Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
20.6.2019

Onnea tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg

Onnea jokaiselle kesäkuussa tutkintonsa valmiiksi saaneelle. Kesä ja uudet mahdollisuudet edessä! Onnea matkaan!

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty kesäkuussa 2019 seuraaville henkilöille

Huom! Tutkintotodistuksen saajia on enemmän. Julkaisemme vain niiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie
Maatalousalan ammattitutkinto: Kujanpää Jussi, Ilmajoki.
Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Aaltonen Tuukka, Laihia; Haapamäki Antti, Kurikka; Hakamaa Iiro, Kurikka; Heikkilä Tuomas, Kurikka; Ilvessaari Antti-Jussi, Kurikka; Katila Emilia, Seinäjoki; Kurki Roope, Kurikka; Lehtinen Henri, Kurikka; Markkila Eero, Kurikka; Moisio Kalle, Petäjävesi; Ristimäki Antti, Seinäjoki; Takala Janita, Kuortane.
Viljelijän ammattitutkinto: Grundström Susanna, Helsinki.

Sedu Kurikka   
Turvallisuusalan at: Kivipelto Julius, Kauhajoki; Lehtonen Anna, Kauhajoki; Luhtala Mari, Teuva; Peräsalo Toni, Laihia; Rajala Tiia, Seinäjoki; Virtanen Kimmo, Kurikka; Välitalo Jani, Lapua.
Turvallisuusvalvojan eat: Airismäki Mikko, Seinäjoki; Kiviholma Tarja, Parkano.
Verhoilu- ja sisutusalan perustutkinto, sisustaja: Simpanen Taru, Kurikka.

Sedu Lappajärvi
Sosiaali- ja terveysalan pt. sairaanhoidon ja huolenpidon oa., lähihoitaja: Kärnä Jesper, Kauhava.

Sedu Lapua  
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Huhtamäki Jere, Lapua; Suutala Antti, Lapua.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Makkonen Lassi, Lapua.

Sedu Rengonharju  
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Juntunen Väinö, Lapua; Välimäki Aaro, Lapua.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu 
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Mäkelä Julia, Seinäjoki; Salokorpi Jenna, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatuksen osaamisala: Lautamaja Liina, Seinäjoki.
Vanhustyön osaamisala: Yli-Renko Joonas, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja: Marttila Ella, Seinäjoki.
Kuntoutuksen osaamisala: Kiviranta Linda, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, automaatioasentaja: Hannula Matias, Seinäjoki; Ville Viljanen, Ilmajoki.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu 
Hiusalan pt, parturi-kampaaja: Mäkelä Julia, Seinäjoki; Salokorpi Jenna, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatuksen osaamisala: Lautamaja Liina, Seinäjoki.
Vanhustyön osaamisala: Yli-Renko Joonas, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja: Marttila Ella, Seinäjoki.
Kuntoutuksen osaamisala: Kiviranta Linda, Seinäjoki.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, automaatioasentaja: Hannula Matias, Seinäjoki; Ville Viljanen, Ilmajoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu   
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Mannio Tytti, Soini; Viitanen Jami, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   
Isännöinnin ammattitutkinto, Asunto-osakeyhtiön isännöinnin osaamisala: Hernesniemi Mari, Lappajärvi.
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Hyyryläinen Katriina, Seinäjoki; Ketonen Milaja, Alajärvi; Manninen Jenni, Alavus; Mäenpää Johanna, Seinäjoki; Tuominen Minna, Ilmajoki.
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Björkbacka Sari, Alajärvi; Ilvola Suvi, Alajärvi.   
Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto: Piirainen Juha, Seinäjoki.
Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, merkonomi: Rintamäki Reetta, Seinäjoki.
Liiketalouden perustutkinto, Tieto- ja kirjastopalvelujen osaamisala, merkonomi: Häkkinen Sirpa, Pihtipudas; Kiviaho Sisko, Soini.
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Mäkipelto Jarkko, Ähtäri.
Liiketoiminnan perustutkinto: Isohella Johanna, Kurikka.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Siuronen Eija, Lapua; Tuomela Jukka-Pekka, Vimpeli.
Sihteerin ammattitutkinto: Haapasalmi Eija, Seinäjoki; Haapoja Pauliina, Seinäjoki; Hakula Hanna, Ilmajoki; Häikiö Laura, Seinäjoki; Ilmarinen Jenni, Alajärvi; Kälkäjä Teija, Seinäjoki; Lesell Teija, Lapua; Seppälä Lotta, Virrat; Virtanen Sari, Seinäjoki.
Taloushallinnon ammattitutkinto, Kirjanpitäjän osaamisala: Korpela Liisa, Kurikka; Ylihärsilä Anne, Kauhajoki.
Tekniikan erikoisammattitutkinto: Lehtinen Jari, Kauhajoki.
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Jaskari Piia, Seinäjoki; Ketola Teija-Leena, Seinäjoki; Puskala Liisa, Ilmajoki; Vinni Maarit, Seinäjoki; Yli-Hynnilä Ulla, Seinäjoki.
Yrittäjän ammattitutkinto, Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala: Mäki-Filppula Erja, Kauhajoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Keisala Maija, Lapua; Rinkineva Solja, Kauhava.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen pt, kodinhuoltaja; Jämsén Sanna, Ähtäri; Saarimäki Annukka, Alavus.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie  

Metsäalan pt, metsäenergian tuottaja; Leinonen Samu, Ähtäri.