Napauta superhaku
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
30.11.2018

Onnea tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg

Tänään Sedussa juhlitaan! Tutkintotodistukset luovutetaan kaikissa Sedun toimipisteissä tänään. Seinäjoella Kirkkokadulla onnitellaan myös kahden tutkinnon suorittaneita: ammatillinen perustutkinto ja ylioppilastutkinto yhdessä. Onnea jokaiselle! Tutkinto taskussa kohti uusia tehtäviä tai opintoja!


Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty marraskuussa 2018

(tutkinnon myöntämispäivät marraskuussa: 16.11.2018 ja 30.11.2018) 

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Julkaisemme vain niiden tutkinnon suorittaneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkistamiseen.

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie

Maatalousalan pt, maaseutuyrittäjä: Rantonen Riku, Ilmajoki.
Seminologin at: Kujala Elina, Kurikka.

Sedu Kurikka 
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Kohtala Eero, Ilmajoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Peurala Jesse, Kurikka.
Turvallisuusalan eat: Kleimola Henni, Alavus; Torvinen Tuomo, Kauhajoki.

Sedu Lapua
Koneistajan at: Huhtasaari Kari, Lapua.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja: Mäki Jyrki, Alajärvi; Seppälä Leena, Kauhava.
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Balazs Attila, Lapua; Hubai Istvan, Lapua.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Lindemark Juho, Seinäjoki; Pajuranta Joni, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Alanen Kati, Seinäjoki; Luokkamäki Jenna, Alavus; Palmi Henrietta, Seinäjoki; Seppänen Maiju, Ilmajoki.
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Kottari Laura, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Kuntoutuksen osaamisala: Hannuksela Tiia-Maria, Ilmajoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Appea-Mustola Michelle, Lapua; Haavisto Juulia, Ilmajoki; Lohilahti Josefina, Seinäjoki (ja yo-tutkinto).
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Anttila Jesse, Seinäjoki; Koivumetsä Jimi, Kurikka (ja yo-tutkinto).

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival 
Isännöinnin ammattitutkinto, Asunto-osakeyhtiön isännöinnin osaamisala: Harju Jukka, Laihia; Pajukangas Tiina, Kaustinen.
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Linna Jaana, Seinäjoki; Marjakoski Mervi, Seinäjoki; Panula Marjo, Seinäjoki; Parjanen Vesa-Tapani, Seinäjoki; Saranpää Sonja, Seinäjoki; Vakkila Janne, Seinäjoki.
Kone- ja metallialan pt, levyseppähitsaaja: Jinabo Horatio, Seinäjoki; Kivioja Eija, Ilmajoki.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Radwan Amro, Seinäjoki.
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Ahtola Kaarina, Seinäjoki; Anttila Satu, Kurikka; Goryachkina Natalya, Teuva; Halmetoja Raija, Ähtäri; Hautamäki Mari, Lapua; Hurmerinta Anni, Seinäjoki; Härkönen Leena, Seinäjoki; Korvenrinne Sari, Teuva; Koski Maria, Teuva; Kulmakorpi Terhi, Seinäjoki; Kuusisto Sari, Kauhajoki; Käkelä Leila, Teuva; Laitala Elina, Teuva; Latvaniemi Leena, Teuva; Luukkanen Suvi, Kauhajoki; Mansikkaharju Paula, Kurikka; Myllyniemi Noora, Seinäjoki; Nuormaa-Vilen Marja-Leena, Seinäjoki; Tila Taru, Kurikka. 
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Hautamäki Aino, Kurikka; Järvenpää Sari, Seinäjoki.
Sihteerin ammattitutkinto: Kasari Mari, Seinäjoki.
Taloushallinnon ammattitutkinto, Kirjanpitäjän osaamisala: Uusi-Luomalahti Camilla, Isojoki.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Petäjä-Suvanto Matti, Kaustinen.
Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Koivunen Joni, Kurikka; Renkola Pasi, Kurikka.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala: Falona Oluwarotimi, Turku; Kudaisi Mobolaji, Espoo; Mohammad Fahad, Helsinki; Odubogun Ibukun, Vaasa; Oke Folawunmi, Oulu; Ononiwu Chukwuka, Vantaa; Owala Anthony, Helsinki; Rasaq Moruf, Espoo; Yusuf Mahamed, Helsinki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Laiyemo Olufunke, Oulu.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Laukka Alexandra, Seinäjoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Hakala Marja-Riitta, Vaasa; Lipponen Krista, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie 

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan pt, kokki: Alho Julia, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie
Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto: Saloniemi Jyrki, Muurame.