Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
26.4.2019

Onnea tutkinnon suorittaneille

Ruusut_440x480.jpg

Tänään on Sedussa liputuspäivä. Juhlimme niitä kymmeniä opiskelijoita, jotka saavat tänään tutkintotodistuksensa. Juhlaan on aihetta useassa Sedun toimipisteessä. Onnittelut jokaiselle urakkansa päätökseen saaneelle!

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty huhtikuussa 2019 (12.4.2019 tai 26.4.2019) seuraaville henkilöille.


Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä niiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Sedu Kurikka   
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Ourula Patrik, Kurikka.
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto, turvallisuusvalvoja: Knuuttila Pasi, Tampere.
Turvallisuusalan pt, turvallisuusvalvoja: Mäkinen Lauri, Seinäjoki.
Verhoilu- ja sisustusalan pt, sisustaja: Hietalahti Sanni, Halsua.

Sedu Lapua  
Kone- ja metallialan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Pouttu Juho, Lapua.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Huhtala Tuomas, Lapua; Kleimola Teemu, Kauhava; Raparanta Niilo, Kauhava; Saranpää Joonas, Kauhava.
Sosiaali- ja terveysalan pt, sairaanhoidon ja huolenpidon oa, lähihoitaja: Hokkanen Jenna, Lapua; Järvenpää Sanni, Kauhava; Koivusaari Hannakaisa, Seinäjoki; Myllykangas Heidi, Lapua; Perämäki Henna, Lapua; Smirnova Elena, Lapua.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähkö- ja automaatioasentaja: Hangasmäki Aleksi, Lapua; Hannus Eetu, Kauhava; Myllykangas Miko, Lapua; Unkuri Kasper, Lapua.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Laaksovirta Mikael, Kauhava; Rantala Riku, Kauhava; Saunamäki Juho, Lapua; Turja Jesse, Alajärvi.

Sedu Rengonharju  
Logistiikan pt, autonkuljettaja: Mäntyniemi Allan, Seinäjoki.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Lapiolahti Tuomas, Seinäjoki; Rintaluoma Miia, Kauhajoki.
Maarakennusalan ammattitutkinto: Ijäs Kari, Petäjävesi; Kari Kim, Masku; Kööp Raivo, Vantaa; Lehtinen Jari, Petäjävesi; Lehtinen Vesa, Kemiönsaari; Lehto Henry, Ylöjärvi; Mäkelä Mika, Multia; Suominen Kim, Pöytyä.
Maarakennusalan eat: Alonen Aleksi, Ylöjärvi; Jönkkäri Jussi, Kankaanpää; Öhrling Teemu, Tampere.
Metsäkoneenkuljettajan at: Riihimäki Simo, Teuva.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu 
Pintakäsittelyalan pt, maalari: Kuusalo Samuel, Isokyrö; Raiskio Katariina, Karvia; Rajamäki Jenny, Ilmajoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Järvi Aleksi, Seinäjoki; Kangas Eemeli, Seinäjoki; Mahlamäki Miika, Ilmajoki; Markkola Johannes, Kihniö; Mäki Aatu, Alavus; Pasto Samuli, Alavus; Puska Roope, Seinäjoki; Sepponen Aleksi, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Kuntoutumisen oa: Laukkonen Janni-Marja, Kauhava.
Mielenterveys- ja päihdetyön oa: Aalto Sonja, Kauhajoki; Niemelä Matias, Ilmajoki; Niemi Sofia-Riitta, Seinäjoki; Pihlaja Mira, Seinäjoki.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Eskeli Tony, Seinäjoki; Hakamaa Konsta, Kurikka; Koivisto Antero, Seinäjoki; Kultalahti Ossi, Seinäjoki; Nuottajärvi Otto, Seinäjoki; Talvitie Jaakko, Alavus; Tuominiemi Lasse, Seinäjoki.
 
Sedu Seinäjoki, Koulukatu
Liiketalouden pt, merkonomi: Koivuluoma Emilia, Seinäjoki; Pirinen Katri Seinäjoki; Harju Miska, Lapua; Mäkelä Matias, Seinäjoki; Mäki Juliet, Seinäjoki; Poola Veikka, Seinäjoki; Pääkkönen Aada, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   
Johtamisen erikoisammattitutkinto: Keski-Kuha Jenni, Alavus; Mansikka-aho Minna, Vaasa; Välimaa Mia, Kauhajoki.
Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto: Salokas Minna, Kurikka.
Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Puska Tomi, Ilmajoki.
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hautala Samuli, Seinäjoki; Hosionaho Ari, Alajärvi.
Taloushallinnon ammattitutkinto, kirjanpitäjän osaamisala: Pouttu Kai, Isokyrö.
Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Koivuluoma Mika, Kurikka.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto, tietokonetekniikan osaamisala: Aho Juha, Kurikka; Ahvenniemi Henri, Lappajärvi; Alshriefy Osama, Seinäjoki; Kataja Jimi, Evijärvi; Korhonen Lauri, Seinäjoki; Louhiranta Anttijussi, Seinäjoki; Ollila Arttu, Seinäjoki; Rantamäki Tuomas, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Ajoneuvoalan ammattitutkinto: Yli-Pietilä Juha, Ilmajoki.
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Haapamäki Mikko, Seinäjoki; Haukkala Eemeli, Kauhava; Hyyppä Markus, Ilmajoki; Kaasinen Petri, Seinäjoki; Koiranen Toni, Ilmajoki; Kuha Tomi, Kuortane; Kukkola Juha-Pekka, Kauhava; Muotio Oskari, Seinäjoki; Niemelä Henri, Ilmajoki; Nieminen Juho, Kurikka; Onnela Juho, Alavus; Turja Kristian, Alajärvi.
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Alanko Leevi, Seinäjoki; Järvi Jarkko, Seinäjoki; Ketola Arttu, Seinäjoki; Majaneva Susanna, Seinäjoki; Metsä-Ketelä Aira, Kurikka; Pollari Jenni, Kuortane; Raitila Niko, Seinäjoki; Rajamäki Miro, Kauhava.
Lihantarkastuksen at: Abo Sabaa Aya, Rauma; Anttila Essi, Rauma; Eskola Anna-Emilia, Pori; Kangasperko Mirjami, Eurajoki; Kauno Tiia, Rauma; Korpua Laura, Rauma; Koski Susanna, Nakkila; Kosola Ulla, Eura; Leivo Emilia, Rauma; Skrifvars Henrietta, Eura; Viljanen Anni, Rauma.
Tekstiili- ja vaatetusalan pt, vaatetusompelija: Chernykh Victoria, Seinäjoki.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Hietakangas Anttoni, Ähtäri; Jussila Joni, Soini; Laukkonen Jouni, Alajärvi; Syvänperä Arttu, Ähtäri; Uusipaavalniemi Linus, Ähtäri.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Jokiaho Vesa, Soini.
Ravintola- ja cateringalan pt, kokki: Anttila Niko, Virrat; Lampinen Maria, Soini.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen oa: Marttila Mari, Virrat; Pöyhönen Elina, Kauhava; Roth Anastasia, Ähtäri.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Hämäläinen Jemena, Ähtäri.
Sähkö- ja automaatioalan pt, sähköasentaja: Hyvösaho Juho, Soini; Jatala Aleksi, Ähtäri; Kaihola Walter, Virrat; Kukkonen Arttu, Virrat; Syrjälä Sakari, Ähtäri.