Hae koulutusta
Valitse ajankohta
Alkaen:
Päättyen:
Valitse
Uutiset
20.12.2019

Tutkintotodistus joulukuussa - paras lahja

Ruusut_440x480.jpg

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty joulukuussa 2019 joko 5.12. tai 20.12. Juhlat vietettiin tänään. Paljon onnea jokaiselle tutkintotodistuksen saajalle. Ruusuja, joululauluja, kakkua, iloista mieltä - ja hiven haikeutta.

Tutkintotodistus on Sedussa myönnetty joulukuussa 2019



pt = perustutkinto 
at = ammattitutkinto 
eat = erikoisammattitutkinto 

Huom! Tutkintotodistuksen saaneita on enemmän. Tässä ne, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Sedu Ilmajoki, Ilmajoentie
Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Bäckman Siv, Helsinki; Kiikka Aleksi, Seinäjoki; Mäki-Ikola Minna, Seinäjoki; Pouttu Elina, Vaasa; Pyylampi Susanna, Kurikka.
Viljelijän ammattitutkinto: Huhtala Heidi, Lapua; Kalliokoski Pauliina, Kauhava; Minni Jussi, Isokyrö; Mäkinen Juho, Isokyrö.

Sedu Kurikka 
Kuvallisen ilmaisun pt, kuva-artesaani: Anttila Aleksi, Kihniö; Hakkarainen Anni, Uusikaupunki; Rusila Jari, Kurikka.
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, artesaani: Vähäsoini Kristiina, Seinäjoki.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Sippola Mika, Teuva.
Puuteollisuuden pt, puuseppä: Aulamo Henrik, Kauhajoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Varpula Otto, Kurikka.

Sedu Lapua  

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Haukkala Daniel, Alajärvi; Keränen Jere, Alajärvi; Saikkonen Aatu, Alajärvi; Savela Eetu, Alajärvi; Turja Viljami, Alajärvi.
Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Lukkarila Konsta, Lapua.
Liiketalouden pt, merkonomi: Harju Aatu, Kauhava; Keskikallio Jimi, Kauhava.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Etula Eira, Alajärvi; Ranta Tuija, Alajärvi; Salo Sarita, Kauhava.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja ja automaatioasentaja: Karhunen Valtteri, Alajärvi; Ketola Kalle, Lapua; Ketola Nico, Lapua.
 
Sedu Rengonharju  
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Elo Sami, Kurikka; Porkola Aamos, Kauhava; Sam Jonathan, Ilmajoki.
Logistiikan pt, varastonhoitaja: Sillanpää Hanne, Kurikka.

Sedu Seinäjoki, Kirkkokatu   
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Korhonen Marjo, Seinäjoki; Mäntyniemi Satu, Kauhajoki; Raiski Johanna, Ilmajoki; Rautanen Olivia, Seinäjoki, Seppänen Annika, Lapua; Viitanen Senja, Seinäjoki; Vähäsalo Roosa, Kauhajoki.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Iso-oja Olli, Ilmajoki; Kirkkomäki Janne, Seinäjoki; Lammi Juuso, Seinäjoki; Poikkimäki Ville, Seinäjoki; Salo Rico-Kristian, Seinäjoki.
Talotekniikan pt, putkiasentaja: Rentola Kalle-Matias, Alajärvi.
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt, ICT-asentaja: Rinta-Nikkola Jussi, Seinäjoki; Rinta-Piirto Milla, Ilmajoki.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten hoito ja kasvatuksen oa: Kalajainen Annika, Seinäjoki; Kamal Navan, Seinäjoki;  
Kotti Henna, Seinäjoki; Niemelä Johanna, Ilmajoki; Pertar Johanna, Seinäjoki; Vakkila Janika, Seinäjoki; Virtanen Essi, Seinäjoki.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Arvonen Janina, Seinäjoki; Bogdanova Marina, Lapua; Alavus; Htwar Teresa, Seinäjoki; Hölsömäki Janette, Seinäjoki; Isoniemi Anni, Seinäjoki; Lahti Riina, Seinäjoki; Penttala Kati, Seinäjoki; Sikkilä Ruut, Alajärvi; Somppi Roosa-Maria, Seinäjoki; Tuikka Joel, Kokkola.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja: Hölli Jemina, Seinäjoki; Korkiatupa  Anniina, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Koulukatu   
Liiketalouden pt, merkonomi: Koivisto Mikko, Ilmajoki; Kupila Jeremias, Seinäjoki; Lepistö Essi, Alavus; Siivonen Katja, Seinäjoki; Särkelä Joel, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival   
Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Aho Kirsi, Seinäjoki; Leppäniemi Joonas, Seinäjoki.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja ja laitoshuoltaja: Ojala Miia, Soini.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, laitoshuoltaja: Moisio Meri, Seinäjoki; Virtanen Sanna, Kurikka.
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan at, toimitilahuoltaja: Anttila Sirkku, Kurikka; Hautasaari Kitta, Seinäjoki;
Jutila Julia, Evijärvi; Katajamäki Hanna, Kuortane
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Mäkelä Mika, Seinäjoki; Tezcan Ömür, Seinäjoki.  
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja: Huikuri Tanja, Ilmajoki; Karjaja Päivi, Alavus; Kinnunen Jukka, Seinäjoki; Koskenneva Toni, Seinäjoki; Lehtonen Marika, Seinäjoki; Rainoma Marjo, Kurikka; Santahuhta Sari, Isojoki; Hakola Jari, Seinäjoki; Linna Heikki, Seinäjoki; Kytölä Emma, Kurikka; Titenok Maria, Seinäjoki; Ylinen Satu, Seinäjoki.                                                                                                                          
Sedu Seinäjoki, Törnäväntie  
Autoalan pt, autokorinkorjaaja: Ulvila Juuso, Lapua.
Elintarvikealan pt, elintarvikkeiden valmistaja: Ala-Nikkola Janika, Ilmajoki; Vuorela Aliina, Seinäjoki.  
Elintarviketeollisuuden at: Korpela Kaisa, Pöytyä.
Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Winter Minna, Seinäjoki.
Käsi- ja taideteollisuusalan pt, artesaani: Kallio Sari, Vaasa; Pollari Hilkka, Ilmajoki.
Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Alavesa Aleksi, Seinäjoki; Mustonen Jaakko, Seinäjoki; Ojala Milja, Seinäjoki; Paloniemi Sanna, Seinäjoki; Sillanpää Sanni, Seinäjoki; Ämmälä Joona, Alavus.  
Ravintolakokin at: Kielinen Arto, Kauhava.
Ravintolan asiakaspalvelun at, tarjoilija: Mäntylä Teemu, Seinäjoki.

Sedu Vaasa
Logistiikan pt, linja-autonkuljettaja: Latvala Mikko, Vaasa.
Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Hautala Satu, Vaasa; Mannai Wassim, Isokyrö; Takala Roni, Mustasaari.

Sedu Ähtäri, Koulutie   
Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Pakkala Jyri, Ähtäri.
Hotelli-, ravintola- ja cateringalan pt, kokki: Mielniczek Sylwia, Ähtäri.
Kone- ja tuotantotekniikka pt, koneistaja ja levyseppähitsaaja: Pyhälahti Anna-Liisa, Ähtäri.
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen pt, kodinhuoltaja: Koivula Lila, Lapua.
Puualan pt, puuseppä; Nurmi Joni, Kuortane.
Rakennusalan pt, talonrakentaja: Kulmala Hannu-Pekka, Ähtäri; Raivio Rasmus, Virrat; Suokas Marja-Leena, Alavus.
Sosiaali- ja terveysalan pt, lähihoitaja.
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon oa: Setälä Eveliina, Alavus.
Sairaanhoidon ja huolenpidon oa: Kleimola Annika, Alavus; Laitila Hanna, Alavus; Ojala Roosa, Soini; Peura Rosanna, Soini.
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, sähköasentaja: Alatalo Valtteri, Lehtimäki; Juurakko Roope, Alavus; Koivula Juho, Alavus.
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus Valma: Kytömäki Iine, Alavus.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie  
Metsäalan pt, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Hakomäki Sami, Ähtäri.
Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Nygård Niko, Alajärvi; Tuurinkoski Sameli, Isokyrö, Yli-Peltomaa Samuli, Virrat.

Onnea jokaiselle!