaranta Eetu, Seinäjoki; Vainionpää Jaska, Seinäjoki; Vierula Nooa, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 

Isännöinnin ammattitutkinto: Kotola Jaakko, Vaasa; Niittyniemi Veera, Seinäjoki.
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Heikkilä Tiina, Seinäjoki; Heimonen Sarita, Seinäjoki; Hietala Hannamari, Alajärvi; Mäki-Kivistö Mikko, Kurikka; Perttilä Jenni, Seinäjoki; Rehula Leena, Jyväskylä.
Kasvatus- ja ohjausalan at, Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala: Ahola Johanna, Seinäjoki; Bushmanova Aleksandra, Seinäjoki; Eskola Minna, Lapua; Filppula Jaana, Isokyrö; Kara-Arosarka Satu, Kuortane; Katajamäki Marjo, Seinäjoki; Riihimäki Henriikka, Lapua; Turunc Hulya, Seinäjoki; Kangasmaa Maarit, Seinäjoki; Myllyniemi Mari, Seinäjoki; Nyrhilä Minna, Vaasa; Rasi; Eija, Kurikka; Rintamäki Iina, Kurikka; Suominen Hanna, Teuva; Vuori Sanni, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Aderibigbe Abiola, Seinäjoki; Loisto Poe Reh, Seinäjoki; Malinen Ari, Seinäjoki; Ylihärsilä Kristiina, Seinäjoki.
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Lehtonen Jaana, Seinäjoki.
Kuntoutus- tuki- ja ohjauspalvelujen eat: Niva Mari, Pietarsaari.
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Niinivuo Ruut, Alajärvi.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Aspholm Laura, Seinäjoki; Katajaniemi Kirsi, Kaustinen; Peltola Jenni, Seinäjoki.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Ikola Marika, Seinäjoki; Kamunen Jenni, Seinäjoki.
Liiketoiminnan perustutkinto: Hanhimäki Tero, Kauhava; Hyttinen Päivi, Seinäjoki; Kangas Maarit, Seinäjoki; Pirttiniemi Liisa, Kyyjärvi; Päivärinta Suvi, Kurikka; Vesala Niina, Ilmajoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Tamsi Kaisa, Teuva; Valtari Henry, Seinäjoki.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Annala Anne, Kurikka.
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Vaaraniemi Aino, Seinäjoki; Yli-Mäenpää Vesa, Seinäjoki.
Mielenterveys- ja päihdetyön eat: Järviö Heli, Seinäjoki, Rinne Kaisa, Ilmajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, henkilökohtainen avustaja ja kodinhuoltaja: Girma Nahom, Seinäjoki; Haapoja Aino, Seinäjoki; Keisala Seija, Ilmajoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja ja toimitilahuoltaja: Kuusinen Somporn, Kurikka; Perkiö Pirjo, Kurikka.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja: Nyrhinen Jenni, Seinäjoki; Riihimäki Jonna, Seinäjoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja: Hämeenniemi Jani, Alajärvi; Ibrahimov Ilhan, Seinäjoki; Kangas Sirpa, Isokyrö; Kuusisto Ritva, Seinäjoki; Ogunronmbi Adisa, Seinäjoki; Onashile Adebayo, Seinäjoki; Onashile Adedotun, Seinäjoki; Peteva Petya, Seinäjoki; Peurala Anne, Seinäjoki; Puisto Marjo, Alajärvi; Turppa Leena, Isokyrö.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto: Mäki-Mikkilä Päivi, Seinäjoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Mustonen Lauri, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Alanko Marko, Seinäjoki; Jaakkola Heidi, Kauhava, Kuivamäki Matti, Seinäjoki; Nori Nabila, Seinäjoki; Ojala Taina, Seinäjoki; Saari Kristiina, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Aka-Sanni Abimbola, Helsinki; Ali Abdullah, Mikkeli; Kurikka Salla, Kurikka; Muhammed Radiyat, Helsinki; Yaber Radhi, Kuopio.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Autio Leevi, Ilmajoki; Haapamäki Severi, Seinäjoki; Hautala Joonas, Seinäjoki; Hautamäki Kimi, Kuortane; Hjelt Niklas, Seinäjoki; Isoaho Jonne, Seinäjoki; Koivula Miro, Kurikka; Korkala Joonas, Seinäjoki;  Korkiakoski Joonas, Jalasjärvi; Lahti Toni, Seinäjoki; Lauttamus Niko, Ilmajoki; Liinamaa Ernest, Lapua; Luopa Toni, Ilmajoki; Mäki-Valkama Miko, Seinäjoki; Mänty Tuomas, Seinäjoki; Nguyen Duy Hung, Seinäjoki; Pasanen Joonas, Seinäjoki; Pollari Ossi, Seinäjoki; Takaluoma Jonne, Alavus; Tattari Toivo, Lapua; Vähätalo Valtteri, Seinäjoki; Ylevä Miko-Juhani, Kauhajoki.
Autoalan pt, autokorinkorjaaja: Aukia Juuso, Ilmajoki; Koskinen Fanny-Katriina, Karvia; Latvala Tiia, Seinäjoki; Luoma Juuso, Lapua; Parkkamäki Ari, Seinäjoki; Pihlajamäki Mirko, Kauhava; Prusti Matias, Ilmajoki.
Automekaanikon eat: Kupari Matti, Kauhava; Varjamo Tomi, Vihti.
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Nevala Kaisa, Kurikka.
Elintarvikealan pt, leipuri-kondiittori: Johansson Roosa-Maria, Lapua; Karhu Laura, Seinäjoki; Koivisto Moona, Seinäjoki; Korkiamäki Tuuli, Seinäjoki; Lamberg Noora, Seinäjoki; Poola Vilja-Maria, Seinäjoki.
Elintarvikealan p, lihatuotteiden valmistaja: Strandberg Jere, Kauhava.
Henkilöautomekaanikon at: Peltomäki Heikki, Alavus.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Koski Joni, Seinäjoki; Luoma Vilho, Seinäjoki; Martiskainen Tiia, Seinäjoki; Nehnel Meh, Seinäjoki; Oivanen Eero, Seinäjoki; Palosaari Helmi, Seinäjoki; Rohal Oksana, Alavus; Tsyhanchuk Nina, Alavus.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, tarjoilija: Luoma-Keturi Rose, Seinäjoki; Lötjönen Hilda, Ilmajoki; Männikkö Milena, Kurikka.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneasentaja: Pasanen Aapo, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Aho Juuso, Kuortane; Ketko Aleksi, Ilmajoki; Knaapila Tatu, Seinäjoki; Kontturi Eemeli, Kauhava; Luhtala Milla, Seinäjoki; Mäkelä Tuomas, Seinäjoki; Ojala Jesse, Kurikka; Rintamäki Henri, Seinäjoki; Sinkkonen Leevi, Kuortane; Tammiaro Johannes, Seinäjoki; Valtari Mika, Seinäjoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Ala-Renko Eemeli, Ilmajoki; Kokkila Juuso, Kuortane; Mustonen Thomas, Seinäjoki; Patala Vili, Alavus; Puska Rasmus, Seinäjoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, artesaani: Karhunheimo Rebekka, Seinäjoki; Leisti Hanna, Seinäjoki.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Bezerra Lillbacka Andrea, Lapua; Hyytiä Kimberly, Seinäjoki; Ikari Satu, Kurikka; Kirova Veera, Kurikka; Lapina Tatiana, Seinäjoki; Mickiewiczné Kiss Evelin, Seinäjoki; Niemelä Krista, Kihniö; Savytska Svitlana, Kauhava.
Asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija: Nevala Satu, Seinäjoki.
Ravintolan asiakaspalvelun at, baarimestari: Rintakorpi Nico, Alavus.
Ruokapalvelun at, suurtalouskokki: Filppula Tuija, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Frusti Pauli, Seinäjoki; Harju Aleksi, Seinäjoki; Hautamäki Juuso, Seinäjoki; Kalliomaa Miro, Isokyrö; Katila Teemu, Seinäjoki; Keskitalo Riku, Soini; Knuuttila Eetu, Ilmajoki; Koivisto Karri, Seinäjoki; Kristola Jere, Seinäjoki; Köykkä Aapo, Ilmajoki; Lehtola Ilari, Seinäjoki; Luoma Esa, Seinäjoki; Myllyaho Walter, Seinäjoki; Mänty Kari-Pekka, Kurikka; Niemi Valtteri, Seinäjoki; Nikkola Santeri, Seinäjoki; Nurmenrinta Aaro, Seinäjoki; Ojajärvi Matti, Kurikka; Olkkonen Leevi, Seinäjoki; Pakkanen Leevi, Seinäjoki; Peltonen Nico, Ilmajoki; Pentinmäki Esa, Ilmajoki; Ruohoniemi Ilmari, Kurikka; Saarikoski Veikka, Seinäjoki; Sainio Janne, Isokyrö; Salonen Aleksi, Seinäjoki; Sippola Samuel, Seinäjoki; Ulvinen Samu, Seinäjoki; Viitala Lauri, Ilmajoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Antila Joona, Alavus; Asiala Aleksi, Ilmajoki; Assinen Tatu-Kalle, Isokyrö; Estakari Ilari, Seinäjoki; Hakola Miko, Seinäjoki; Heinimäki Roope, Seinäjoki; Kari Jesse, Seinäjoki; Kivekäs Ville, Seinäjoki; Kiviniemi Aleksi, Parkano; Kujanpää Simo, Seinäjoki; Kupari Konsta, Seinäjoki; Luukinen Minna, Kauhava; Malmimaa Mika, Seinäjoki; Mantila Aatu, Parkano; Ollila Jari, Ilmajoki; Paavola Ville, Ilmajoki; Paulasaari Matias, Ilmajoki; Pihlajaniemi Matti, Seinäjoki; Rantala Marko, Virrat; Räihä Anniina, Oulu; Sepponen Jussi, Seinäjoki; Vataja Jouni, Kurikka; Viita Laura, Seinäjoki.   
Tekstiili- ja muotialan pt, mittatilausompelija: Kelja July, Seinäjoki; Kumpulainen Jaana, Seinäjoki; Uusi-Pohjola Laura, Seinäjoki.
Tekstiili- ja muotialan pt, sisustustekstiilien valmistaja: Hölsö Kirsi, Laihia.

Sedu Ähtäri, Koulutie   

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Ala-Vannesluoma Amanda, Alavus; Järvimäki Jussi, Alavus; Kuru Tuomas, Alavus, Mörönen Joonas, Ähtäri.
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan pt, kokki: Metsoila Sari, Alavus.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Raiski Suvi, Ähtäri; Rintamäki Jodi, Ähtäri.
Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Seppälä Saga, Alajärvi; Siirilä Mirella, Ähtäri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Lindeman Joel, Alavus; Palomäki Heikki, Alavus; Ruokola Teemu, Ähtäri; Salo Viljami, Soini.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Koivunen Annika, Ähtäri; Sulkava Vilma, Ähtäri.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Virkamäki Henri, Ähtäri.
VALMA, ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Iivonen Ella, Virrat; Koskela Aino, Ähtäri; Kytönen Petra, Ähtäri; Kämppi Vilma, Kuortane; Laruffa Antonella, Ähtäri; Mastosalo Iida, Alavus; Mattola Melody, Alavus; Niemi Elisa, Virrat; Tempakka Katri, Ähtäri; Tonteri Vilma, Alavus; Vartiainen Nea, Alavus.     

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie  

Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettajan oa, metsäkoneenkuljettaja: Jokinen Oskari, Isojoki; Kulmala Paavo, Multia.